Kötü Kaynanayla Başa Çıkma Yolları Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Kötü Kaynanayla Başa Çıkma Yolları

Kaynana problemleri çoğu kadının yaşadığı ve şikayet ettiği durumdur. Siz ne kadar mükemmel olsanız da eşinizin annesi size kötü davranabilir ya da eşinizin yanında sizi zora sokabilir. Erkek anneleri hayattaki unvanını kaybetmemek için bazen saldırgan tutum içerisine girebiliyor, bu durumda kayınvalidenizle nasıl başa çıkmalısınız?

Haber: Kötü Kaynanayla Başa Çıkma Yolları


Evlendiğiniz zaman aynı zamanda eşinizin ailesiyle de evlendirirsiniz ve onlarla birlikte olmanın bir yolunu bulmanız gerekir. Her ailenin kendine göre bir yaşama şekli vardır. Özellikle kayınvalidenizle ilgilenmeniz söz konusu olduğunda durumu zorlaştırmadan daha kolay anlaşmaya varmanız için size bazı ipuçları vereceğiz. 

İşte kayınvalideniz ile başa çıkmanıza yardımcı olacak ipuçları ve püf noktalar….

Sorunlar karşısında mümkün olduğunca kibar davranın

Onlarla konuşurken onlara hak ettikleri saygı ve sevgiyi vermelisiniz. Kaba ve agresif davranmak kimseye fayda etmez. Eşinizi gerçekten seviyorsanız, ebeveynlerini de sevmek için çabalayın en azından onları anlamaya ve tanımaya çalışın. 

Eğer bir şeyin sorun haline geleceğini hissettiğiniz bir durumdaysanız, bu durumu sakin ve nazik bir şekilde ele almaya çalışmalısınız ki böylece kimse bu durumdan rahatsız olmasın. Eşinle aranızdaki İlişkiniz sana bir şey ifade ediyorsa kibar davranmak zorundasınız.

Çaba gösterin

Bir aileye girmek kolay olmuyor, evlenerek onların yolunda ilerlemeyi kabul ediyorsunuz. Bu yol için zaman ve çaba gerektiğini unutmayın.  İlerleme ve iyileştirmenin herhangi bir aşamasında, her iki tarafında birbirine alışmak için çaba gösterdiğini unutmayın. 

Tavsiyeleri dinleyin

Kayınvalideniz size bir tavsiyede bulunursa ve bu tavsiye size uygun olmasa bile onu cahil veya yaşlı olarak görmek yerine, aslında söyledikleri veya söyleyebilecekleri şeyleri anlamaya çalışabilirsiniz. Böylece durumu her iki taraf içinde daha kolay anlaşılmasını sağlamış olursunuz.

Hiçbir şey kişisel olarak algılamayın

Tüm ebeveynlerin endişelerini göstermek için kendi yolları vardır. Eşinizle evlendiğinizde ailesiyle de evlendiğinizi unutmayın. Bazen kayınvalidenizin söylediği sözlere alınabilirsiniz. Aslında onlar kasten sizi incitmek için hiçbir şey söylemiyorlar ve onların tavsiye sözleri endişe kaynaklı olduğu için sizi üzebiliyor. Kişisel olarak bir şeyleri almaya ve içselleştirmeye başladıktan sonra aranızdaki ilişki son derece dağınık hale gelecektir.

Konuyu değiştirin

Bazı konuları konuşurken gerçekten sinirleriniz bozulabilir ve düzelmesi zaman alabilir. Bu konulara takılı kalmak veya bağlanmak durumu daha tatsız hale getirecektir, onun yerine konuyu nazikçe değiştirin ve odaklamayı başka yerlere kaydırın. Bu durum tartışmadan kaçınmanın en harika yoludur.

Tavsiyeler karşısında tutarlı olun

Çok fazla istenmeyen tavsiye aldığınız durumlar olabilir. Anneler oğullarının iyi anlaşıldığından ve ilgilenildiğinden emin olmak istiyorlar. Bu yüzden size birçok konuda aynı tavsiyeleri verebilirler. Bir noktadan sonra, tekrarlanan tavsiyeler son derece can sıkıcı ve sinir bozucu olabilir, ancak onlara bunu bildirmeyin. Yapılması gereken en iyi şey, tavsiyeleri tekrar tekrar dinleyin ve bu konuda elinizden gelen her şeyi yaptığınızı tutarlı bir şekilde bildirin. 

Eşinizi arada bırakmayın

Bir ilişki içinde yapabileceğiniz en kötü şey eşinizi ebeveynleriyle olan tartışmanın ortasına sürüklemek ve sizin tarafınızda olmasını beklemenizdir. Eşinizle ne kadar uzun zamandır birlikte olursanız olun, annesinin de onun için önemli olduğunu unutmayın.

Eşinizin yanınızda olmasını istiyorsanız onu arada bırakmak yerine onunla daha çok konuşarak durumu açıklayın ve ailesini anlamak için elinizden geleni yaptığınızı gösterin. 

Bazı sınırlar koyun

Bazı sınırları belirlemek ve yerinizin nerede olduğunu bilmek çok önemlidir. Eşinizin ebeveyni tarafından tavsiye veya öneri almak istemiyor olabilirsiniz, bu konuda bir yanlış yok. Herkesin düşüncesi birbirinden farklıdır ve hepimiz kendi bildiğimize ve gördüğümüze inanmaya daha fazla eğilimli oluruz. Kayınvalidenizin iş ve deneyim bakımından size tavsiyelerde bulunması çok doğaldır ancak kendi istekleriniz doğrultusunda yapmak istediğiniz şeylerin sınırlarını kibarca ayarlayabilirsiniz. 

Merve Ağdağlı / PembeNar Özel

.Kaynak: Pembenar

25.1.2018 10:15 [10492719]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Bafa Sanat Kampı Başlıyor
  Bafa Sanat Kampı Başlıyor

  Yaz tatillerini farklı sanat dallarında çalışmalar yaparak ve bu süreci “yeniden üreterek” geçirmek isteyenler için Bafa Sanat Kampı 1 Temmuz 2018’de başlıyor!

  25.5.2018 18:30
 • Sağlıklı Arkadaşlık İlişkileri İçin Sınırların Önemi
  Sağlıklı Arkadaşlık İlişkileri İçin Sınırların Önemi

  En yakın arkadaşlarınızla bile aranızda bazı sınırların olması sağlıklı bir şeydir. Sınırları ayarlanmamış arkadaşlıklar bizi sürekli aldığımızdan daha fazlasını vermenin rahatsız edici stresine sokar. Arkadaşlığınıza sınır koyma vaktinin gelip gelmediğini ve bu sınırları nasıl uygulamanız gerektiğine dair 9 ipucu ile arkadaşlıklarınızı daha tatmin edici ve zevkli hale getirin.

  25.5.2018 18:15
 • Tatil İçin Valiz Nasıl Hazırlanır?
  Tatil İçin Valiz Nasıl Hazırlanır?

  Sonunda seyahat planınızı yaptınız ve heyecanla beklediğiniz tatil zamanı geldi çattı. Ülke sınırlarından çıkıp başka maceralara atılmak için can atıyorsunuz. Peki, ama ya valiz hazırlama kısmı? Tatil valizi nasıl hazırlanır sorusunun cevabı biraz karmaşık gelebilir. Ancak size vereceğimiz ipuçları ile tatil valizi nasıl hazırlanır sorusunu bir daha sormayacaksınız. Tatil valizi hazırlamak gözünüzde büyüyor ise sizin için derlediğimiz tatil valizi nasıl hazırlanır sorusunun aşağıda vermiş olduğumuz cevaplardan yardım alabilirsiniz. İşte tatil valizi nasıl hazırlanır sorusunun cevabı…

  25.5.2018 16:45
 • Maya Takviminde Bugün
  Maya Takviminde Bugün

  Galaktik ton 9/Timsah Eksik kalan koşulları tamamlamaya bakalım.

  25.5.2018 16:30
 • İlişkilerimizi Geliştirebiliriz
  İlişkilerimizi Geliştirebiliriz

  Bugün ne yapılabilir ? Bugün Ay Terazi burcunda ilerlerken bize fayda sağlayabilecek görüşmeler yapabilir ve başkalarının desteğini arayabiliriz.

  25.5.2018 16:15