Kuru Saç Derisine Doğal Çözüm Haberi - yenikadin.com
11.05.2019 12:03

Kuru Saç Derisine Doğal Çözüm

Kepek ve kaşıntı gibi sorunlara yol açan kuru saç derisinden doğal yöntemlerle kurtulabilir; canlı ve parlak saçlara sahip olabilirsiniz.

Haber: Kuru Saç Derisine Doğal Çözüm

Esansiyel yağlarla hazırlanan özel maske ile saçlarınıza bakım yaparak kuru saç derisinden kurtulabilirsiniz. Bunun için jojoba, biberiye ve çay ağacı yağı yeterli olacaktır.

GEREKLİ MALZEMELER

1 yemek kaşığı Jojoba yağı

5 damla biberiye esansiyel yağı

5 damla çay ağacı esansiyel yağı

Tüm malzemeleri küçük bir kasede karıştırın. Fırça yardımı ile karışımı saç diplerinize uygulayın. Tüm saç diplerine uygulamayı yaptıktan sonra 15 dakika boyunca elinizle hafifçe masaj yapın. Daha sonra saçınızı durulayın.

Jojoba yağı etkili bir yumuşatıcıdır. Tahriş olmuş bölgeyi yumuşatır. Antifungal özelliklere sahip çay ağacı yağı da kepekle savaşır. Uyarıcı etkisi olan biberiye yağı ise kan akışını artırarak saçın uzamasına yardım eder.Yeni Sağlık Haberleri

 • Sular Akademi Hastanesi'nin hedefi sağlık turizmiSular Akademi Hastanesi'nin hedefi sağlık turizmi

  Sular Akademi Hastanesi'nin hedefi sağlık turizmi Başhekim Dr. Özkar; "Sadece civar illerden değil yurt dışından da gelen hastalarımızı ağırlamak istiyoruz" Kahramanmaraş'ta Sular Akademi Hastanesi 300 yatak kapasiteli, 7 ameliyathanesi ile sağlık sektöründe vatandaşlara hizmet sunmaya başladı.

 • Hindistancevizi yağı, türk kahvesi karışımı marifetleri sonsuz!Hindistancevizi yağı, türk kahvesi karışımı marifetleri sonsuz!

  Kahve tutkunlarının yeni gözdesi yağlı Türk kahvesinin, kilo vermeyi kolaylaştırmaktan iştahı azaltmaya, açken olan baş ağrısına çözüm olmaktan konsantrasyonu arttırmaya kadar onlarca faydası var. Dr. Ayşegül Çoruhlu yağlı Türk kahvesi ile ilgili şaşırtıcı bilgiler paylaştı.

 • Sağlıklı bir oruç için sahurda neler yenmeli?Sağlıklı bir oruç için sahurda neler yenmeli?

  Oruç tutarken vücut gün boyunca ihtiyaç duyduğu maddelerden uzak kalıyor. Bu da günlük hayatı etkiliyor, insan kendini çok hızlı bir şekilde aç, susuz, yorgun, enerjisiz hissedebiliyor. İşte bu sorunlarla baş etmek ve sağlıklı bir Ramazan geçirmek için sahurda beslenmeye özen göstermek gerekiyor..

 • 'Oruç tutarken yapılan en önemli hata, sahura kalkmamak''Oruç tutarken yapılan en önemli hata, sahura kalkmamak'

  BESLENME ve Diyet Uzmanı Melis Bengisu Demirci, "Ramazan beslenmesinde altın kurallardan bir tanesi sahur yapılmasıdır.

 • Pandemi günlerinde ramazanı kolay geçirmenin yolları!Pandemi günlerinde ramazanı kolay geçirmenin yolları!

  Dr.Fevzi Özgönül, Koronavirüs döneminde ramazan ayında dikkat edilmesi gereken noktalar konusunda önemli bilgiler verdi.