Mehmet Ali Erbil: O ses beni hayata döndürdü Haberi - yenikadin.com
1.07.2019 10:18

Mehmet Ali Erbil: O ses beni hayata döndürdü

Evinin banyosunda düşmesi ile hastaneye kaldırılan Mehmet Ali Erbil, eski hastalığının nüksetmesiyle 8 aydır tedavi görüyordu. Tedavi sonrası röportaj veren Erbil, yaşadığı süreci ve hayata tutunmasını sağlayan anları anlattı.

Haber: Mehmet Ali Erbil: O ses beni hayata döndürdü

Ünlü komedyen Mehmet Ali Erbil, 8 ay önce evinin banyosunda düşmüş ve hastaneye kaldırılmıştı. Tedavi sırasında yıllardır yaşadığı kaçış sendromu nükseden Erbil, hayata nasıl tutunduğu şeklinde yöneltilen soruya "Mehmet Ali Bey, diye bağıran o ses beni hayata döndürdü." diyerek cevap verdi.

"MEHMET ALİ BEY DİYE BAĞIRAN SES BENİ HAYATA DÖNDÜRDÜ"

Sabah gazetesine konuşan Mehmet Ali Erbil, yaşadığı tedavi sürecine ilişkin çarpıcı bilgiler verdi. Erbil, kendisine yöneltilen "Bu sürecin nasıl üstesinden geldiniz?" sorusunu "Tutunarak. Hayata, aileme ve sevdiklerime tutunarak. Uyutulduğum dönemde acılarımı hissetmiyordum ama ailem hissetti. Başımda beklediler hep, hiç yalnız bırakmadılar. Karanlığa doğru gidiyordum ben. Hayattan kopuyordum. Bana hep izleyicilerim 'Mehmet Ali Bey' diye bağırıyordu ya programlarımda; o ses kurtardı biliyor musunuz hayatımı. Doktor da başımda 'Mehmet Ali Bey, Mehmet Ali Bey sakın ha kapatma gözlerini' diye bağırıyordu. 'Mehmet Ali Bey' diye bağıran o ses beni hayata döndürdü." sözleri ile yanıtladı.

"UYANDIĞIMDA İLK EŞİMİN ADINI SÖYLEMİŞİM"

4 ay uyutulduktan sonra uyandığında ilk sözlerinin ne olduğu sorulan Mehmet Ali Erbil "24 saat boyunca bütün eski eşlerim yanımdaydı. Normalde eski eş dersin, bir-iki defa gelirsin ziyarete ama onlar hep geldiler. Çok dost biriktirmişim, onu anladım. Uyandığımda ilk eşimin ismini söylemişim. 'Muhsine' demişim." dedi.

"UYANDIĞIM DİLİM DIŞINDA BİR YERİMİ KIPIRDATAMIYORDUM"

Yaşadığı zorlu süreç hakkında ayrıntılar aktaran Mehmet Ali Erbil "İbrahim Tatlıses'e üzülürdüm, 'Sesiyle para kazanıyordu, şimdi şarkı söyleyemiyor' diye. Aynı şeyi ben de yaşadım. Kader birliği yaptık İbrahim'le. O zor günlerde hep sabır gösterdim. Oynamıyordu hiçbir yerim ama yine de tevekkül ettim. Şimdi Allah'a şükürler olsun ayağa kalkmaya başladım. Dualarla bugünlere geldiğime inanıyorum. Allah'tan sinir hastalığı değildi benimki. Uzun süre yatmaktan dolayı kıpırdatamıyordum hiçbir yerimi. Uyandığımda dilim dışında hiçbir yerimi kıpırdatamıyordum. O günlerde Allah'a dedim ki, 'Bir tek bana sol elimi bahşet, hiç olmazsa hayatım biraz kolaylaşsın.' Gerçekten de bir süre sonra sol elimi oynatmaya başladım. Bana doktorlar 'Düzeleceksin' diyorlardı ama hiç inanmıyordum ayağa kalkabileceğime. Gerçekten duanın gücüne çok inanıyorum. Beni ayağa kaldıran edilen dualardır. Damadım da çok inançlı biri. Beş vakit namaz kılar. O benim başımda hep dua etti. Ailem, sevenlerim beni hiç yalnız bırakmadı. Kız kardeşim doktor. O da hep yanımdaydı bu süreçte." ifadelerini kullandı.Yeni Magazin Haberleri