Klozete sakın bunu yapmayın! Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
9.07.2019 16:38

Klozete sakın bunu yapmayın!

Bu manzara tanıdık geliyor değil mi? Umumi tuvaletlerde genellikle klozet kapağına tuvalet kağıdı seriyorsunuz. Bunun sizi mikroplardan koruduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz.

Haber: Klozete sakın bunu yapmayın!

AVM'de, iş yerinde ya da herhangi bir yerde umumi tuvalete girdiğinizde klozete tuvalet kağıdı sererek oturuyorsunuz. Ancak bu durum sizi mikroplardan korumadığı gibi farklı sağlık sorunlarını da beraberinde getiriyor.

DAHA FAZLA BAKTERİ ÇEKİYORSUNUZ!

Klozet kapakları hijyenik kalacak şekilde tasarlanmışlardır. Pürüzsüz yüzeyleri nedeniyle klozet kapaklarında bakteriler çok iyi barınamazlar. Bu yüzden klozet kapakları düşündüğünüz kadar mikroplu yüzeyler değillerdir.

Tuvalet kağıdı mikroplar için uygun yüzeye sahiptir. Pürüzlü yüzeyler bakteriler için ideal üreme alanlardır. Ayrıca eller vücudun en fazla bakteri bulunan bölgesidir ve umumi tuvaletlerde herkes tuvalet kağıdına ellediğinde bakteriler tuvalet kağıdına geçer. Tuvalet kağıdını klozete serdiğinizde de yüzeyde bulunan mikroplar direkt olarak size geçer.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

  • Sonbahar depresyonunun ilacı gün ışığı
    Sonbahar depresyonunun ilacı gün ışığı

    Soğuk kış günleri yaklaştı. Yazın aydınlık ve ılık günleri geride kalırken, fiziksel ve sosyal şartlar insanların depresif hissetmesine zemin hazırlıyor. Liv Hospital Ulus'tan Klinik Psikolog Beril Yardımcı sonbahar depresyonundan korunmanın yollarını anlattı.

    11.10.2019 14:53