Kudret Narının Bilmediğiniz Faydaları Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Kudret Narının Bilmediğiniz Faydaları

Sağlık açısından çok faydalı bir besin olan kudret narı, adı gibi kudretli bir meyvedir.

Haber: Kudret Narının Bilmediğiniz Faydaları

Yetiştirilmesi kolay bir meyve olan kudret narı, mide sorunlarından kabızlığa, kanserden gribe kadar birçok sağlık sorununa iyi geliyor.

MİDEYE İYİ GELİYOR

Anavatanı Hindistan olan kudret narı, anavatanında mide hastalıklarında ilaç olarak kullanılıyor. Kudret narını zeytinyağı ile karıştırarak tüketerek mide sorunlarınıza şifa bulacaksınız.

KABIZLIĞA İYİ GELİYOR

Kudret narı sindirim sorunları için de iyi bir çözüm aracıdır. Zeytinyağı ile karıştırılıp aç karna tüketilen kudret narı, birkaç saat içinde kabızlığı gidermeye yardımcı olacaktır.

GRİBİ ÖNLÜYOR

Antibiyotik özelliği olan kudret narı, özellikle grip ve soğuk algınlığı gibi sorunlar için önleyici etkisi vardır.

YANIKLARA İYİ GELİYOR

Kudret narı, vücutta oluşan yanıklara iyi gelmektedir. Ancak kudret narını yanıklarda kullanmak için önceden karışım hazırlayıp cam kavanozda muhafaza etmek gerekiyor. Bunun için bir adet kudret narının çekirdeklerini çıkarıp ezin. Lapa haline gelen kudret narını kavanoza alın. Az miktarda zeytinyağı ilave ettikten sonra cam kavanozda saklayabilirsiniz. Yanık yaralarında ve diğer sağlık sorunlarında mutlaka öncelikle doktorunuza başvurun.

KANSERİN YAYILMASINI ÖNLÜYOR

Kudret narının hücre yenileyici özelliği, kanserin yayılmasını önleyici etki göstermesini sağlıyor. Her gün aç karna kudret narı tüketmek, özellikle meme kanserine karşı koruyucu etki göstermektedir.

KUDRET NARI HAZIRLANIŞI

Gerekli malzemeler: Yarım kavanoz doğal bal, 1 adet kudret narı

Yapılışı: Kudret narını lapa haline gelene kadar ezin. Sonra bir kavanoza alın. kavanozun içinde bal ile karıştırın. Bu karışımı yemeklerden önce aç karna tüketebilirsiniz.

Alternatif yöntem: Çekirdekleri ayıklanmış kudret narını yarısına kadar zeytinyağı dolu cam kavanoza koyun. Bu şekilde kudret narı yavaş yavaş için yağın içinde eriyerek daha etkili bir hale gelecektir. Hazırladığınız karışımı yemeklerden önce ya da yemek sırasında tüketebilirsiniz.

12.3.2019 15:55 [11828209]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.