Kıyafet Dolabı Düzeni İçin Öneriler Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Kıyafet Dolabı Düzeni İçin Öneriler

İşte size kıyafet dolabı düzeninde fayda sağlayacak üç öneri...

Haber: Kıyafet Dolabı Düzeni İçin Öneriler

Çoğu insanın en büyük hobisinin alışveriş yapmak olduğu tartışılmaz bir gerçek. Alışverişten alınan haz bir yana dursun, beraberinde getirdiği kıyafet dolabı düzeni konusu ise kaçınılmaz bir son oluyor. Bir giyinme odası gibi daha geniş bir alan veya bir kıyafet dolabı gibi daha kısıtlı bir alan olması fark etmiyor ve sadece düzen konusunda bilinçli olmayı gerektiriyor. Aksi takdirde yeni ürünlerin gelmesi ve dolapta bulunan mevcut ürünler ile birleşmesiyle oluşabilecek kargaşayla başa çıkmak bir hayli zor olabilir. Bu tip bir kargaşanın yaşanmaması adına, kıyafet dolabı düzeni üzerine neler yapılabilir konusunu ele almakta fayda var. İşte size kıyafet dolabı düzeninde fayda sağlayacak üç öneri:

1- Dolabınızdaki fazlalıklardan hemen kurtulun

İnsan zevki zamanla değişebilen ve gelişebilen bir konu. Dolayısıyla bir zamanlar beğenerek alınmış olan ve uzun zamandır giyilmeyen veya kullanılmayan ürünlerden kurtulmak, kıyafet dolabının doğru düzenlenmesi için ilk adım olacaktır. Günümüz modası ve zevk hususlarını esas alarak dolapta bir eleme yoluna gidebilir ve böylece yeni ürünlere yer açma şansı bulabilirsiniz. Artık kullanılmayacağını düşündüğünüz ürünlerinizi ise ihtiyacı olan kimselerle paylaşarak en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz.

2- Kıyafetlerinizi mevsimlere göre ayırınKıyafet dolabı düzeni için yapılacak en doğru şey ürünleri kategorilerine göre ayırmaktır. Mevcut ürünlerinizi yazlık, kışlık ve baharlık olarak ayırmalı ve hepsini ayrı ayrı yerleştirmelisiniz. Böylece güzel bir yaz gününde kazakların içinde en sevdiğiniz tişörtünüzü aramak zorunda kalmazsınız. Kadınların en düşkün oldukları ürünler olan çanta ve ayakkabıları da ayrı ayrı konumlandırmakta fayda var. Yani hangi kategoriye ait ürünün nerede olduğunu bilirseniz dolap düzeniniz ve işiniz oldukça kolaylaşacaktır.

Kategorilere ayırma işleminden sonra artık, bulunduğunuz mevsime göre yazlık ürünleri bir tarafa, kışlık ürünleri de diğer tarafa yerleştirebilir ve dolap düzenine yardımcı olacak son maddeye göz atabilirsiniz…

3- Kıyafet dolabı düzeni için şeffaf kutuları tercih edin

Şeffaf kutular, kıyafet dolabı düzeni konusunda oldukça yararlı ve doğru bir tercih oluyor. Örneğin kış mevsiminde iseniz yazlık ürünlerinizi bu şeffaf kutulara kaldırıp yaza kadar dolabın bir köşesinde muhafaza edebilirsiniz. Böylece uzunca bir süre kullanmayacağınız ürünler dolabınızda gereksiz yer kaplamamış olacaktır. Şeffaf kutuları kullanabileceğiniz diğer bir ürün ise ayakkabılar. Kıyafetlerinizde yaptığınız gibi ayakkabılarınızı da yazlık ve kışlık olarak kategorilere ayırma işleminden sonra bu şeffaf kutularda saklayabilirsiniz. Böylece hem dolabınız daha düzenli gözükecek hem de aradığınız ürünleri daha kolay bulacaksınız.
13.2.2018 20:19 [10561205]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Uyurken Cilt Kırışıklığını Önlemek İçin Ne Yapmak Gerekir?
  Uyurken Cilt Kırışıklığını Önlemek İçin Ne Yapmak Gerekir?

  Yüzüstü ve yan uyumak yüzde kırışıklıklara neden oluyor. Yatış pozisyonundan dolayı yüzde oluşan kırışıklıkların botoks ya da dolguyla tedavisinin olmadığını ifade eden Dr. Başar Kaya, bunu önlemek amacıyla bu şekilde yatan kişilere ilginç bir tavsiyede bulundu.

  10.12.2018 16:43
 • 2019'un Beslenme Trendleri
  2019'un Beslenme Trendleri

  Tüm canlılar için en temel ihtiyaçlardan biri olan beslenme ihtiyacı, yıllar içinde değişen koşullarla birlikte birçok farklı tarz yarattı. Çoğu insan “sağlıklı beslenme” kaygısı taşımaya başladı ve birçok yeni yöntem gün yüzüne çıktı. Diyetisyen Emel Terzioğlu Arslan, yeni dönem beslenme trendlerini anlattı.

  10.12.2018 16:43
 • Evde Tavuk Döner Nasıl Yapılır?
  Evde Tavuk Döner Nasıl Yapılır?

  Evde tavuk döner yapmaya ne dersiniz? Dışarıda yediğiniz tavuk döneri aratmayacak, mükemmel bir tavuk döner tarifi paylaşıyoruz. Peki, evde tavuk döner nasıl yapılır? İşte tavuk döner tarifi...

  10.12.2018 16:43
 • Kelimelerin Gücünü Keşfet
  Kelimelerin Gücünü Keşfet

  İnsanoğlu ağzından çıkan cümlelerin, beyninden geçen düşüncelerin bütün evreni dolaşıp tekrar onlara geri döndüğünü bilse eminim çok daha dikkatli olurdu. (Albert Einsteine)

  10.12.2018 14:34
 • Bacaklardaki Varisler Tehlikeli Midir?
  Bacaklardaki Varisler Tehlikeli Midir?

  Prof. Dr. Semih Barlas, bu soruya “evet” yanıtını veriyor. Barlas, varislerin ‘venöz yetmezlik’ denen hastalık sürecinin bir parçası olduğunu; mutlaka bu konuda deneyimli bir kalp damar cerrahı tarafından değerlendirilmesi gerektiğini dile getiriyor.

  10.12.2018 13:58