Mangal Keyfinizi Artıracak 8 Basit Tüyo Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Mangal Keyfinizi Artıracak 8 Basit Tüyo

Mangal severler buraya! Mangal keyfinize keyif katacak bu ipuçları çok işinize yarayacak.

Haber: Mangal Keyfinizi Artıracak 8 Basit Tüyo

Mangal yaparken etleri pişirmek için gri dumanın tamamen bitmesini bekleyin. Kömür iyice közlenmeden ızgaraya et koymayın.

Mangalınızın ızgara telini soğan ile ovarak ızgaranızın üzerindeki yanık ve yemek kalıntılarını temizleyebilirsiniz. Ayrıca benzer şekilde, etin ızgaraya yapışmaması için soğanı ikiye bölüp ızgaranızı ovabilirsiniz.

Izgaranızdaki yağ ve is lekesini alüminyum folyoyla da ovarak kolayca çıkarabilirsiniz.

Mangalda balık pişirmek istiyorsanız, balıklarınızı lezzetlendirmek ve ızgaraya yapışmasını önlemek için altına limon dilimleri koyabilirsiniz.

Pişireceğiniz etleri ızgaraya koyarken sosladığınız malzemeden iyice süzün. Aksi takdirde kömür üzerine akar ve ateş alevlenir.

Pişireceğiniz ete hoş bir koku katmak istiyorsanız, et pişmeden birkaç dakika önce ateşe limon kabuğu atabilirsiniz.

Mangal yaparken etler ateşe direk temas etmemeli yaklaşık 10-15 cm mesafede olmalıdır. Etin ateşle direk temas etmemesi için ek ızgara konulabilir.

Eğer mangalda köfte pişiriyorsanız eti sık aralıklarla çevirmelisiniz. Unutmayın ki köfteyi ne kadar çevirirseniz lezzeti de o kadar artar.
27.7.2017 10:51 [9875329]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Bafa Sanat Kampı Başlıyor
  Bafa Sanat Kampı Başlıyor

  Yaz tatillerini farklı sanat dallarında çalışmalar yaparak ve bu süreci “yeniden üreterek” geçirmek isteyenler için Bafa Sanat Kampı 1 Temmuz 2018’de başlıyor!

  25.5.2018 18:30
 • Sağlıklı Arkadaşlık İlişkileri İçin Sınırların Önemi
  Sağlıklı Arkadaşlık İlişkileri İçin Sınırların Önemi

  En yakın arkadaşlarınızla bile aranızda bazı sınırların olması sağlıklı bir şeydir. Sınırları ayarlanmamış arkadaşlıklar bizi sürekli aldığımızdan daha fazlasını vermenin rahatsız edici stresine sokar. Arkadaşlığınıza sınır koyma vaktinin gelip gelmediğini ve bu sınırları nasıl uygulamanız gerektiğine dair 9 ipucu ile arkadaşlıklarınızı daha tatmin edici ve zevkli hale getirin.

  25.5.2018 18:15
 • Tatil İçin Valiz Nasıl Hazırlanır?
  Tatil İçin Valiz Nasıl Hazırlanır?

  Sonunda seyahat planınızı yaptınız ve heyecanla beklediğiniz tatil zamanı geldi çattı. Ülke sınırlarından çıkıp başka maceralara atılmak için can atıyorsunuz. Peki, ama ya valiz hazırlama kısmı? Tatil valizi nasıl hazırlanır sorusunun cevabı biraz karmaşık gelebilir. Ancak size vereceğimiz ipuçları ile tatil valizi nasıl hazırlanır sorusunu bir daha sormayacaksınız. Tatil valizi hazırlamak gözünüzde büyüyor ise sizin için derlediğimiz tatil valizi nasıl hazırlanır sorusunun aşağıda vermiş olduğumuz cevaplardan yardım alabilirsiniz. İşte tatil valizi nasıl hazırlanır sorusunun cevabı…

  25.5.2018 16:45
 • Maya Takviminde Bugün
  Maya Takviminde Bugün

  Galaktik ton 9/Timsah Eksik kalan koşulları tamamlamaya bakalım.

  25.5.2018 16:30
 • İlişkilerimizi Geliştirebiliriz
  İlişkilerimizi Geliştirebiliriz

  Bugün ne yapılabilir ? Bugün Ay Terazi burcunda ilerlerken bize fayda sağlayabilecek görüşmeler yapabilir ve başkalarının desteğini arayabiliriz.

  25.5.2018 16:15