Mucize besin goji berry ve 10 inanılmaz faydası Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
16.08.2019 11:09

Mucize besin goji berry ve 10 inanılmaz faydası

Genel olarak Tibet'te yetiştirilen goji berry, kolayca yetişen ve hızlı şekilde meyve veren bir bitkidir. Sağlık açısından da çok faydalı olan bu bitki, tüm vücuda etki ediyor.

Haber: Mucize besin goji berry ve 10 inanılmaz faydası

Sadece meyve olarak değil tüm bölgelerinin kullanıldığı goji berry, sindirimden zayıflamaya, görme bozukluklarından kansere kadar birçok konuda fayda sağlıyor.

GOJİ BERRY FAYDALARI

1.Yaşlanmanın etkilerini azaltır

2.C vitamini yönünden çok zengindir.

3.Zayıflamaya yardım eder, yağ yakar.

4.Sindirimi kolaylaştırır, gastrite iyi gelir.

5.Akciğer sağlığını korur.

6.İnsülin seviyesini düzenler.

7.Görme bozukluklarının çözümüne yardım eder.

8.Enerji verir

9.Germanyum içeriği sayesinde kanseri önleyici etki gösterir.

10.Kolesterolü düzenler.

GÜNDE NE KADAR TÜKETİLMELİ?

Kurutulmuş goji berry, günde bir avuç tüketilebilir. Yaklaşık 20-30 grama denk gelen bu miktar besinden tam olarak faydalanmanız düzenli tüketim halinde yeterlidir.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

 • 22-28 Haziran haftalık burç yorumları22-28 Haziran haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 22-28 Haziran haftasında burçları neler bekliyor?

 • Diyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulunDiyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulun

  Çoğumuz bu karantina süresi boyunca yaptığı kadar, yemek yapmamıştır. Vaktimiz bol diye en meşakkatli yemekleri bile denedik. Aileyle birlikte sofraya oturmanın keyfini zengin sofralarda çıkarttık. Dizi veya film izlerken, kontrolsüzce abur cubura daldık. Şimdi yaşadığımız o lezzetli anların sonucu fazla yağlarla yüzleşme zamanı.

 • Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!

  Koronavirüs pandemisinin kontrol altına alınmasıyla beraber yeni normalleşme dönemi başlayınca, aile olarak bu bunaltıcı tablodan çıkmak için tatil planları yapmaya başladık. Her ne kadar virüs çocuklarda erişkinlere göre daha seyrek görülüp daha hafif seyretse de, çocuklarımızla nasıl bir tatil planı yapmamız gerektiği hepimizin zihnini kurcalıyor

 • Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!

  Evlere girdiğimizde kıştı, bir çıktık ki yaz olmuş. Şimdi tedbiri elden bırakmadan, hayata kaldığımız yerden devam etmeye çalışıyoruz. Bu süreçte tedbir almamız gereken bir diğer konu da, güneş ışınlarına karşı cildimizi korumak.

 • "Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!"Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!

  COVID-19 pandemisinde kimi zaman stres kimi zamansa can sıkıntısı sebebiyle birçoğumuz mutfakta yemek işlerine ağırlık verdik. Artık kontrollü sosyal hayat sürecinin başlaması ve havaların ısınmasıyla birlikte çoğumuz kendimize şu soruyu sorar olduk: 'Aldığım kiloları nasıl hızlı verebilirim?'