Klozete sakın bunu yapmayın! Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
9.07.2019 16:38

Klozete sakın bunu yapmayın!

Bu manzara tanıdık geliyor değil mi? Umumi tuvaletlerde genellikle klozet kapağına tuvalet kağıdı seriyorsunuz. Bunun sizi mikroplardan koruduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz.

Haber: Klozete sakın bunu yapmayın!

AVM'de, iş yerinde ya da herhangi bir yerde umumi tuvalete girdiğinizde klozete tuvalet kağıdı sererek oturuyorsunuz. Ancak bu durum sizi mikroplardan korumadığı gibi farklı sağlık sorunlarını da beraberinde getiriyor.

DAHA FAZLA BAKTERİ ÇEKİYORSUNUZ!

Klozet kapakları hijyenik kalacak şekilde tasarlanmışlardır. Pürüzsüz yüzeyleri nedeniyle klozet kapaklarında bakteriler çok iyi barınamazlar. Bu yüzden klozet kapakları düşündüğünüz kadar mikroplu yüzeyler değillerdir.

Tuvalet kağıdı mikroplar için uygun yüzeye sahiptir. Pürüzlü yüzeyler bakteriler için ideal üreme alanlardır. Ayrıca eller vücudun en fazla bakteri bulunan bölgesidir ve umumi tuvaletlerde herkes tuvalet kağıdına ellediğinde bakteriler tuvalet kağıdına geçer. Tuvalet kağıdını klozete serdiğinizde de yüzeyde bulunan mikroplar direkt olarak size geçer.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

 • 40 yaş sonrası hamileliklerde bilinmesi gereken 9 şey40 yaş sonrası hamileliklerde bilinmesi gereken 9 şey

  40 yaşından sonra bebek sahibi olmak, çiftlere ebeveynlik için daha duygusal ve finansal olarak hazır olana kadar bekleme şansı verebilir. Bununla birlikte, doğurganlık yaşla birlikte azaldığından hamile kalma konusunda zorluklar yaşanabilir. Özellikle kadınlar için doğurganlık durumu 40 yaş sonrasında önemli ölçüde azalabilmektedir.

 • Regl dönemi hakkında bilinmesi gereken 5 şeyRegl dönemi hakkında bilinmesi gereken 5 şey

  Pepapp kadınların regl dönemi hakkında bilgi sahibi olmalarına ve kendilerini daha iyi hissetmelerine yardımcı olmak için 5 önemli bilgiyi paylaştı.

 • Yanlış sütyen seçimi yaşam kalitenizi bozmasın!Yanlış sütyen seçimi yaşam kalitenizi bozmasın!

  Meme sağlığı açısından sütyen seçimi büyük önem taşırken, birçok kadın doğru göğüs ölçülerini bilmediğinden hatalı tercih yapıyor. Yanlış sütyen seçimi sonucu göğüslerin vücut hareketine bağlı olarak sürekli çok yönlü olarak yer değiştirmesi ise göğüsleri destekleyen bağ ve cilt/cilt altı dokuyu uzatarak, hem ağrıya hem de sarkmaya neden oluyor.

 • Ev işlerinde 50 dakika temizlik 10 dakika molaEv işlerinde 50 dakika temizlik 10 dakika mola

  Fizyoterapist Birgül Elmas Bodur, "Basit ama etkili tüyolarla sakatlanmalardan uzak durmak mümkün. Örneğin ev işleri sırasında mutlaka dinlenme molası verin.Her 50 dakikalık çalışma sonrasında 10 dakika dinlenin" ifadelerini kullandı.

 • Kadınlarda görülen bu belirtiler kanser habercisiKadınlarda görülen bu belirtiler kanser habercisi

  Söz konusu kadınlar olduğunda birçok belirti bazı kadın hastalıklarına işaret edebiliyor. Özellikle de günlük hayatın yoğunluğu içinde gözden kaçırılan bu belirtiler çoğu zaman önemsenmese de ciddi bir hastalığın habercisi olabiliyor.