Ne kadar genç görünüyorsunuz? Haberi - yenikadin.com
2.06.2020 13:43

Ne kadar genç görünüyorsunuz?

Genç hissetmek, genç görünmek yüzyıllardır en çok arzu edilen konulardan birisi. Herkes gençlik pınarının peşinde.

Haber: Ne kadar genç görünüyorsunuz?

Tüm doğanın gerçeği olan bu konuyu, elimizden geldiğince geciktirmek için koca bir sanayi hizmet veriyor. Çünkü her zaman insanları mutlu eden iltifat "ne kadar geç gösteriyorsun" olmuştur. Yaşımızı ele veren veya gizleyen etkenlerin başında cildimizin sağlığı geliyor. Bu yüzden cilt ne kadar sağlıklıysa, "genç görünüyorsun" iltifatları alma ihtimali de o kadar fazla.

Cildi yaşlı ve yorgun gösteren unsurların başında, açık gözenekler geliyor. Bizzat ben de bu dertten muzdarip birisiyim. İltifatları çoğaltmak için de uygulaması basit ama etkili bir formül paylaşmak istiyorum.

Ne kadar genç görünüyorsunuz?

1 yumurta akı,1 yemek kaşığı saf bal, 4-5 damla limon, 1 çay kaşığı kadar beyaz sabun. Tüm malzemeyi mutfak robotunda karıştırıp, iyice köpürtün. Göz çevresi hariç tüm yüze sürün. 15-20 dakika beklettikten sonra. Ilık suyla durulayın.

Bu maskeyi haftada bir kere yapabilirsiniz. Bu kadar kolay bir maske sayesinde, gözenekleriniz ciddi anlamda sıkılaşacak.

Ayrıca, buz kalıbının içine 1 şişe sodayı döküp, sodadan buz yapın. Akşamları da cildinizi temizledikten sonra, tonik yerine bu buzu kullanın (eğer sinüzit probleminiz varsa, yapmayın). Buz eriyene kadar tüm yüzünüzde gezdirin.

Buzu günlük, maskeyi haftalık yapabilirsiniz. Bu kolay uygulama sayesinde, açık gözenekleriniz sizi rahatsız etmesin, cildiniz olduğundan yaşlı gözükmesin. En güzel iltifatlar size gelsin. İltifatlar bir yana, kişi kendisini iyi hissettiği zaman, bunu bütün herkes hissediyor. Güzellikle kalın.Yeni Yenikadın Haberleri

 • Gebelerin yüzde 90'a yakını Korona'yı belirtisiz geçiriyorGebelerin yüzde 90'a yakını Korona'yı belirtisiz geçiriyor

  Covid-19 enfeksiyonunun hem anne hem de bebeğin sağlığı açısından ailelerde endişelere neden olduğuna dikkat çeken Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Levent Özçer konuyla ilgili bilgilendirme yaptı.

 • 12-18 Nisan haftalık burç yorumları12-18 Nisan haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 12-18 Nisan haftasında burçları neler bekliyor?

 • Aşkı yakalamanın 7 altın kuralı!Aşkı yakalamanın 7 altın kuralı!

  Bazı insanlar aşkı bulmakta çok şanslılar. Bazılarıysa sürekli gerçek aşkın arayışında. Bu arayış bazen kalp kırıklıklarına yol açsa da, kim hayatını aşkla daha anlamlı ve hoş bir hale getirmek istemez ki?

 • Bu sezonun saç trendi çok dikkat çekici!Bu sezonun saç trendi çok dikkat çekici!

  İlkbahar-yaz sezonu saç trendleri, pandeminin bütün olumsuz etkilerine inat içimizi ısıtmaya ve enerjimizi yükseltmeye geliyor. Saç Tasarım Uzmanları Ali Subaşı ve Erkan Uzelli, 2021 trendlerini ve iz bırakacak saç modellerini açıkladı.