Kıyafetleri uzun süre kullanmanın püf noktaları Haberi - yenikadin.com
16.08.2019 10:18

Kıyafetleri uzun süre kullanmanın püf noktaları

En sevdiğiniz kıyafetler erken soluyor ve kullanılmaz hale geliyorsa ya da kıyafetlerinizi farklı nedenlerle kullanmaktan vazgeçmek zorunda kalıyorsanız bazı şeyleri yanlış yapıyorsunuz demektir.

Haber: Kıyafetleri uzun süre kullanmanın püf noktaları

Kıyafetlerinizi uzun süre kullanmak için bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Yapmanız gerekenlere ve yapmamanız gerekenlere dikkat ederek en güzel kombinleri yapmaya devam edebilirsiniz.

KAÇ DERECEDE YIKAYACAKSINIZ?

Kıyafetlerinizi yıkarken doğru sıcaklığı belirlemek için etiketlere dikkat etmelisiniz. Kıyafetin etiketinde yazan uyarıları dikkatli okumalı ve o bilgiler ışığında kıyafetlerinizi yıkamalısınız.

SİYAHLAR CANLI KALSIN

Siyahları çok seviyor ama siyah kıyafetleriniz kısa sürede soluyorsa onları kullanırken oldukça dikkatli olmalısınız. Siyahları sadece siyahlarla yıkayın. Düşük devirde sıkma yapın ve siyahlar için özel üretilmiş deterjanlarla yıkayın.

PULLU VE PAYETLİ KIYAFETLER

Payetli ve pullu kıyafetlerinizde pul dökülmelerine karşı önlem almalısınız. Bu tarz kıyafetlerinizi çamaşır makinesinde yıkarken dikkatli olmalı, pullu yüzeyleri ters çevirmeli ve çamaşır filesine koyup yıkamalısınız.

FERMUARLARA DİKKAT

Çamaşırlarınızı yıkarken fermuarların kapalı konumda olmasına dikkat edin. Sadece fermuarlar değil düğme ve benzeri detayları da kapalı konumda tutmalı ve yüzleri ters çevrilmiş bir şekilde yıkamalısınız.

CEPLER DOLU MU?

Kıyafetlerini yıkamadan önce kontrol etmelisiniz. Ceplerde kalan bozuk para ve farklı materyaller kıyafetlerinizin zarar görmesine neden olur. Bu yüzden yıkama öncesi kıyafetlerinizin ceplerinin boş olduğundan emin olmalısınız.Yeni Yenikadın Haberleri

  • Pandemide bebeğinizi emzirmenin 10 kuralı!Pandemide bebeğinizi emzirmenin 10 kuralı!

    Her geçen gün daha fazla kişide görülen Covid-19 enfeksiyonunun yüksek bulaş riski özellikle hamileleri ve emziren anneleri bir başka endişelendiriyor.

  • 100 gebeden 90'ı koronavirüsü hafif atlatıyor100 gebeden 90'ı koronavirüsü hafif atlatıyor

    Koronavirüs salgını nedeniyle birçok gebe, düzenli muayenelerini olmak için hastaneye gitmekten çekiniyor. Anne adayları, kovid-19 pozitif olmaktan endişe duymanın yanı sıra virüsün bebeğe bulaşma ve tedavide kullanılan ilaçların bebeği etkileme riski ile ilgili birçok soruya cevap arıyor.