Kıyafetleri uzun süre kullanmanın püf noktaları Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
16.08.2019 10:18

Kıyafetleri uzun süre kullanmanın püf noktaları

En sevdiğiniz kıyafetler erken soluyor ve kullanılmaz hale geliyorsa ya da kıyafetlerinizi farklı nedenlerle kullanmaktan vazgeçmek zorunda kalıyorsanız bazı şeyleri yanlış yapıyorsunuz demektir.

Haber: Kıyafetleri uzun süre kullanmanın püf noktaları

Kıyafetlerinizi uzun süre kullanmak için bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Yapmanız gerekenlere ve yapmamanız gerekenlere dikkat ederek en güzel kombinleri yapmaya devam edebilirsiniz.

KAÇ DERECEDE YIKAYACAKSINIZ?

Kıyafetlerinizi yıkarken doğru sıcaklığı belirlemek için etiketlere dikkat etmelisiniz. Kıyafetin etiketinde yazan uyarıları dikkatli okumalı ve o bilgiler ışığında kıyafetlerinizi yıkamalısınız.

SİYAHLAR CANLI KALSIN

Siyahları çok seviyor ama siyah kıyafetleriniz kısa sürede soluyorsa onları kullanırken oldukça dikkatli olmalısınız. Siyahları sadece siyahlarla yıkayın. Düşük devirde sıkma yapın ve siyahlar için özel üretilmiş deterjanlarla yıkayın.

PULLU VE PAYETLİ KIYAFETLER

Payetli ve pullu kıyafetlerinizde pul dökülmelerine karşı önlem almalısınız. Bu tarz kıyafetlerinizi çamaşır makinesinde yıkarken dikkatli olmalı, pullu yüzeyleri ters çevirmeli ve çamaşır filesine koyup yıkamalısınız.

FERMUARLARA DİKKAT

Çamaşırlarınızı yıkarken fermuarların kapalı konumda olmasına dikkat edin. Sadece fermuarlar değil düğme ve benzeri detayları da kapalı konumda tutmalı ve yüzleri ters çevrilmiş bir şekilde yıkamalısınız.

CEPLER DOLU MU?

Kıyafetlerini yıkamadan önce kontrol etmelisiniz. Ceplerde kalan bozuk para ve farklı materyaller kıyafetlerinizin zarar görmesine neden olur. Bu yüzden yıkama öncesi kıyafetlerinizin ceplerinin boş olduğundan emin olmalısınız.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Cihazla bölgesel zayıflama gerçekten mümkün mü?
  Cihazla bölgesel zayıflama gerçekten mümkün mü?

  Son zamanlarda oldukça sıkça duyduğumuz cihazla zayıflama yöntemlerinin insan üzerindeki olumlu etkilerini, Ankara'da "Slimwell Bodyshape" hizmeti veren güzellik merkezi işletmecisi Ayşegül Özdemir'e sorduk.

  18.10.2019 19:44
 • Kadınlar neden daha uzun yaşıyor?
  Kadınlar neden daha uzun yaşıyor?

  Kadınların dünyanın her yerinde erkeklere göre ortalama üç ila beş yıl daha uzun yaşamasının ardında biyolojik faktörlerin dışında birtakım toplumsal ve kültürel nedenlerin de olduğu belirtildi. Türkiye'de kadınların doğuşta beklenen yaşam süresi 80,8 yıl iken; erkeklerde bu süre 75,3 yıl. Uzmanlara göre, kadınlar doktora gitmeye daha istekli.

  18.10.2019 12:04
 • Mesajlaşırken bu hataları yapmayın!
  Mesajlaşırken bu hataları yapmayın!

  Günümüzde ilerleyen teknolojiyle birlikte cep telefonları başta olmak üzere tablet, diz üstü ve masa üstü bilgisayarları artık 7'den 70'e her yaş grubunun vazgeçilmezi oldu. Ancak dikkat! Saatlerce, hatta gün boyu elimizden düşüremediğimiz bu cihazları doğru kullanmadığımızda omurgamızda ciddi hasarlar oluşabiliyor.

  15.10.2019 11:17
 • Sonbahar depresyonunun ilacı gün ışığı
  Sonbahar depresyonunun ilacı gün ışığı

  Soğuk kış günleri yaklaştı. Yazın aydınlık ve ılık günleri geride kalırken, fiziksel ve sosyal şartlar insanların depresif hissetmesine zemin hazırlıyor. Liv Hospital Ulus'tan Klinik Psikolog Beril Yardımcı sonbahar depresyonundan korunmanın yollarını anlattı.

  11.10.2019 14:53