Limon kabuğunun inanılmaz faydaları Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
12.09.2019 11:25

Limon kabuğunun inanılmaz faydaları

C vitamini başta olmak üzere pek çok faydalı içeriğe sahip olan limon, yenebilir kısmıyla olduğu kadar kabuğuyla faydalı bir besindir.

Haber: Limon kabuğunun inanılmaz faydaları

Soyup çöpe attığınız limon kabuklarının faydalarını öğrendiğinizde ne kadar yanlış yaptığınız anlayacaksınız. Çünkü limon kabukları da sağlığınız için çok faydalı içeriklere sahip.

DİŞ ETLERİ İÇİN FAYDALI

Limonun içinde olduğu gibi kabuğunda da C vitamini var. Bu yönü ile limon kabuğu diş etlerini güçlendirici özelliğe sahiptir. Skorbüt hastalığına karşı limon kabuğunu kullanabilirsiniz.

KARACİĞER YAĞLANMASINA ÖNLEM

Limon kabuğunda bulunan pektin, esansiyel yağlar ve PMF içerikleri karaciğer yağlanmasını azaltarak sağlığınıza olumlu etki ediyor.

BAĞIRSAK SAĞLIĞI

Limon kabuğunda lif bulunur. Lif içeriği sayesinde bağırsak sağlığınız koruyan limon kabuğu, pektin içeriği sayesinde de kabızlığı önler.

KANSERE KARŞI

Limonen ve salvestrol Q10 içeriği sayesinde kanserle savaşan limon kabuğu, mide, ağzı ve boğaz kanserinde yüzde 50'ye varan oranlarda azalma sağlıyor.

DAMAR SAĞLIĞI

Hesperidin ve naringin gibi flavonoidler içeren limon kabuğu damar sağlığını korur. C vitamini sayesinde de koroner arter hastalığına karşı tedbir oluşturur.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Ev işlerinde 50 dakika temizlik 10 dakika molaEv işlerinde 50 dakika temizlik 10 dakika mola

  Fizyoterapist Birgül Elmas Bodur, "Basit ama etkili tüyolarla sakatlanmalardan uzak durmak mümkün. Örneğin ev işleri sırasında mutlaka dinlenme molası verin.Her 50 dakikalık çalışma sonrasında 10 dakika dinlenin" ifadelerini kullandı.

 • Bu hafta burcunuzu neler bekliyor?Bu hafta burcunuzu neler bekliyor?

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 13-19 Temmuz haftasında burçları neler bekliyor?

 • Kadınlarda görülen bu belirtiler kanser habercisiKadınlarda görülen bu belirtiler kanser habercisi

  Söz konusu kadınlar olduğunda birçok belirti bazı kadın hastalıklarına işaret edebiliyor. Özellikle de günlük hayatın yoğunluğu içinde gözden kaçırılan bu belirtiler çoğu zaman önemsenmese de ciddi bir hastalığın habercisi olabiliyor.

 • Evliliklerde aile müdahalesine dikkat!Evliliklerde aile müdahalesine dikkat!

  Günümüzde çekirdek aile sayısı giderek artmaktadır. Ancak buna rağmen, aile büyüklerinin de aynı evi paylaştığı aile tipleri devam etmektedir. Çocukların bakımı için alınan aile büyükleri desteği de ailedeki kişi sayısını artırmaktadır.

 • Diyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulunDiyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulun

  Çoğumuz bu karantina süresi boyunca yaptığı kadar, yemek yapmamıştır. Vaktimiz bol diye en meşakkatli yemekleri bile denedik. Aileyle birlikte sofraya oturmanın keyfini zengin sofralarda çıkarttık. Dizi veya film izlerken, kontrolsüzce abur cubura daldık. Şimdi yaşadığımız o lezzetli anların sonucu fazla yağlarla yüzleşme zamanı.