Kot Pantolonların Renginin Solmasını Nasıl Önleriz? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Kot Pantolonların Renginin Solmasını Nasıl Önleriz?

Sokak stilinin vazgeçilmezi kot pantolonlarınızı ilk günkü rengini koruyarak kullanmaya devam etmek istiyorsanız bu yanlışlara düşmeyin!

Haber: Kot Pantolonların Renginin Solmasını Nasıl Önleriz?

Yeni aldığımız pantolonların yıkama sonrası renginin solması çizgi çizgi beyaz iz bırakması sık karşılaştığımız durumlardan biridir. Özellikle modası hiç geçmeyen jean pantolonların daha ilk yıkamada renginin solup eski gibi görünmesi hemen herkes tarafından tecrübe edilmiştir.

Dayanıklılığı ve rahat giyim avantajı sunan vazgeçilmezimiz kot pantolonlarda bile ilk yıkamada solma problemi yaşayabiliyoruz. Size önereceğimiz birkaç yöntem ile pantolonlarınızın ilk günkü rengini koruyarak gönül rahatlığıyla uzun süre giyebilmeniz mümkün. Yıkamaktan solan kot pantolonlarınızı atmak yerine önereceğimiz bu yöntemleri denemeye ne dersiniz?

Koyu renk pantolonlarınızı makineye atmadan önce ters çevirin. Çevirme işlemi sürtünmeyi azaltacağı için solma engellenir.

Renkli kıyafetlerin güneşte daha çok solma yaptığına şahit oluruz. Kurutma işlemi için astığınız pantolonlarınızı direk güneş ışığına maruz bırakmayın. Güneş ışığı da solma ve yıpranmaya neden olur.

Eğer yeni aldığınız jeanlerinizi ilk defa yıkayacaksanız renginin sabit kalması için boya vermemesi için tuzlu soğuk su içinde yaklaşık 12 saat kadar bekletin. Ardından makineye atıp yıkabilirsiniz.

Kaynak: Yenikadin
29.4.2017 14:45 [9558340]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.