KonMari Metoduyla Evinizdeki Dağınıklıktan Kurtulun! Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

KonMari Metoduyla Evinizdeki Dağınıklıktan Kurtulun!

Japonların uyguladığı KonMari metodunu geliştirerek evinizdeki gereksiz dağınıklıktan ve eşyalardan kurtulabilirsiniz.

Haber: KonMari Metoduyla Evinizdeki Dağınıklıktan Kurtulun!

Birçok kişiye daha düzenli ve sadece bir yaşam ilhamı veren Marie Kondo'dan hayatınızı kolaylaştıracak ve evinizdeki dağınıklığı kolayca ortadan kaldıracak yöntemleri paylaştık. İşte evinizdeki dağınıklığı kolayca toplamanın yolları...

Önce atın, sonra toplayın

Evi toplamaya fazlalıklarla başlamayın. Sadece artık giyilmez durumda olanları değil, sezonlardır elinize almadığınız gömleklerinizi, eteklerinizi, sizi artık mutlu etmeyen kıyafetlerinizi, eşyalarınızı; kısacası size artık haz vermeyen her şeyi poşetleyip evden çıkarın.

Düzenlerken kategorilere ayırın

Eşyalarınızı toparlarken oda oda değil, kategorilere göre ilerlerseniz daha rahat edersiniz. Evinizi toplamaya anılarla başlamayın. Eski mektuplar, fotoğraf albümleri, seyahatlerinizden kalma küçük kağıtlar... Çünkü bu eşyalar evinizi en son atılacak parçaları.

Öncelikle kıyafet dolaplarından başlayın

Evi toplamaya öncelikle kıyafet dolaplarından başlayın. Ardından sırası ile kitaplar, gazeteler, faturalar, mutfaktan atmanız gerekenler ve son olarak duygusal olarak bağ kurduğunuz parçalara geçin.

Unuttuğunuz tüm eşyalarla vedalaşın

Bir kenara sıkıştırdığınız, unuttuğunuz, dolabınızın arkasında kalmış eşyalarınızla vedalaşma zamanınız gelmiş demektir. Bu nedenle bavullara, hurçlara kaldırılmış kıyafetleri ortaya dökün ve hepsini poşetleyin.

İşinize yaramayan ve artık hiç kullanmadığınız eşyalardan kurtulun

Yeni ev hediyesi olarak gelen ancak nezaketen veya vakitsizlikten değiştiremediğiniz eşyalar, çok az tanıdığınız bir akrabanızın eşinden gelen çok süslü nevresim takımı ve sizin tarzınızı yansıtmayan dekoratif eşyalar gibi tüm eşyalardan kurtulun.

Evrak temizliğini en sona bırakın

Tüm evraklarınız iki kategoriye ayrılmış şekilde durmalı; saklanması gerekenler ve okunması gerekenler. Geçen yıldan kalmış fişler, süresi geçmiş garanti belgeleri, artık online olarak gönderilen ve hiçbir işinize yaramayacak kredi kartı dökümanlarını atın. Ancak imzaladığınız her şey, her türlü kontrat, sigorta, sözleşme gibi kağıtları toplu bir yerde saklayın. Bunun dışında olan her şeyi atın gitsin!

22.11.2018 15:25 [11463375]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.