Koltuklar Nasıl Silinir? Haberi - yenikadin.com
9.02.2019 15:49

Koltuklar Nasıl Silinir?

Koltuklarınızı temizleyeceksiniz ama onlara zarar vermekten mi korkuyorsunuz? Koltuklara zarar vermeden onları pırıl pırıl yapabilirsiniz.

Haber: Koltuklar Nasıl Silinir?

KUMAŞ KOLTUKLAR

Kumaş koltuklara zarar vermeden temizlik yapmak için en iyi yöntem havlu ve sabun kullanımı olacaktır. Bunun için ıslattığınız havluyu sabunla ovalayın. Havluya beyaz sabunu emdirdikten sonra koltuğunuzu temizlemeye başlayabilirsiniz. Havluyla koltuğu biraz sert şekilde temizledikten sonra temiz bezle koltukları tekrar silin.

Kumaş koltuk temizliği için temizlik suyuna sirke ya da Arap sabunu da ekleyebilirsiniz.

Amonyak yöntemi ile koltuklarınızı temizleyebilirsiniz. Bir kovaya amonyak ekleyin. Kumaşın türü hassas olabilir. Bu yüzden önce amonyaklı suyu koltuğun görünmeyen bir kısmına sürerek deneme yapın. Bozulma olmuyorsa bu yönteme devam edebilirsiniz. Amonyaklı suya temiz bezi batırın ve koltuğu silin.

KADİFE KOLTUKLAR

Son dönemde moda haline gelen ama temizliği konusunda endişeleriniz olduğu için alamadığınız kadife koltukları gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Amonyaklı su ile hassas ve temiz bezler kullanarak kadife koltuklarınızı temizleyebilirsiniz. Ayrıca kadife bakımı için geliştirilen özel ürünler de tercih edilebilir.

Buharlı temizleyicilerle kadife koltuk temizliği yapabilirsiniz.

Temizlik için sirkeden yardım alabilirsiniz. Temizlik suyu olarak sirkeli su kullanabilirsiniz.

Hassas yapısı olan kadife koltukları temizledikten sonra hızlı kurumaları için saç kurutma makinesini kullanabilirsiniz.

DERİ KOLTUKLAR

Deri koltukların temizliği için Arap sabunu-su karışımını kullanabilirsiniz. Su dolu kovaya Arap sabunu koyun ve yumuşak bezle deri koltuğunuzu temizleyin. Bu işlemden sonra deri koruyucu ürünlerle koltuklarınıza bakım yapmanız tavsiye edilir.

Badem yağı ve vazelin, deri koltuk temizliği için kullanılacak bir başka yöntemdir. Her iki malzemeyi bir kabın içinde karıştırın ve temiz bezle deri koltuk yüzeyine uygulayın Koltuklarınız daha temiz ve daha parlak olacaklar.

Deri koltuk temizliği yaparken ağartıcı etkisi olmayan ürünler tercih edilmelidir.Yeni Yenikadın Haberleri