Müslüman Ülkelerin Stil Sahibi First Lady'leri Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Müslüman Ülkelerin Stil Sahibi First Lady'leri

Herkesin gözü onların üzerinde! Ne giyseler, ne taksalar ya çokça alkış topluyorlar ya da çokça eleştiri…İşte müslüman ülkelerin stil sahibi First Lady'leri.

Haber: Müslüman Ülkelerin Stil Sahibi First Lady'leri

Ağırbaşlı ve ciddiyetli görünüm içinde olmak First Lady olmanın doğasında vardır. Onlar güzel olmak ya da olmamakla değil bir ülkeyi temsil edecek kalitede görünmekle ilgilenirler. Asla bayağı olmayan bir stil First Lady'leri yaşamı boyunca izler. Tüm bu belirleyici özelliklerin yanı sıra First Lady'lerde asla görmeyeceğiniz şeyler ise ucuz bayağı parçalardır.

Dubai hükümdarının eşi Prenses Haya bint Al Hussein'den Kral Abdullah'ın eşi Rania'ya, Fas'ın first lady'si Lalla Salma'dan Katar emirinin güzel eşi Sheikha Mozah'a ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'a kadar tüm Müslüman ülkelerin first lady'lerini sizler için derledik.

Katar Emirinin Eşi: sS

Katar Emiri Hamad bin Khalifa Al Thani'nin eşi Sheikha Mozah, 8 Ağustos 1959 yılında Katar'da doğmuş. Sheikha yani Şeyha ismi değil; şeyh karısı anlamına gelen bir unvan. Asıl adı ise Moza bint Nasser Al Missned yani; Nasır Al Missned'in kızı Moza…

Katar emirinin eşi olan Moza, 18 yaşında o zamanlar veliaht olan eşinin ikinci karısı olarak evlenmiş. Belki buraya kadar onu sıradan biri sanabilirsiniz ancak o kendini yetiştirmiş, sosyoloji mezunu ve doktoraları olan bir kadın… Hatta öyle ki, Forbes'a göre "Dünyanın en etkili 100 kadını"ndan biri…

53 yaşında ve 7 çocuk annesi olmasına rağmen son derece zarif bir görünüme sahip olan Sheikha Mozah, kıyafetleri için geniş bir ekiple çalışıyor ve Valentino gibi diğer dünyaca ünlü markaların tasarımlarını ikinci kez asla giymediği dikkatlerden kaçmıyor.

Fas Kralı'nın Eşi: Lalla Salma

Kral V. Muhammed'in eşi Lalla Salma 2 çocuk annesi bir first lady. Hemen hemen tüm davetlerde geleneksel çizgide elbiseler tercih ediyor.

Geleneksel Fas kaftanlarını modern bir yorumla kullanmayı tercih eden Lalla Salma, kaftanın büyük elçisi ünvanı ile de tanınıyor.

Dubai Kralı'nın Eşi: Haya bint Al Hussein

Dubai Kralı Mohammed bin Rashid Al Maktoum'un genç eşi Prenses Haya bint El-Hüseyin giyim tarzı geleneksel çizgilerden ziyade daha modern seçimlerden oluşuyor. Nadir olarak geleneksel motifler de kıyafetleri arasında yer alıyor ve daima değerli taşlarla süslemeler yaptırıyor.

Prenses Haya bint El-Hüseyin'in şapka sevgisi de dikkatlerden kaçmayan bir diğer nokta. Çoğunlukla döpiyes takımlar tercih ederken diz hizasında biten elbiseleri de kullanmayı seviyor.

Ürdün Kralı'nın Eşi: Rania el Abdullah

Gösterişsiz sade bir stile sahip, Ürdün Kralı II. Abdullah'ın eşi Rania el Abdullah ilgiyle takip ettiğimiz first lady'lerin başında geliyor.

Sade ve şık kelimelerini tek seferde üzerinde taşımayı başaran nadir kadınlardan biri. Sade stilini tamamlayan eşsiz kumaşlar ve ufak detaylı değerli mücevherler ile tamamlamayı seviyor.

Dört çocuk sahibi Rania el Abdullah, abartılı kıyafetlerden hiç hoşlanmıyor ancak giyimini dikkatle incelediğinizde üzerinde aslında bir servet taşıdığını görebilirsiniz.

Türkiye'nin First Lady'si: Emine Erdoğan

Genel olarak abartıdan uzak kıyafet seçimleri yapan Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Eşi Emine Erdoğan, özellikle canlı renklerden kaçınıyor. Kendine özgü eşarp bağlama biçimi ile stiline verdiği önem de dikkatlerden kaçmıyor.

Kıyafetlerini çoğunlukla kendi özel terzisinde hazırlatan Emine Erdoğan'ın lüks marka takıntısı ise neredeyse hiç yok. Ciddi fakat aynı zamanda da kişisel özelliklerini yansıtan kıyafetler tercih ediyor. Tek parça kıyafetlerden çok pardesü-pantolan takımları kullanmaktan hoşlanıyor.

Aynı rengin farklı tonlarıyla oluşturulan tesettür kombinleri daha asil ve klas bir görüntü ortaya koyduğu için protokol davetleri için oldukça uygun bir seçim.

Tüm bunların yanı sara First Lady gibi bir stile sahip olmak için illa Kral ya da Cumhurbaşkanı eşi olmanıza gerek yok bu özellikler size çokça tanıdık geliyorsa siz de bir first lady'siniz demektir. Peki son olarak sizin stilinden ilham almayı sevdiğiniz First Lady hangisi? Ya da sizce en şık First Lady hangisi?

Kaynak: http://www.yesiltopuklar.com/


23.7.2016 15:34 [8639975]


Yeni Moda Haberleri