Kızartma yağının sıçraması nasıl engellenir? Haberi - yenikadin.com
19.07.2019 15:24

Kızartma yağının sıçraması nasıl engellenir?

Mutfağınızı batırmadan, etrafa yağ sıçratmadan patates kızartmak ister misiniz? "Nasıl olur?" dediğinizi duyar gibiyiz. İşte yapmanız gerekenler.

Haber: Kızartma yağının sıçraması nasıl engellenir?

Patates kızartmasından vazgeçemiyorsunuz ama onları kızartırken etrafa yağlar sıçrıyor ve işiniz hayli zorlaşıyor. Pratik yöntemlerle yağ sıçraması sorunundan kurtularak kolayca patateslerinizi kızartabilirsiniz.

KURULAYIN

Kızartacağınız sebzeleri kurulamaya dikkat edin. Patates, patlıcan ya da biberi kızartırken onların ıslak olmaması yağın sıçramasını engelleyecektir.

TAVA TERCİHİ

Kızartma yaparken derin tavaları tercih edin. Böylece sıçrayan yağlar kolayca etrafa ulaşamayacak, tava içinde kalacaklar.

DERİN DONDURUCUYA DİKKAT

Derin dondurucudan çıkardığınız sebze ya da etleri bol yağda kızartırsanız yağlar etrafa sıçrar. Tavaya aldığınız dondurulmuş gıdalar eriyip içindeki suyu bırakınca sıçramaya neden olur.

TUZLAYIN

Tavaya bir miktar tuz serperek yağın içindeki nemi alır ve sıçramanın azalmasını sağlayabilirsiniz.Yeni Yenikadın Haberleri

  • Pandemide bebeğinizi emzirmenin 10 kuralı!Pandemide bebeğinizi emzirmenin 10 kuralı!

    Her geçen gün daha fazla kişide görülen Covid-19 enfeksiyonunun yüksek bulaş riski özellikle hamileleri ve emziren anneleri bir başka endişelendiriyor.

  • 100 gebeden 90'ı koronavirüsü hafif atlatıyor100 gebeden 90'ı koronavirüsü hafif atlatıyor

    Koronavirüs salgını nedeniyle birçok gebe, düzenli muayenelerini olmak için hastaneye gitmekten çekiniyor. Anne adayları, kovid-19 pozitif olmaktan endişe duymanın yanı sıra virüsün bebeğe bulaşma ve tedavide kullanılan ilaçların bebeği etkileme riski ile ilgili birçok soruya cevap arıyor.