Koltuk altı kararmasına pratik çözümler Haberi - yenikadin.com
11.07.2019 11:25

Koltuk altı kararmasına pratik çözümler

Yazlık kıyafetlerin dolaplara çıkmasıyla koltuk altı kararması tekrar gündem oldu. Görüntü olarak oldukça rahatsızlık veren bu durumu aşmanın aslında birçok yolu var.

Haber: Koltuk altı kararmasına pratik çözümler

Jilet, ağda, epilasyon gibi faktörlerle meydana gelen koltuk altı kararmasını, evde hazırlayacağınız basit ve oldukça doğal karışımlarla çözebilirsiniz. Yeni kadın olarak size koltuk altı kararması için en doğal ve gerçek çözümleri listeledik.

KARARMANIN BAŞ DÜŞMANI KARBONAT

Bu doğal mucizeyi vücudunuzun farklı bölgelerini beyazlatmak için de kullanabilirsiniz. Karbonatı su ile karıştırarak macun kıvamına getirin. Koltuk altınıza nazikçe uygulayıp 15 dakika kadar bekleyin. Sonuca inanamayacaksınız.

LİMONLA KARARMALARA SON

Limon, renk açıcı etkiye sahiptir. Eğer hassas bir cilde sahip değilseniz, cildinizin parlaklığını artırmak için de kullanabilirsiniz. Duşta suyla karıştırılmış limon ile iyice yıkanın. Farkı siz de hissedeceksiniz.

ŞEKER ZEYTİNYAĞI PEELİNGİ

Şeker doğal bir peelingdir. İçindeki granüller sayesinde bölgeyi ölü deriden arındırmaya yardımcı olur. Zeytinyağı ile karıştırıp temiz koltuk altına peeling yapın. Bu işlem rutine bindiğinde hemen sonuç alacaksınız.

NOHUT UNU İLE KOLTUK ALTI KARARMASINA SON VERİN

Belki de daha önce hiç duymadığınız bir yöntem. 2 yemek kaşığı nohut unu, 1 çorba kaşığı yoğurt, limon suyu ve biraz toz zerdeçalı macun kıvamına getirin. Koltuk altınıza uygulayın. 20 dakika kadar bekleyip durulayın.Yeni Sağlık Haberleri

 • COVID-19 aşıları güvenli midir?COVID-19 aşıları güvenli midir?

  Koronavirüs'le mücadele devam ederken Coivd aşısı hakkında detaylar merak ediliyor. Bu konuda merak edilen konuların başında "COVID-19 geçirdim, yine de aşı yaptırmalı mıyım" sorusu yer aldı. Peki, COVID-19 aşıları güvenli midir?

 • SGK'ye kayıtlı çalışanların aşılanmasına başlandıSGK'ye kayıtlı çalışanların aşılanmasına başlandı

  Yozgat'ta Sağlık Bakanlığınca, Kovid-19'la mücadele kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumuna kayıtlı tüm çalışanların aşılanmasına başlandı.

 • Felç geçiren yaşlı adam hastanede yürümeye başladıFelç geçiren yaşlı adam hastanede yürümeye başladı

  Kütahya'nın Simav ilçesinde felç geçiren 71 yaşındaki hasta, uygulanan tedaviyle yeniden sağlığına kavuştu.

 • Türkiye'de covid-19'a karşı aşı çalışmaları yapılıyor mu?Türkiye'de covid-19'a karşı aşı çalışmaları yapılıyor mu?

  Koronavirüs'le mücadele devam ederken Coivd aşısı hakkında detaylar merak ediliyor. Bu konuda merak edilen konuların başında "Türkiye'de covid-19'a karşı aşı çalışmaları yapılıyor mu?" sorusu yer aldı. Peki, Türkiye'de covid-19'a karşı aşı çalışmaları yapılıyor mu?

 • Çocuklara da covıd-19 aşısı yapılacak mı?Çocuklara da covıd-19 aşısı yapılacak mı?

  Koronavirüs'le mücadele devam ederken Coivd aşısı hakkında detaylar merak ediliyor. Bu konuda merak edilen konuların başında "Çocuklara da covıd-19 aşısı yapılacak mı?" sorusu yer aldı. Peki,Çocuklara da covıd-19 aşısı yapılacak mı??