Mahsun Kırmızıgül, hastanede yatan oyuncu Erol Demiröz için kan çağrısında bulundu Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
11.09.2019 13:51

Mahsun Kırmızıgül, hastanede yatan oyuncu Erol Demiröz için kan çağrısında bulundu

Sanatçı Mahsun Kırmızıgül, sosyal medya hesabından bir süredir hastanede tedavi gören oyuncu Erol Demiröz için kan arandığını duyurdu.

Usta oyuncu Erol Demiröz, bir süredir Başkent Hastanesi'nde tedavi görüyor. Twitter hesabından paylaşım yapan Mahsun Kırmızıgül, Demiröz'ün acil kana ihtiyacının olduğunu söyledi.

KAN ÇAĞRISINDA BULUNDU

Mahsun Kırmızıgül, Twitter hesabına "Başkent Hastanesi'nde tedavi görmekte olan çok değerli sanatçı abimiz Erol Demiröz için B rh(+) pozitif kan aranmaktadır." notunu düştü.

EROL DEMİRÖZ KİMDİR?

Tiyatro ve sinema oyuncusu olan Erol Demiröz 1940 yılında Diyarbakır'da doğdu. 1952 yılında İlkokul , 1958 yılında ortaokul ve liseyiZiya Gökalp okullarında okuyarak bitirdi. Yükseköğrenimini Ankara İktisadi Ticari İlimler Akademisi (Gazi Üniversitesi İdari ve İktisadi Bilimler Fakültesi)'inde tamamladı. Askerliğini kısa süreli olarak İzmir Gazi Emir'de yaptı.

Demiröz, 1961 senesinde Halkevleri Genel Merkezi'nde tiyatro çalışmalarına başladı. 1968 de Ankara Sanat Tiyatrosu (AST)'nda oyuncu ve yönetmen kadrosunda yer alarak yüzlerce oyunda rol aldı, onlarca oyunu sahneye koydu. Ayrıca, Yılmaz Güney'in "Sürü" filmi başta olmak üzere on beş kadar sinema filmde rol aldı. Türkiye'de ilk televizyon çocuk dizisi olan "Harun" başta olmak üzere, birçok senaryoya da imza attı. "Babalar ve Oğullar" adlı televizyon dizisinde rol aldı. Mahsun Kırmızıgül'ün senaryolarını yazıp yönettiği "Beyaz Melek" ile "Güneşi Gördüm" adlı filmlerde de önemli roller üstlendi. Sanat yaşamını İstanbul'da sürdüren Erol Demiröz, 1977 yılında, "Ulvi Uraz En İyi Yönetmen Ödülü"nü almıştır.

Ziyaretçi yorumları

 • Yorum yazmak için tıklayın
 • TURAN - 13 Eylül 2019 Cuma

  Yazık aslında en büyük ırkçı sizlersiniz adam hasta için kan bağışı talebinde bulunmuş szin gibi zavallılar buna bile kurt türk hdp chp akp yi katyorsunuz asl ırkçı ve sahalı olan szlersiniz
 • FIRTINA 61 - 13 Eylül 2019 Cuma

  Bugün, Doğu Karadeniz bölgesine coğrafi olmayan ikinci bir isim verilmesi gereksiydi, eskiden “Çepni Vilayeti” denilen bölgenin sınırlarını Ordu’dan Batum’a kadar genişletip bu bölgeye “Çepni Yurdu” veya “Çepni Bölgesi” demek doğru olurdu.
 • FIRTINA 61 - 13 Eylül 2019 Cuma

  Batı Anadolu’da İzmir, İzmit, Adapazarı ve Balıkesir’e gitmelerine rağmen en yoğun olarak yerleştikleri, yaklaşık 700 yıldan beri varlıklarını devam ettirdikleri ve kültür mirasını en iyi muhafaza ettikleri bölge Doğu Karadeniz bölgesi, bu bölgede de Asar/ Ağasar/ Akhisar yöresi olmuştur. Bugün, Doğu Karadeniz bölgesine coğrafi olmayan ikinci bir isim verilmesi gereksiydi, eskiden “Çepni Vilayeti” denilen bölgenin sınırlarını Ordu’dan Batum’a kadar genişletip bu bölgeye “Çepni Yurdu” veya “Çepni
 • FIRTINA 61 - 13 Eylül 2019 Cuma

  çok detaylı ve yeterli tarihi bilgiye sahip olmak mümkün olamamıştır. Ancak, mühimmeler, hatt-ı humayunlar, kadı sicilleri, tahrir defterleri ve diğer arşiv vesikaları incelendikçe Çepnilerle ilgili daha doyurucu bilgilere sahip olacağımız muhakkaktır. Sonuç olarak, bütün bu bilgilerden, Çepni boyunun Anadolu’ya gelen ilk Türk boyu olduğu, Çepnilerin Anadolu’nun Türkleşmesine çok büyük katkılarda bulundukları, hatta Safevî Devleti’nin kuruluşunda önemli rol oynadıkları anlaşılmaktadır.
 • FIRTINA 61 - 13 Eylül 2019 Cuma

  Belki bu iddiayı şu şekilde düzeltmek daha doğru olacaktır: Doğu Karadeniz bölgesinin Türkleşmesinde Çepniler çok önemli rol oynamışlardır. Ama kendileri gibi Türk olan diğer boyları Çepnileştirememişlerdir. Aksini düşünmek Türkü Türkleştirmek demek olur ki, bu da geçerli bir görüş olamaz. Doğu Karadeniz bölgesiyle ilgili resmi kayıtlar XVI. yüzyıldan itibaren tutulmaya başlanmıştır. Bu kayıtların büyük bir kısmı henüz incelenmediği için konumuz olan Çepniler hakkında da,
 • HAKAN07 - 13 Eylül 2019 Cuma

  seni hiç sevmedim hdp nin dağ sözcüsü mahsun vatan haini mansun
 • GEÇMİŞ OLSUN - 13 Eylül 2019 Cuma

  vay be. üzüldüm doğrusu. kurtuluş filminde cephede savaşırken ölen oğlunun babasını canlandırmıştı. Allah şifa versin.
 • FEVZİ - 13 Eylül 2019 Cuma

  Vay be sosyal medya fena ajan örgütlenmesine sahipmiş. Yahu bir tane insan evladı çıkıpta geçmiş olsun demiyor. Yok şuralı yok buralı felan.
 • ADINIZI YAZIN - 13 Eylül 2019 Cuma

  kansızlardan kan alsın TÜRK MİLLETİNİN kanına yazık değil mi
 • HACI GÜMÜŞKÖYLÜ - 13 Eylül 2019 Cuma

  cebinde yok üç kuruş, unutmuşsun insanlığını, sarı, siyah, kırmızı ayrıştırırsın yarınını

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Haberler

 • Aç karnına bunları asla yapmayın!Aç karnına bunları asla yapmayın!Aç karnına yaptığınız bazı şeyler sağlığınız için ciddi riskler oluşturuyor olabilir. Size olağan gibi gelen ve günlük rutinlerinize dönüşen bazı davranışları sağlığınız için terk etmeli ve sağlığınızı korumalısınız.
 • İlişkinizin uzun sürmeyeceğini gösteren işaretlerİlişkinizin uzun sürmeyeceğini gösteren işaretlerİlişkinizin ömrünü uzatmak ve hayat boyu mutlu olmak istiyorsanız, birlikteliğinizin şifrelerini iyi okumanız gerekiyor. Çünkü bazı işaretler ilişkinizin sonuna geldiğini söylüyor olabilir.
 • Jöleli muhallebi tarifiJöleli muhallebi tarifiEvinizde tatlı mı tatlı sevimli mi sevimli bir tarif hazırlamak ister misiniz? Özellikle çocuklarınızın çok seveceği jöleli muhallebi tarifi, tadı ve görüntüsüyle alışkanlık yapacak.
 • BİM, 20 Eylül Cuma aktüel ürünler kataloğunu yayınladıBİM, 20 Eylül Cuma aktüel ürünler kataloğunu yayınladıBİM, 20 Eylül Cuma aktüel ürünler kataloğunu yayınladı. Katalogda teknoloji ürünlerinden çocuk ürünlerine, dekorasyon malzemelerinden kişisel ürünlere kadar çok sayıda seçenek bulunuyor.
 • 16-22 Eylül haftalık burç yorumları16-22 Eylül haftalık burç yorumlarıKarma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu yorumladı.