Kıyafetleri uzun süre kullanmanın püf noktaları Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
16.08.2019 10:18

Kıyafetleri uzun süre kullanmanın püf noktaları

En sevdiğiniz kıyafetler erken soluyor ve kullanılmaz hale geliyorsa ya da kıyafetlerinizi farklı nedenlerle kullanmaktan vazgeçmek zorunda kalıyorsanız bazı şeyleri yanlış yapıyorsunuz demektir.

Haber: Kıyafetleri uzun süre kullanmanın püf noktaları

Kıyafetlerinizi uzun süre kullanmak için bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Yapmanız gerekenlere ve yapmamanız gerekenlere dikkat ederek en güzel kombinleri yapmaya devam edebilirsiniz.

KAÇ DERECEDE YIKAYACAKSINIZ?

Kıyafetlerinizi yıkarken doğru sıcaklığı belirlemek için etiketlere dikkat etmelisiniz. Kıyafetin etiketinde yazan uyarıları dikkatli okumalı ve o bilgiler ışığında kıyafetlerinizi yıkamalısınız.

SİYAHLAR CANLI KALSIN

Siyahları çok seviyor ama siyah kıyafetleriniz kısa sürede soluyorsa onları kullanırken oldukça dikkatli olmalısınız. Siyahları sadece siyahlarla yıkayın. Düşük devirde sıkma yapın ve siyahlar için özel üretilmiş deterjanlarla yıkayın.

PULLU VE PAYETLİ KIYAFETLER

Payetli ve pullu kıyafetlerinizde pul dökülmelerine karşı önlem almalısınız. Bu tarz kıyafetlerinizi çamaşır makinesinde yıkarken dikkatli olmalı, pullu yüzeyleri ters çevirmeli ve çamaşır filesine koyup yıkamalısınız.

FERMUARLARA DİKKAT

Çamaşırlarınızı yıkarken fermuarların kapalı konumda olmasına dikkat edin. Sadece fermuarlar değil düğme ve benzeri detayları da kapalı konumda tutmalı ve yüzleri ters çevrilmiş bir şekilde yıkamalısınız.

CEPLER DOLU MU?

Kıyafetlerini yıkamadan önce kontrol etmelisiniz. Ceplerde kalan bozuk para ve farklı materyaller kıyafetlerinizin zarar görmesine neden olur. Bu yüzden yıkama öncesi kıyafetlerinizin ceplerinin boş olduğundan emin olmalısınız.Yeni Yenikadın Haberleri

 • "Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!"Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!

  COVID-19 pandemisinde kimi zaman stres kimi zamansa can sıkıntısı sebebiyle birçoğumuz mutfakta yemek işlerine ağırlık verdik. Artık kontrollü sosyal hayat sürecinin başlaması ve havaların ısınmasıyla birlikte çoğumuz kendimize şu soruyu sorar olduk: 'Aldığım kiloları nasıl hızlı verebilirim?'

 • Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!

  Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, bu yaz tatili döneminde nelere dikkat etmemiz gerektiğini açıkladı.

 • Gebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemiGebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemi

  Koronavirüsün özellikle hamilelik ve emzirme sürecinde etkilerine yönelik birçok bilinmezlik olduğunu belirten Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Elif Meşeci, kontrollü sosyal hayat dönemine geçildiği 'yeni normal'de de hamilelerin ve emziren annelerin çok dikkatli olmaları gerektiğini söylüyor.

 • A'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklarA'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklar

  Avrasya Hastanesi'nden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nurcan Dalan hamilelik sürecinde uygulayabileceğiniz bakım sırlarını ve hamilelikle ilgili aklınıza takılan birçok konuya ilişkin bilgileri anlatıyor.

 • Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?

  İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, dışarıdan evimize gelen paketlerin hijyenini nasıl sağlamamız gerektiğini açıkladı.