Mutlu Bir Evlilik İçin 5 Dakikanızı Ayırın ve Bu Teknikleri Uygulayın Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
6.04.2019 12:19

Mutlu Bir Evlilik İçin 5 Dakikanızı Ayırın ve Bu Teknikleri Uygulayın

Mutlu bir evliliğin direkt formülü yoktur. Ancak bazı ufak tefek detay ve tekniklerle evliliğinize renk getirebilirsiniz. Özellikle evliliğinizde ilk yılları atlattıysanız... İşte, mutlu evlilik için 5 teknik…

Haber: Mutlu Bir Evlilik İçin 5 Dakikanızı Ayırın ve Bu Teknikleri Uygulayın

En fazla 5 dakikanızı ayırarak evliliğinizi mutlu bir hale getirebilir ve tek düzeliği yıkabilirsiniz. Denenmiş ve başarı elde edilmiş olan bu teknikler, evliliğinizde farklılıklar yaratabilir.

5 DAKİKA AŞIK GİBİ KONUŞUN

Evet, eşler aynı zamanda arkadaşlarımızdır. Ancak bazen eşlerin birbirlerine özel olduklarını hatırlatmaları gerekir. 5 dakika boyunca karşınızdakini sadece aşık olduğunuz kişi olarak düşünün ve o şekilde iletişim kurun. Eminiz partneriniz de aynı havaya girecektir.

BENİ UNUTUN BİZ OLUN

Ben dili yerine biz dili kullandığınızda sorunlar daha pozitif bir ortamda çözülür. Üstelik karşı tarafa sürekli dayanışma içinde olduğunuzu hatırlatmak, birlikteliğinizi kuvvetlendirecektir. Araştırmalar bu dili kullanan çiftlerin sorunları daha iyi atlattığını gözlemlemiştir.

TAKDİR EDİN

Öfkeli olduğumuz anlarda suçlamaktan çekinmeyen bizlerin unuttuğu yegane şey takdir etmektir. Özellikle çiftlerde motive etmek ve değer verdiğinizi göstermek için takdir önemli bir kavramdır. Minnettarlığınızı küçük şeyler de olsa gösterin. Çünkü sorumluluk olarak gördüğünüz şeyler için karşı taraf çaba gösterir. Bu karşı tarafın da sizi takdir etmesine ve sorunlarda daha yumuşak bir tavır takınmasına sebep olur.

BERABER EĞLENİN

Evet, evlilik ciddi bir müessesedir. Ama o kadar da ciddi olmayalım. Şakalaşmak ve tatlı tatlı muzipleşmek ilişkinize yeni bir enerji katacaktır. Üstelik evliliğin üzerinize attığı ölü toprağını attığınızı ve yeniden flörtleştiğinizi fark edeceksiniz. Bu heyecan ise evliliğinize iyi gelecektir.

KUCAKLAŞIN

Her zaman yapın demiyoruz ama güne güzel başlamak adına sabah kucaklaşmak bir öneri. Bu, hem güne güzel başlamanıza hem de enerji depolamanıza yardımcı olacaktır.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Ev işlerinde 50 dakika temizlik 10 dakika molaEv işlerinde 50 dakika temizlik 10 dakika mola

  Fizyoterapist Birgül Elmas Bodur, "Basit ama etkili tüyolarla sakatlanmalardan uzak durmak mümkün. Örneğin ev işleri sırasında mutlaka dinlenme molası verin.Her 50 dakikalık çalışma sonrasında 10 dakika dinlenin" ifadelerini kullandı.

 • Bu hafta burcunuzu neler bekliyor?Bu hafta burcunuzu neler bekliyor?

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 13-19 Temmuz haftasında burçları neler bekliyor?

 • Kadınlarda görülen bu belirtiler kanser habercisiKadınlarda görülen bu belirtiler kanser habercisi

  Söz konusu kadınlar olduğunda birçok belirti bazı kadın hastalıklarına işaret edebiliyor. Özellikle de günlük hayatın yoğunluğu içinde gözden kaçırılan bu belirtiler çoğu zaman önemsenmese de ciddi bir hastalığın habercisi olabiliyor.

 • Evliliklerde aile müdahalesine dikkat!Evliliklerde aile müdahalesine dikkat!

  Günümüzde çekirdek aile sayısı giderek artmaktadır. Ancak buna rağmen, aile büyüklerinin de aynı evi paylaştığı aile tipleri devam etmektedir. Çocukların bakımı için alınan aile büyükleri desteği de ailedeki kişi sayısını artırmaktadır.

 • Diyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulunDiyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulun

  Çoğumuz bu karantina süresi boyunca yaptığı kadar, yemek yapmamıştır. Vaktimiz bol diye en meşakkatli yemekleri bile denedik. Aileyle birlikte sofraya oturmanın keyfini zengin sofralarda çıkarttık. Dizi veya film izlerken, kontrolsüzce abur cubura daldık. Şimdi yaşadığımız o lezzetli anların sonucu fazla yağlarla yüzleşme zamanı.