Lif açısından en zengin 10 besin Haberi - yenikadin.com
26.07.2019 08:37

Lif açısından en zengin 10 besin

Lif, bitkisel besinlerde var olan ve sindirim sistemi tarafından sindirilemeyen besinlerdir. Her ne kadar vücudumuz tarafından sindirilemese de yararları saymakla bitmez. Özellikle sağlıklı beslenme konusuna dikkat eden herkesin lifli besinleri bolca tükettiği görülür.

Haber: Lif açısından en zengin 10 besin

Kilo kontrolü, sindirim ve mide sağlığı, dengeli yaşam ve sağlıklı bir uyku için lifli yiyeceklerin önemi yadsınamaz. Siz de listemizden seçerek dolabınızdan lifli kaynakları eksik etmeyin.

1.BEZELYE

2. ENGİNAR

3. YEŞİL MERCİMEK

4.ARMUT

5. BROKOLİ

6. ARPA

7.CHIA

8. FASULYE

9. AHUDUDU

10. AVOKADO

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

 • Probiyotikli cilt maskesi ile gençleşin!Probiyotikli cilt maskesi ile gençleşin!

  Sağlıklı,güzel ve genç bir cilde sahip olmayı herkes ister.Ancak birçok faktör cilt sağlığını olumsuz yönde etkiler.Dr.Fevzi Özgönül,cilt gençleşmesi ve güzelliği için Probiyotikli cilt maskesi tarifi konusunda bilgiler verdi.

 • Bu hafta burcunuzu neler bekliyor?Bu hafta burcunuzu neler bekliyor?

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 26 Ekim - 1 Kasım haftasında burçları neler bekliyor?

 • Online eğitimde çocukları tehdit eden 10 sorunOnline eğitimde çocukları tehdit eden 10 sorun

  Covid-19 ile mücadele sürecinde halen çoğu öğrenci evden online eğitim görmeye devam ederken, özellikle ilk ve ortaokul çocuklarının evde geçirdikleri uzun saatler ebeveynlere başlı başına sorumluluklar yüklüyor. Zira bu süreçte çocuklarda bazı kurallara dikkat edilmezse ileride çok ciddi sağlık sorunlarıyla karşılaşılabilir!

 • Mamografi hakkında 10 soru 10 cevapMamografi hakkında 10 soru 10 cevap

  Anadolu Sağlık Merkezi Radyoloji Uzmanı Dr. Muhittin Mümtaz Özarar, Ekim ayı Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında mamografi ile ilgili sık sorulan 10 soruyu şöyle yanıtladı...

 • Kadınlar hangi alışverişlerden sonra pişman oluyor?Kadınlar hangi alışverişlerden sonra pişman oluyor?

  Kredi kartı hesap kesim tarihinden hemen sonra ya da yüklü bir taksidin sona ermesinin ardından yapılan alışverişler, en fazla pişmanlık duyulanlar oluyor.