Meditasyon ile yenilenin Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
8.07.2019 15:05

Meditasyon ile yenilenin

Meditasyon ruh sağlığı alanında son yılların yükselen trendi. Sesli ya da sessiz bir ortamda, uzanır pozisyonda ya da oturarak çok çeşitli biçimlerde yapılabilen meditasyon, hem bedeniniz için hem de ruhunuz için tam bir arınma seansıdır.

Haber: Meditasyon ile yenilenin

Tarihi oldukça geçmişe dayanan meditasyon, stres kontrolü için birebirdir. Meditasyon ile zihninizin arındırıp, hislerinizin kontrolünü ele geçirebilirsiniz. Birçok çeşidi olan meditasyonun temel adımlarını sizler için derledik.

MEDİTASYONA HAZIRLIK

Öncelikle karnınızın çok tok olmaması gerekir. Eğer öncesinde ılık bir duş alırsanız bu size iyi gelecektir. Rahat giysiler ile meditasyona başlayın. Zihninizi meditasyona hazırlayın ve sakinleşmeye çalışın.

ORTAMINIZI HAZIRLAYIN

Meditasyon için ortam çok önemlidir. Sessiz sakin bir alan her zaman yüksek konsantrasyon ve verimlilik getirir. Işıklandırma yine önemli bir diğer konudur. Meditasyonda genelde sarı, loş ve hafif bir ışık tercih edilir.

VÜCUDUNUZA DİKKAT EDİN

Meditasyonda iki önemli nokta vardır, bel ve boyun. Birbirlerine 90 derece açıda olması gereken bu iki bölgenin rahatlığı, meditasyonunuzun kalitesi için oldukça önemlidir.

MEDİTASYONUNUZUN SÜRESİ NASIL OLMALI

Meditasyonlar genelde 20 - 30 dakika sürer ancak siz bu süreyi o anki ruh halinize, istek ve arzunuza göre uzatıp kısaltabilirsiniz fakat kendinizi asla zorlamayın. Süre konusunda rahat olun.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

 • Evliliklerde aile müdahalesine dikkat!Evliliklerde aile müdahalesine dikkat!

  Günümüzde çekirdek aile sayısı giderek artmaktadır. Ancak buna rağmen, aile büyüklerinin de aynı evi paylaştığı aile tipleri devam etmektedir. Çocukların bakımı için alınan aile büyükleri desteği de ailedeki kişi sayısını artırmaktadır.

 • Yeni haftada burcunuzu neler bekliyor?Yeni haftada burcunuzu neler bekliyor?

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 6-12 Temmuz haftasında burçları neler bekliyor?

 • Diyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulunDiyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulun

  Çoğumuz bu karantina süresi boyunca yaptığı kadar, yemek yapmamıştır. Vaktimiz bol diye en meşakkatli yemekleri bile denedik. Aileyle birlikte sofraya oturmanın keyfini zengin sofralarda çıkarttık. Dizi veya film izlerken, kontrolsüzce abur cubura daldık. Şimdi yaşadığımız o lezzetli anların sonucu fazla yağlarla yüzleşme zamanı.

 • Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!

  Koronavirüs pandemisinin kontrol altına alınmasıyla beraber yeni normalleşme dönemi başlayınca, aile olarak bu bunaltıcı tablodan çıkmak için tatil planları yapmaya başladık. Her ne kadar virüs çocuklarda erişkinlere göre daha seyrek görülüp daha hafif seyretse de, çocuklarımızla nasıl bir tatil planı yapmamız gerektiği hepimizin zihnini kurcalıyor

 • Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!

  Evlere girdiğimizde kıştı, bir çıktık ki yaz olmuş. Şimdi tedbiri elden bırakmadan, hayata kaldığımız yerden devam etmeye çalışıyoruz. Bu süreçte tedbir almamız gereken bir diğer konu da, güneş ışınlarına karşı cildimizi korumak.