Kuzeni İle Anasınıfının Duvarlarını Boyadı! Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
31.08.2018 09:06

Kuzeni İle Anasınıfının Duvarlarını Boyadı!

Okul Müdüresi Okulunu Onarıyor

Eylül 2017'de Aksaray Çağlayan İlkokulu'na Okul Müdürü olarak görevlendirilen Esra ASLAN, kuzeni Ahmet ASLAN ile birlikte Şubat tatilinde, anasınıfında oluşan kötü koku nedeniyle yıpranan duvar kâğıtlarını temizleyerek duvarları beyaz renge boyamıştır.

Duvar kâğıtları kaldırılıp sınıf beyaz renge boyandıktan sonra sınıf çok daha ferah hale gelmiş, kötü koku yok olmuştur.

ABLASI İLE SINIFLARIN ETEK ALTINI BOYADI:

8 Haziranda okulların tatil olması ile okuldaki acil eksiklikleri tespit eden Okul Müdürü Esra ASLAN, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ve Okul Aile Birliğinin sınırlı desteği ile temin ettiği malzemelerle yıpranan sınıf duvarlarının etek altını ablası ile onardıktan sonra boyamıştır.

Okulun ana binasında bulunan üç sınıfın etek altı boyandıktan sonra sınıflar yeni eğitim-öğretim yılına hazır hale gelmiştir.

ABLASI İLE SINIFLARIN ETEK ALTINI BOYADI:

Okul Müdürü Esra ASLAN, yaz döneminde okul bahçesinin sakin olması nedeniyle Okul Aile Birliğinin desteği ile temin ettiği az miktarda yağlı boya ile okul bahçesine oyun çizgileri çizmiştir. Bahçede yer tespiti yaptıktan sonra, belirlediği yerleri süpürerek oyun çizgilerinin taslağını tebeşir ve cetvelle çizmiştir.

Belirlediği yere iki tane klasik sek sek, iki tane sürüklemeli sek sek, iki tane üçtaş oyun çizgisi çizmiştir. Bahçede daha önceden çizilmiş olan köşe kapmaca ve yağ satarım bal satarım oyun çizgisini de yenilemiştir.

Okulun ön bahçesi Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında daha faal hale getirilmiştir. Okul Müdürü ASLAN, yeni öğretim yılının başlaması ile çocukların geleneksel çocuk oyunlarını keyifle oynayacaklarını belirtmiştir.

ESKİ ATATÜRK BÜSTÜNÜ ONARDI:

Okul Müdürü Esra ASLAN, okulun ek binasının girişindeki eskiyen Atatürk büstünü altın yaldızlı sprey boya ile boyamıştır. Büstün taşındaki mermer tabletteki silikleşen yazıyı siyah yağlı boya ile boyadıktan sonra büstün altındaki taşı da taş grisi sprey boya ile boyamıştır. Epey eskiyen Atatürk büstü ve taşı Okul Aile Birliğinin maddi destekleri ile böylece daha bakımlı bir hale gelmiştir.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.