Mutfak sorunsalı: Kızartma yağı kaç defa kullanılır? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
13.09.2019 16:05

Mutfak sorunsalı: Kızartma yağı kaç defa kullanılır?

Kızartma yağını en fazla kaç defa kullanmanız gerektiğini bildiğinizde sağlığınız için ciddi riskler oluşturacak durumlardan kurtulmuş olursunuz.

Haber: Mutfak sorunsalı: Kızartma yağı kaç defa kullanılır?

Kızartmaları çok seviyorsunuz ama onları sağlıklı şekilde pişirmeye dikkat etmezseniz sağlıksız sonuçlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu noktada en önemli sorun kızartma yağını doğru şekilde kullanıp kullanmadığınızdır.

EN FAZLA 3 DEFA KULLANILMALI

Kızartma yağını 3 defadan fazla kullanmak yağda yoğunlaşmaya neden olur. Bu da sağlıksızdır. Patlıcan ve kabak gibi besinleri kızartıyorsanız en fazla 3 defa kullanmalısınız. Eğer kızartma esnasında yağ içinde parçacıklar kalırsa bu durumda tekrar sayısı 2'yi geçmemelidir.Yeni Sağlık Haberleri

 • Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!

  Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, bu yaz tatili döneminde nelere dikkat etmemiz gerektiğini açıkladı.

 • Gebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemiGebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemi

  Koronavirüsün özellikle hamilelik ve emzirme sürecinde etkilerine yönelik birçok bilinmezlik olduğunu belirten Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Elif Meşeci, kontrollü sosyal hayat dönemine geçildiği 'yeni normal'de de hamilelerin ve emziren annelerin çok dikkatli olmaları gerektiğini söylüyor.

 • 25-31 Mayıs haftalık burç yorumları25-31 Mayıs haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım bu hafta burçları neler bekliyor?

 • A'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklarA'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklar

  Avrasya Hastanesi'nden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nurcan Dalan hamilelik sürecinde uygulayabileceğiniz bakım sırlarını ve hamilelikle ilgili aklınıza takılan birçok konuya ilişkin bilgileri anlatıyor.

 • Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?

  İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, dışarıdan evimize gelen paketlerin hijyenini nasıl sağlamamız gerektiğini açıkladı.