Makyaj Tazelemenin İncelikleri Haberi - yenikadin.com
12.02.2019 10:55

Makyaj Tazelemenin İncelikleri

Güne başlarken özenerek yaptığınız makyaj, gün içinde sabahki tazeliğini korumuyor mu? O halde makyaj tazelemenin inceliklerine göz atmanızda fayda var.

Haber: Makyaj Tazelemenin İncelikleri

GÖZLER

Göz makyajı yaparken far kullandıysanız, makyajınızı taze tutmak için bir far bazı kullanmanız gerekecek. Makyaj yaparken far bazı kullanmak farınızın uçmasına engel olur. Göz kaleminizi ve akan eyelinerınızı temizlemek için çantanızda bir parça pamuk bulundurmak kurtarıcı olacaktır. Gözaltı çizgilerine dolan kapatıcılar için kesin bir çözüm almasa da el yordamıyla durumu kontrol altına alabilirsiniz. Gün içinde ara sıra makyajınızı kontrol ederek gözaltı çizgilerine dolan kapatıcıları yüzük parmağınızla tampon hareketler yaparak dağıtabilirsiniz. Daha sonra pudra yardımıyla sabitleme yapmanız doğru olacaktır.

DUDAKLAR

Mat rujlar açılma ve bulaşma yönünden fazla sorun çıkarmayacaktır. Mat rujunuzda sorun yaşamanız halinde üst üste mat ruj sürmek en büyük yanlış olacaktır. Bu yüzden mat rujunuzu tazelerken aynı tonda bir dudak kalemi ile bozulan yerleri tazelemek gerekir.

Ruj tercihi olarak normal kremsi rujlar kullanıyorsanız bu durumda makyajınızı tazelemek için rujunuzu tekrar sürmenizde bir sakınca yoktur.

TEN MAKYAJI

Eğer pudralı ürünler tercih ediyorsanız üst üste fondöten sürmeniz istediğiniz etkiyi oluşturmayabilir. Makyajı taze tutmak için makyaj bazı kullanabilirsiniz. Bu fondötenin uçmasını önleyecektir. Cildi yağlı olanlar, yanlarında pudra taşıyarak ciltlerindeki yağlanmayı kontrol altında tutabilirler.Yeni Yenikadın Haberleri