Makyaj Malzemeleri Nasıl Temizlenir? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
23.01.2019 10:28

Makyaj Malzemeleri Nasıl Temizlenir?

Bakımlı kadınlar makyajları dikkat ettiği gibi makyaj malzemelerinin temizliğine de dikkat ederler.

Haber: Makyaj Malzemeleri Nasıl Temizlenir?

MAKYAJ SÜNGERLERİ

Bakteri için ideal bir çoğalma alanı olan makyaj süngerleri, hoş görünmelerine rağmen o kadar da masum değillerdir. Yeterince temiz olmayan süngerler cilt sağlığını olumsuz etkileyebilir. Makyaj süngerlerini temizlerken sabun ya da temizleyici solüsyon kullanmak, sonrasında iyice durulayarak tamamen kurutmak gerekir. Makyaj süngerlerini düzenli olarak temizleseniz de 6 aydan fazla süre kullanmamalısınız.

KİRPİK KIVIRICI VE CIMBIZ

Cımbız ve makyaj kıvırıcıların temizliği genellikle ihmal edilir. Onları da düzenli olarak temizlemeli, kalıntı, mikrop vr istenmeyen oluşumlardan kurtarmak gerekir. Bu malzemelerin temizleme sıklığı kullanım sıklığına göre değişmektedir. Fırça temizleme losyonu ile bu malzemeler yumuşak bez ile hafifçe silinir ve temizlenir.

MAKYAJ FIRÇALARI

Makyajınmükemmel olması için makyaj fırçalarının da mükemmel olması gerekir. Makyaj fırçalarını uzun süre kullanmak için temizliği konusunda bilgi sahibi olmak gerekir. Haftada bir defa en geç iki haftada bir defa antibakteriyel el sabunuyla ya da fırça temizleme solüsyonu ile makyaj fırçası temizlenmelidir. Fırçanın kılları avuç içine alınarak hassas şekilde ovulmalıdır. Fırçanın ılık su ile yıkanması gerekir. Fırçayı kuruturken de fırçanın kıllı ucu boşluğa gelecek şekilde masada sabit bırakılır. Böylece fırçada şekil deformasyonu olmaz.

MAKYAJ ÇANTALARI

Makyaj çantaları tüm malzemeleri içinde barındırdığı için çabuk kirlenmektedir. Ayda bir defaolmak kaydıyla makyaj çantaları temizlenmelidir. Makyaj çantasını temizlemek için antibakteriyel ıslak mendil kullanılabilir. Antibakteriyel ıslak mendille temizlenen makyaj çantası havalandırılarak içi kurutulur. Kullanıma hazır hale gelir.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Mesajlaşırken bu hataları yapmayın!
  Mesajlaşırken bu hataları yapmayın!

  Günümüzde ilerleyen teknolojiyle birlikte cep telefonları başta olmak üzere tablet, diz üstü ve masa üstü bilgisayarları artık 7'den 70'e her yaş grubunun vazgeçilmezi oldu. Ancak dikkat! Saatlerce, hatta gün boyu elimizden düşüremediğimiz bu cihazları doğru kullanmadığımızda omurgamızda ciddi hasarlar oluşabiliyor.

  15.10.2019 11:17
 • Sonbahar depresyonunun ilacı gün ışığı
  Sonbahar depresyonunun ilacı gün ışığı

  Soğuk kış günleri yaklaştı. Yazın aydınlık ve ılık günleri geride kalırken, fiziksel ve sosyal şartlar insanların depresif hissetmesine zemin hazırlıyor. Liv Hospital Ulus'tan Klinik Psikolog Beril Yardımcı sonbahar depresyonundan korunmanın yollarını anlattı.

  11.10.2019 14:53