Klozete sakın bunu yapmayın! Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
9.07.2019 16:38

Klozete sakın bunu yapmayın!

Bu manzara tanıdık geliyor değil mi? Umumi tuvaletlerde genellikle klozet kapağına tuvalet kağıdı seriyorsunuz. Bunun sizi mikroplardan koruduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz.

Haber: Klozete sakın bunu yapmayın!

AVM'de, iş yerinde ya da herhangi bir yerde umumi tuvalete girdiğinizde klozete tuvalet kağıdı sererek oturuyorsunuz. Ancak bu durum sizi mikroplardan korumadığı gibi farklı sağlık sorunlarını da beraberinde getiriyor.

DAHA FAZLA BAKTERİ ÇEKİYORSUNUZ!

Klozet kapakları hijyenik kalacak şekilde tasarlanmışlardır. Pürüzsüz yüzeyleri nedeniyle klozet kapaklarında bakteriler çok iyi barınamazlar. Bu yüzden klozet kapakları düşündüğünüz kadar mikroplu yüzeyler değillerdir.

Tuvalet kağıdı mikroplar için uygun yüzeye sahiptir. Pürüzlü yüzeyler bakteriler için ideal üreme alanlardır. Ayrıca eller vücudun en fazla bakteri bulunan bölgesidir ve umumi tuvaletlerde herkes tuvalet kağıdına ellediğinde bakteriler tuvalet kağıdına geçer. Tuvalet kağıdını klozete serdiğinizde de yüzeyde bulunan mikroplar direkt olarak size geçer.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

 • Kışın evde çocuklarınızla oynayabileceğiniz 7 oyun
  Kışın evde çocuklarınızla oynayabileceğiniz 7 oyun

  Kış mevsimin gelmesi ve havaların soğumasıyla birlikte çocuklar parklardan ve yazın oynadıkları açık alanlardan uzaklaşarak evde daha çok zaman geçirmeye başlar. Günün büyük bir bölümünü evde geçiren çocuklara alternatif oyunlar sunulmadığı takdirde tüm zamanlarını ekran (TV, tablet, bilgisayar, telefon) karşısında geçirme eğiliminde olurlar.

  9.12.2019 10:52
 • Sorunsuz bir cilt için yapmanız gerekenler
  Sorunsuz bir cilt için yapmanız gerekenler

  Cildimiz bedenimizin dışarı açılan penceresidir. Durum böyle olunca hiçbirimiz penceremizi kirli göstermek istemeyiz. Cildin hem içten hem de dıştan temizliği bu yüzden oldukça önem teşkil eder.

  3.12.2019 14:56