Makarna haşlarken zeytinyağı eklemek doğru mu? Haberi - yenikadin.com
25.07.2019 10:31

Makarna haşlarken zeytinyağı eklemek doğru mu?

Makarna haşlarken zeytinyağı eklemenin makarnanın tencereye yapışmamasını sağladığı yönünde bir kanı var. Ancak İtalyan şefler bu konuda biraz farklı düşünüyor.

Haber: Makarna haşlarken zeytinyağı eklemek doğru mu?

Makarna haşlarken haşlama suyuna zeytinyağı eklemek makarnaya bir katkı vermez. Zeytinyağı, makarna haşlandıktan sonra eklenmelidir.

HAŞLAMA SIRASINDA DEĞİL SONRASINDA EKLEYİN

Haşlama sırasında makarnanın tencereye yapışmaması için genelde zeytinyağı ilave edilir. İtalyan şeflerin de karşı çıktığı bu durum yanlıştır ve zeytinyağı makarna haşlandıktan sonra üzerine eklenmelidir. Çünkü haşlama sırasında zeytinyağı eklemek makarnaya bir fayda sağlamaz.

Dikkat: Makarnaya zeytinyağı eklerken sosun makarnaya yapışmasının zorlaşacağını da bilmelisiniz.Yeni Yenikadın Haberleri

 • Gebelerin yüzde 90'a yakını Korona'yı belirtisiz geçiriyorGebelerin yüzde 90'a yakını Korona'yı belirtisiz geçiriyor

  Covid-19 enfeksiyonunun hem anne hem de bebeğin sağlığı açısından ailelerde endişelere neden olduğuna dikkat çeken Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Levent Özçer konuyla ilgili bilgilendirme yaptı.

 • 12-18 Nisan haftalık burç yorumları12-18 Nisan haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 12-18 Nisan haftasında burçları neler bekliyor?

 • Aşkı yakalamanın 7 altın kuralı!Aşkı yakalamanın 7 altın kuralı!

  Bazı insanlar aşkı bulmakta çok şanslılar. Bazılarıysa sürekli gerçek aşkın arayışında. Bu arayış bazen kalp kırıklıklarına yol açsa da, kim hayatını aşkla daha anlamlı ve hoş bir hale getirmek istemez ki?

 • Bu sezonun saç trendi çok dikkat çekici!Bu sezonun saç trendi çok dikkat çekici!

  İlkbahar-yaz sezonu saç trendleri, pandeminin bütün olumsuz etkilerine inat içimizi ısıtmaya ve enerjimizi yükseltmeye geliyor. Saç Tasarım Uzmanları Ali Subaşı ve Erkan Uzelli, 2021 trendlerini ve iz bırakacak saç modellerini açıkladı.