Maden suyu bardaktan mı içilmeli şişeden mi? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
8.08.2019 13:45

Maden suyu bardaktan mı içilmeli şişeden mi?

Sağlığa birçok yönden faydalı olan maden sularından tam olarak istifade edebilmek için onları şişeden tüketmek gerekiyor.

Haber: Maden suyu bardaktan mı içilmeli şişeden mi?

Maden suyunu şişeden bardağa koyarken köpürme olur ve içindeki gaz yani Co2 açığa çıkar. Bu da maden suyunun etkisinin azalmasına neden olur.

KENDİ ŞİŞESİNDEN İÇİN

Maden suyunu şişeden bardağa koyduğunuzda köpürme meydana gelir. Bu köpürme bardağın soda şişesi kadar steril olmamasından dolayı oluşur. Bu yüzden sodayı bardaktan değil şişeden içmelisiniz.

MADEN SUYU İÇMEK İÇİN 5 GEÇERLİ NEDEN

1- Cildi canlandırır.

2- Terleme ile kaybedilen minerali kazandırır.

3- Yutma kabiliyetinizi artırır.

4- Tokluk hissi verir.

5- Magnezyum ve kalsiyum ihtiyacını karşılar.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

 • Cildiniz sağlığınızı ele veriyor!Cildiniz sağlığınızı ele veriyor!

  Bazı rahatsızlıklar cildimizden sinyal verirler.Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek konu ile ilgili bilgiler verdi.

 • 40 yaş sonrası hamileliklerde bilinmesi gereken 9 şey40 yaş sonrası hamileliklerde bilinmesi gereken 9 şey

  40 yaşından sonra bebek sahibi olmak, çiftlere ebeveynlik için daha duygusal ve finansal olarak hazır olana kadar bekleme şansı verebilir. Bununla birlikte, doğurganlık yaşla birlikte azaldığından hamile kalma konusunda zorluklar yaşanabilir. Özellikle kadınlar için doğurganlık durumu 40 yaş sonrasında önemli ölçüde azalabilmektedir.

 • Regl dönemi hakkında bilinmesi gereken 5 şeyRegl dönemi hakkında bilinmesi gereken 5 şey

  Pepapp kadınların regl dönemi hakkında bilgi sahibi olmalarına ve kendilerini daha iyi hissetmelerine yardımcı olmak için 5 önemli bilgiyi paylaştı.

 • Yanlış sütyen seçimi yaşam kalitenizi bozmasın!Yanlış sütyen seçimi yaşam kalitenizi bozmasın!

  Meme sağlığı açısından sütyen seçimi büyük önem taşırken, birçok kadın doğru göğüs ölçülerini bilmediğinden hatalı tercih yapıyor. Yanlış sütyen seçimi sonucu göğüslerin vücut hareketine bağlı olarak sürekli çok yönlü olarak yer değiştirmesi ise göğüsleri destekleyen bağ ve cilt/cilt altı dokuyu uzatarak, hem ağrıya hem de sarkmaya neden oluyor.

 • Ev işlerinde 50 dakika temizlik 10 dakika molaEv işlerinde 50 dakika temizlik 10 dakika mola

  Fizyoterapist Birgül Elmas Bodur, "Basit ama etkili tüyolarla sakatlanmalardan uzak durmak mümkün. Örneğin ev işleri sırasında mutlaka dinlenme molası verin.Her 50 dakikalık çalışma sonrasında 10 dakika dinlenin" ifadelerini kullandı.