Muhteşem Bir Tatil için Gerekli 10 Şey Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
14.05.2019 17:06

Muhteşem Bir Tatil için Gerekli 10 Şey

Yıl boyunca beklediğiniz tatil zamanı geldi. Tatiliniz doyasıya yaşamak ve unutulmaz anıları biriktirmek için birkaç püf noktasına ihtiyacınız olacak.

Haber: Muhteşem Bir Tatil için Gerekli 10 Şey

Bütçenizi en iyi şekilde değerlendirerek ve tatilinizde size ayak bağı olacak şeylerden kurtularak iple çektiğiniz tatilinizi doyasıya yaşayabilirsiniz.

1.PLANLARI BİR KENARA BIRAKIN

Tatilinizi planladınız ve adım adım tüm rotayı çizdiniz. Ancak durum pek de hayal ettiğiniz gibi olmuyor; evdeki hesap çarşıya uyumuyor. Ve tatil çok daha farklı şekilde gelişiyor. Bu yüzden planları bir kenara bırakın ve tatilin keyfini çıkarın. Rotanızı belirleyip yola çıkın ve keşfedilmesi gereken yerleri keşfedin.

2.RAHAT KIYAFETLER ALIN

Tatilde manzaranın keyfini çıkararak arkadaşlarınızla sohbet ederken rahatlığın keyfini çıkarmak için yanınıza rahat kıyafetler alın. Sahile inerken ya da yürüyüş yaparken rahat kıyafetler giymek size iyi gelecek.

3.FAZLA EŞYALARDAN KURTULUN

Tatilinizde size ayak bağı olacak şeylerden kurtulun. İhtiyacınız olan şeyleri seçip çantanızı hazırladıktan sonra yola çıkabilirsiniz.

4.MÜZİK LİSTENİZİ OLUŞTURUN

Tatilde size zaman kaybettirecek şeyleri önceden hazırlayın. Yolculukta ve tatilde müzik dinleme keyfinizi zaman kaybetmeden yaşamak için önceden listenizi hazırlayın ve tatilde zamanınızı başka şeylere ayırmadan müzik dinleyin.

5.BEKLENTİNİZİ BELİRLEYİN

tatile çıkmadan önce tatil konseptinizi belirleyin. Deniz, kum, güneş tatili yapabileceğiniz gibi kültür ya da din turizmi gibi seçenekleri de tercih edebilirsiniz. Yayla turizmi ve özel amaçlı tatil gibi alternatifleri de değerlendirebilirsiniz.

6.TEK GİTMEYİN

Tatilde huzuru bulmak ve dinginliği yakalamak istediğinizi biliyoruz. Ancak tatil boyunca eğlenceli zaman geçirmek istediğiniz zamanlar olacak. Bu yüzden arkadaşınızla beraber tatile gitmek daha işlevsel bir tatil yapmanızı sağlayacaktır.

7.EĞLENCEYE ZAMAN AYIRIN

Tatil konseptiniz ne olursa olsun mutlaka eğlenceye zaman ayırın. Müziğin ve dansın ritmine izin verin, yılın yorgunluğunu üzerinizden atsın.

8.İŞİ UNUTUN

Mükemmelbir tatil için belki de ilk yapmanız gereken şey işi bir kenara bırakmaktır. Hatta telefon ve tatilinizi bölen şeyleri bir kenara bırakıp tamamen tatile odaklanabilirsiniz.

9.BİLGİ TOPLAYIN

Gideceğiniz rota hakkında önceden bilgiler toplayın. Adım adım tatili planlayabilirsiniz ama tatil yaptığınız yerde ne gibi imkanlara sahip olduğunuzu bilmek ve bilinçli şekilde tatil yapabilmek için bunu yapmanız gerekiyor.

10.STRESİ BİR KENARA BIRAKIN

Tatil boyunca sizi strese sokan hiçbir şeye müsaade etmeyin. Doğayla buluşmanızda sadece doğayı, denizle buluşmanızda sadece denize odaklanın. Fotoğraf makinesi dışında elektronik cihaz kullanmayın. Tatilin keyfini çıkarın.Yeni Yenikadın Haberleri

 • Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!

  Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, bu yaz tatili döneminde nelere dikkat etmemiz gerektiğini açıkladı.

 • Gebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemiGebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemi

  Koronavirüsün özellikle hamilelik ve emzirme sürecinde etkilerine yönelik birçok bilinmezlik olduğunu belirten Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Elif Meşeci, kontrollü sosyal hayat dönemine geçildiği 'yeni normal'de de hamilelerin ve emziren annelerin çok dikkatli olmaları gerektiğini söylüyor.

 • A'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklarA'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklar

  Avrasya Hastanesi'nden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nurcan Dalan hamilelik sürecinde uygulayabileceğiniz bakım sırlarını ve hamilelikle ilgili aklınıza takılan birçok konuya ilişkin bilgileri anlatıyor.

 • Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?

  İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, dışarıdan evimize gelen paketlerin hijyenini nasıl sağlamamız gerektiğini açıkladı.

 • Korona sürecinde ve sonrasında gelinlik alışverişiKorona sürecinde ve sonrasında gelinlik alışverişi

  Koronavirüs (Covid -19) gündelik hayatımızı olumsuz etkilerken düğün gibi bazı önemli günleri de bu süre zarfında ertelemek zorunda kalabiliyoruz. Gelinler düğünlerini yaz sonu, sonbahar / kış ve hatta 2021 için yeniden planlarken, gelinlik seçimi bu süreçten nasibini aldı.