Mutfak sorunsalı: Kızartma yağı kaç defa kullanılır? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
13.09.2019 16:05

Mutfak sorunsalı: Kızartma yağı kaç defa kullanılır?

Kızartma yağını en fazla kaç defa kullanmanız gerektiğini bildiğinizde sağlığınız için ciddi riskler oluşturacak durumlardan kurtulmuş olursunuz.

Haber: Mutfak sorunsalı: Kızartma yağı kaç defa kullanılır?

Kızartmaları çok seviyorsunuz ama onları sağlıklı şekilde pişirmeye dikkat etmezseniz sağlıksız sonuçlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu noktada en önemli sorun kızartma yağını doğru şekilde kullanıp kullanmadığınızdır.

EN FAZLA 3 DEFA KULLANILMALI

Kızartma yağını 3 defadan fazla kullanmak yağda yoğunlaşmaya neden olur. Bu da sağlıksızdır. Patlıcan ve kabak gibi besinleri kızartıyorsanız en fazla 3 defa kullanmalısınız. Eğer kızartma esnasında yağ içinde parçacıklar kalırsa bu durumda tekrar sayısı 2'yi geçmemelidir.

Ziyaretçi yorumları

 • ÇOKOPRENS - 13 Eylül 2019 Cuma

  Çok severdim böyle şeyleri şimdi hevesim kaçtı

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

 • Ağız kokusu düşmanı 5 besin
  Ağız kokusu düşmanı 5 besin

  Ağız kokusunun itici etkisinden kurtulmak için besinleri kullanmaya ne dersiniz? Lezzetli besinlerle ağzı kokusuna kurtulabilir, ferah bir nefese kavuşabilirsiniz.

  19.9.2019 15:15
 • En sık yapılan 5 egzersiz hatası
  En sık yapılan 5 egzersiz hatası

  Sağlığınızı korumak için egzersiz yapıyorsunuz ama egzersiz yaparken yanlış hamleler yaparak sağlığınızı tehlikeye atıyor olabilirsiniz.

  19.9.2019 14:27
 • Saç uzatan pratik maske
  Saç uzatan pratik maske

  Saçlarınızın uzun olmasını istiyorsunuz ama yeterince uzamasını beklemek istemiyorsunuz. Sizi bu ikilemden kurtaracak pratik bir tarifimiz var.

  19.9.2019 09:22
 • 1 dakikada ellerinizi yumuşacık yapan uygulama
  1 dakikada ellerinizi yumuşacık yapan uygulama

  Günlük işlerin yıpratıcı etkisi ile elleriniz tahriş olur ve yumuşaklığını kaybeder. Ellerinize 1 dakika ayırarak bu istenmeyen histen kurtulabilir, yumuşacık ellere sahip olabilirsiniz.

  18.9.2019 11:30
 • Kozmetik ürünü alırken bu maddelere dikkat edin!
  Kozmetik ürünü alırken bu maddelere dikkat edin!

  Kişisel bakımınız için kozmetik ürünleri alıyor ve hassas şekilde uyguluyorsunuz. Peki, aldığınız ürünlerin sağlığınız için tehdit oluşturup oluşturmadığını biliyor musunuz?

  18.9.2019 10:12