Mükemmel Instagram Fotoğraflarının Arkasındaki Gerçekler Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Mükemmel Instagram Fotoğraflarının Arkasındaki Gerçekler

Sosyal medya fenomenleri ve ünlülerin sıklıkla kullandıkları hilelerin başında fotoshop geliyor istisnasız. Makyajı ve özel efektleri kullanarak adeta bambaşka insanlar oluyorlar. İşte, mükemmeliğin ifşası...

Haber: Mükemmel Instagram Fotoğraflarının Arkasındaki Gerçekler

Sosyal medyanın insanlar üzerindeki etkisini biliyoruz. Daha güzel ve mutlu olan insanlara özeniyoruz. Peki, sosyal medya fenomenleri ve dergi kapaklarındaki mankenler gerçekten bu kadar mükemmel mi? Cevabımız hayır. Gelin, gerçek olamayacak kadar mükemmel olan insanların arkasındaki gerçeklere bakalım.

FOTOSHOP VE MAKYAJ İNSANLARI İSTEDİKLERİ HALE SOKUYOR

Youtube yıldızı Ethan Klein, sosyal medya fenomenlerini ve dergi güzellerinin mükemmel algılarını ifşa etmeyi kendine görevedinmiş. Özellikle fotoshopu çok fazla kullanan ve gerçek görüntüsü ile arasında çok fazla fark olan insanları...

Ethan, insanların üzülmemesi gerektiğini çünkü mükemmel görüntüyü elde etmek için çok fazla makyaj ve doğru duruşu bulmak için çok fazla zaman harcadıklarını dile getirdi. Bize mükemmelmiş gibi gelen insanların da en az bizler kadar kusurlu olduğunu göstermeye çalıştı.

Yapılan araştırmalara göre uzmanlar sosyal medya kullanımının mutsuzluğu arttırdığını gözlemlediler. Diğerlerinin mükemmel görüntülerine ve hayatlarına özenen insanların sürekli mutsuz olduğun dile getirdiler. Bazı insanlar ise insan psikolojisini etkileyen bu durumun gerçek değil yaratılmış bir illüzyon olduğunu insanlara göstermeye çalışıyor.

Ünlülerin dergi kapakları ve sosyal mecra için çekilen fotoğrafları yayınlanmadan önce onay alıyor ve küçük rötuşlar yapılması talep ediliyor. Sadece kadınlarda görülmeyen bu durum erkekler için de yaygın.

Pürüzsüz bir cilde uzmanlar ancak makyaj ve filtre ile ulaşılabileceğini belirtiyorlar. Gerçekçilikten uzak ama var olabileceğine inandığımız durum ise toplum tarafından benimseniyor. Özellikle kırmızı halıda yakın çekimde gördüğümüz ünlüler hayal kırıklığı yaratıyor.

Aynı gün Instagram'da ve televizyon programında görüntülenen Kylie Jenner'ın üstteki fotoğrafı durumu doğrular nitelikte.

Fenomenlerin sosyal medya hesapları için yaptıkları fotoshop hileleri bazen yakalanabiliyor ve fenomen ifşa olabiliyor.

Bu durum profesyonel fotoğraf çekimlerinde dahi görülebiliyor.

25.05.2019 08:49 [12084269]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.