Mutluluk hissi veren 5 besin Haberi - yenikadin.com
31.07.2019 09:09

Mutluluk hissi veren 5 besin

Mutluluğunuzu artırmak için tükettiğiniz besinlere dikkat etmelisiniz. Doğru besinleri tüketerek daha mutlu olabilir, stresten uzaklaşabilirsiniz.

Haber: Mutluluk hissi veren 5 besin

Dengeli ve yeterli beslenme ile sağlığınızı korurken menülerinize bulunduracağınız özel besinler daha mutlu biri olmanızı sağlıyor. İşte mutluluk veren besinler.

1.YUMURTA

Önemli bir protein kaynağı olan yumurta, kahvaltıda tüketilerek güne enerjik ve mutlu şekilde başlamayı sağlıyor. Sadece kahvaltıda değil diğer öğünlerde de rahatlıkla tercih edilebilen yumurta ile mutlu bir gün geçirebilirsiniz.

2.AMARANTH

Horozibiği olarak da bilinen amaranth, protein ve tripofan içeriği yüksektir. Sindirime de yardım eden bu besini tüketerek hem mutluluk verici etkisinden hem de rahatlatıcı etkisinden faydalanabilirsiniz.

3.KİNOA

Popüler bir besin haline gelen kinoa serotinin öncü maddesi tripofan aminoasidi bakımından oldukça zengindir. Günde 3 yemek kaşığı kinoa tüketerek stresten uzak bir gün geçirebilirsiniz.

4.HİNDİ ETİ

Hindi eti yüksek miktarda protein, tripofan ve B12 vitamini içerir. Öğle menüleri için ideal olan hindi eti, uzmanlar tarafından da besleyici olması ile önerilmektedir.

5.KABAK ÇEKİRDEĞİ

20 gram kabak çekirdeğinde 120 mg tripofan bulunur. Bu da mutluluğun öncüsü aminosit alarak serotonin salgılanmasını sağlar. Yani kabak çekirdeği tüketerek mutlu bir an yaşayabilirsiniz.Yeni Sağlık Haberleri