Kurban Bayramı'nda İstanbul'da hangi müzeler açık? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
8.08.2019 13:55

Kurban Bayramı'nda İstanbul'da hangi müzeler açık?

Bayram tatilinde aktivite planınıza müzeleri eklemek ister misiniz? "Çok iyi fikir!" diyorsanız, Kurban Bayramı'nda açık olan müzeleri gezi rotanıza ekleyebilirsiniz.

Haber: Kurban Bayramı'nda İstanbul'da hangi müzeler açık?

İstanbul'un ve ülkemizin tarihine ışık tutan müzeleri Kurban Bayramı'nda gezmek istiyorsanız, bayramda açık olan müzelere yakından bakabilirsiniz. Tatilini, tarihi ve kültürel mekanları gezerek geçirmek isteyenler; oyuncak müzesinden saraylara, arkeoloji müzelerinden camilere kadar çok sayıda seçeneğe sahip müze takvimine göz atabilirsiniz.

TOPKAPI SARAYI MÜZESİ

Topkapı Sarayı'nın olağanüstü zenginlikteki koleksiyonları, doğayla bütünleşmiş yapısı, ilgi çekici hikayelerle örülü tarihiyle ülkemizin en görülmeye değer saraylarından.

Bayramın 1. günü 13.00 - 19.00 saatleri arasında açık olacak. Arife günü ile bayramın 2 ve 4. günleri saat 09.00 - 19.00 arasında ziyarete açık olacak müze bayramın 3. günü ise ziyaretçilere kapalı olacak.

MİLLİ SARAYLARA BAĞLI MÜZELER

Milli saraylara bağlı; Dolmabahçe Sarayı, Florya Atatürk Deniz Köşkü, Yıldız Şale Köşkü, Beylerbeyi Sarayı, Beykoz Mecidiye Kasrı, Maslak Kasrı, Ihlamur Kasrı ve Aynalıkavak Kasrı, Kurban Bayramı'nın 1. ve 2. günü ziyarete kapalı, arife günü ile bayramın 3. ve 4. günü ziyaret edilebilecek. Dolmabahçe Sarayı, 09.00 - 16.00 saatleri arasında ziyarete açık, Milli Saraylara bağlı diğer saray, köşk ve kasırlar da 09.00 - 17.00 saatlerinde gezilebilecek.

İSTANBUL ARKEOLOJİ MÜZESİ

İstanbul Arkeoloji Müzesi, Kurban Bayramı'nın 1. günü, 13.00 - 18.00 arasında ziyarete açık olacak. Bayramın 2. günü kapalı, arife günü ile 13 - 14 Ağustos tarihlerinde ise 09.00 - 18.00 arasında ziyaret edilebilecek.

DÜNYANIN SEKİZİNCİ HARİKASI: AYASOFYA MÜZESİ

Sanat ve tarih meraklılarının adresi olan Ayasofya Müzesi, bayramın 1. günü 13.00 - 18.00, arife ile bayramın diğer günleri ise 09.00 - 18.00 arasında ziyaretçilerine açık olacak.

YEREBATAN SARNICI

İBB Kültür AŞ tarafından işletilen Yerebatan Sarnıcı, bayramın 1. günü 13.00 - 18.30 arasında, diğer günler 09.00 - 18.30 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

MİNİATÜRK ve PANORAMA 1453 TARİH MÜZESİ

Miniatürk ve Panorama 1453 Tarih Müzesi de bayramda ziyaretçilerini ağırlayacak. Miniatürk, arife ile bayramda 09.00 - 19.00 saatlerinde açık olacak.

İSTANBUL OYUNCAK MÜZESİ

Yazar Sunay Akın'ın ülkedeki koleksiyonerlerden, açık artırmalarda satılan oyuncaklardan ve antikacılardan aldığı oyuncaklarla kurduğu bir müze. İstanbul Oyuncak Müzesi, bayramın 1. ve 3. günü 09.30 - 18.00 saatleri arasında açık, 2. günü ise kapalı olacak.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Yeni haftada burcunuzu neler bekliyor?Yeni haftada burcunuzu neler bekliyor?

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 6-12 Temmuz haftasında burçları neler bekliyor?

 • Diyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulunDiyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulun

  Çoğumuz bu karantina süresi boyunca yaptığı kadar, yemek yapmamıştır. Vaktimiz bol diye en meşakkatli yemekleri bile denedik. Aileyle birlikte sofraya oturmanın keyfini zengin sofralarda çıkarttık. Dizi veya film izlerken, kontrolsüzce abur cubura daldık. Şimdi yaşadığımız o lezzetli anların sonucu fazla yağlarla yüzleşme zamanı.

 • Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!

  Koronavirüs pandemisinin kontrol altına alınmasıyla beraber yeni normalleşme dönemi başlayınca, aile olarak bu bunaltıcı tablodan çıkmak için tatil planları yapmaya başladık. Her ne kadar virüs çocuklarda erişkinlere göre daha seyrek görülüp daha hafif seyretse de, çocuklarımızla nasıl bir tatil planı yapmamız gerektiği hepimizin zihnini kurcalıyor

 • Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!

  Evlere girdiğimizde kıştı, bir çıktık ki yaz olmuş. Şimdi tedbiri elden bırakmadan, hayata kaldığımız yerden devam etmeye çalışıyoruz. Bu süreçte tedbir almamız gereken bir diğer konu da, güneş ışınlarına karşı cildimizi korumak.

 • "Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!"Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!

  COVID-19 pandemisinde kimi zaman stres kimi zamansa can sıkıntısı sebebiyle birçoğumuz mutfakta yemek işlerine ağırlık verdik. Artık kontrollü sosyal hayat sürecinin başlaması ve havaların ısınmasıyla birlikte çoğumuz kendimize şu soruyu sorar olduk: 'Aldığım kiloları nasıl hızlı verebilirim?'