Köpeğinize Verebileceğiniz Sağlıklı Besinler Haberi - yenikadin.com
8.02.2019 10:59

Köpeğinize Verebileceğiniz Sağlıklı Besinler

Köpeğinizin yediği besinler yeterince sağlıklı mı? Köpeğinizi daha sağlıklı beslemek için hangi besinlere ihtiyacı olduğunu biliyor musunuz?

Haber: Köpeğinize Verebileceğiniz Sağlıklı Besinler

YAĞSIZ ET

Dana, hindi ve tavuk gibi hayvanlardan elde edilen yağsız etler, köpeklerin sevdiği ve onları besleyecek besinlerdendir. Köpeğinizin yeterli kas direncine ve enerjiye ulaşması için yağsız et yemesi gerekir.

KARACİĞER

Doğru miktarda vereceğiniz karaciğer, köpeğiniz için vitamin ve mineral deposu olacaktır. C vitamini zehirlenmesi gibi olumsuz durumlarla karşılaşmamak için 1 kilogramda 1 gram olacak şekilde köpeğinizin ağırlığına göre ciğer vermelisiniz.

TON BALIĞI

Köpeğinizin bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesi için omega-3 alması gerekir. Bunun için de ton balığı ve somon gibi besinler tüketmelidir.

KETEN TOHUMU

Köpeğinizin omega-3 ihtiyacı için tercih edebileceğiniz bir besin olan keten tohumunu, yağ olarak ya da katı olarak köpeğinize verebilirsiniz.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

Laurik asit içeren Hindistan cevizi, köpeğinizin bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.

Tümör çıkma ihtimalini düşüren Hindistan cevizi, köpeğinizin sindirimini kolaylaştırır. Ayrıca mantar enfeksiyonları ve artrit, Hindistan cevizi ile azalır. Köpeğinizin cildi yumuşak olur ve metabolizması dengelenir.

YULAF EZMESİ

Köpeğinizin günlük lif ihtiyacını karşılayabilmesi için ona yulaf ezmesi vermeniz gerekir. Yulaf, köpeklerin kabızlık sorununa da çözüm olmaktadır.

HAVUÇ

Havuç beta-karoten ve lif bakımından zengindir. Diş sağlığı için de faydalı olan havuç, düşük kalorili bir gıdadır. B6, vitamini, manganez ve C vitamini bakımından zengin olan patatesler de köpeğinize verebileceğiniz besinlerdendir.

BROKOLİ

Köpeğinizde diyabeti önlemek için köpeğinizi brokoli ile besleyebilirsiniz. Bol miktarda vitamin ve antioksidan içeren brokoli, kalp sağlığı için önemlidir. Brokolinin köpek beslenmesinin yüzde 10'unu aşmaması gerekir.

PEYNİR

Köpeğinizin bağırsak işlevlerini tam şekilde yerine getirmesine yardım eden peynir ve yoğurt verilirken köpeğinizin laktoz alerjisi olup olmadığına dikkat edilmelidir.Yeni Yenikadın Haberleri

  • Yüz yogası mucizesini keşfedin!Yüz yogası mucizesini keşfedin!

    Vücudumuz için yaptığımız egzersizlerin vücudu şekillendirip sıkılaştırdığını ve sağlık açısından ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Tıpkı vücudumuza yaptığımız gibi yüzümüze de uygulayacağımız hareketler farklılık yaratabilir.