Kısıtlı Bir Bütçeyle Mutfağınızı Nasıl Yenileyebilirsiniz? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Kısıtlı Bir Bütçeyle Mutfağınızı Nasıl Yenileyebilirsiniz?

Mutfaklar bu kadar önemli ve sık kullanılan yaşam alanları olunca diğer odalara nazaran daha çabuk eskiyor ve yenilenme ihtiyacı duyuyor elbette.

Haber: Kısıtlı Bir Bütçeyle Mutfağınızı Nasıl Yenileyebilirsiniz?

Mutfaklar evlerin en sık kullanılan yaşam alanlarının başında geliyor. Özellikle kalabalık ailelerde mutfaklar neredeyse günün her saati aktif bir şekilde kullanılıyor. Bu yüzden de yeni taşınacağımız evi seçerken ilk dikkat ettiğimiz oda mutfaklardır. Mutfağını beğenmediğimiz bir eve kolay kolay ısınamayız.

Mutfaklar bu kadar önemli ve sık kullanılan yaşam alanları olunca diğer odalara nazaran daha çabuk eskiyor ve yenilenme ihtiyacı duyuyor elbette. Ama bir mutfağı baştan aşağı yenilemek de bir hayli masraflı ve zahmetli bir süreç. Peki kısıtlı bir bütçeyle, kırıp dökmeden ve ustalara başvurmak zorunda kalmadan mutfağınızı nasıl baştan yaratırsınız? İşte hem sizi hem cebinizi yormayacak pratik mutfak dönüşüm fikirleri…

Tertemiz ve ışıl ışıl duvarlar

edictum - UNIKAT MOBILIAR: rustik tarz tarz Mutfak

Her odada olduğu gibi, mutfaklarda da en hızlı kirlenen, lekelenen ve eskiyen yüzeyler duvarlardır ve kirli ve eskimiş boyalı duvarlar her zaman içeriyi olduğundan daha kasvetli ve kötü gösterir. Mutfağınıza yeni ve taze bir atmosfer katabilmek için yapabileceğiniz ilk ve en pratik şey, duvarları boyamak olacaktır. Özellikle çarpıcı tonlarda açık ve parlak renkler kullanırsanız, mutfağınızda iç açıcı ve ferah bir yenilik hissi oluşacaktır. Mutfak duvarlarındaki boya iyi durumdaysa sıkı bir duvar temizliği bile içerideki havayı dönüştürmeye yeter.

Dolap kapakları

Mandalin Dizayn – Sinpaş Ege Boyu 1+1 Daire Tadilat Projesi: kırsal tarz tarz Mutfak

Artık çoğu evde hazır mutfaklar kullanılıyor ve hazır mutfak modelleri bugünün teknolojisi ile bir hayli çeşitlense de, yenilerken bize avantaj sağlayan standart boyutlarda üretilen mutfak ünitelerine sahip oluyorlar. Yani mutfak dolaplarınızı yenilemek için tüm dolapların sökülüp yenilerinin takılmasına gerek yok. Standart boyutlardaki mutfak dolap ve çekmecelerinizin yalnızca kapaklarını değiştirerek tasarımlarını yenileyebilirsiniz.

Kulplar ve küçük ayrıntılar

İndeko İç Mimari ve Tasarım – 4.Levent Evi: klasik tarz tarz Mutfak

Unutmayın ki iyi bir dekorasyonu belirleyen ana unsur ince detaylardır. Bu ince detaylar farklılaştığında da söz konusu mekan tahmin edilenden çok daha fazla değişir. Mutfak dolap ve çekmecelerinin sıradan görünümlü eski kulplarını yapı marketlerden kolaylıkla bulabileceğiniz şık kulplarla değiştirmek hem çok kolay, hem de çok şık yenilik fikirlerinden sadece biri. Aslında yapmanız gereken tek şey mutfağınıza gidip bu tip küçük ayrıntıları kontrol etmek ve neleri değiştirebileceğinizi düşünmek. Buzdolabı magnetlerinizi yenilemek bile mutfağınızı ferahlatan bir hamle olacaktır inanın.

Dolapları boyayarak yenilemek

LOLA 38 Hotel – Kitchen : akdeniz tarzı tarz Mutfak

Eski mutfak dolaplarınıza yeni bir görünüm kazandırmanın bir başka çok ekonomik yolu elinize fırça ve boyayı alıp işe girişmek olabilir! Birbirinden güzel renklerle dolaplarınızı istediğiniz gibi boyayabilirsiniz.

Batarya & musluklar

Ali İhsan Değirmenci Creative Workshop – Modern Wooden House (Modern Ahşap Ev): modern tarz Mutfak

Küçük ayrıntılardan biri gibi gelebilir, ama aslında hiç de öyle değil. Fark etmeseniz de mutfağınızın merkezini lavabo ve batarya ünitesi oluşturuyor çünkü her yapılan yemek ve her bulaşık ve temizlik oradan mutfağa yayılıyor. Dikkat ederseniz mutfağınıza girince gözünüzün ilk gittiği yer lavabo ünitesidir. Yani bu kısım hem fonksiyonel açıdan en önemli kısım, hem de estetik açıdan en çok dikkat çeken kısım. Haliyle mutfağınızdaki eskimiş bataryayı değiştirmek ve yeni nesil musluklar tercih etmek hem kullanışlı bir lavabo ünitesi ortaya çıkaracak, hem de mutfağınıza taze bir estetik katacaktır.

Işıklandırma

EZGİ AYDOGDU İçmimarlık Danışmanlık ve İnşaat Hiz. – Ataşehir_Konut: modern tarz Mutfak

Aydınlatma sistemleri her oda için çok önemli dekorasyon unsurlarıdır; dekorasyonu, mobilyaları ve aksesuarları vurgulayan, aktif olarak kullanılan mutfak gibi dinamik yaşam alanlarında kullanım kolaylığı sağlayan ve çok şey değiştirebilen bir ögedir aydınlatma. Mutfağınızdaki tezgah üstü, dolap içi ve genel ışıklandırma ünitelerini yenileyerek daha ışıl ışıl ve aydınlık bir ortam ortaya çıkarırsanız içerisinin bir hayli ferahlayacağını da göreceksiniz.

Daha fazla fotoğraf ve seçenek için: Homify


24.4.2018 20:19 [10787807]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Bafa Sanat Kampı Başlıyor
  Bafa Sanat Kampı Başlıyor

  Yaz tatillerini farklı sanat dallarında çalışmalar yaparak ve bu süreci “yeniden üreterek” geçirmek isteyenler için Bafa Sanat Kampı 1 Temmuz 2018’de başlıyor!

  25.5.2018 18:30
 • Sağlıklı Arkadaşlık İlişkileri İçin Sınırların Önemi
  Sağlıklı Arkadaşlık İlişkileri İçin Sınırların Önemi

  En yakın arkadaşlarınızla bile aranızda bazı sınırların olması sağlıklı bir şeydir. Sınırları ayarlanmamış arkadaşlıklar bizi sürekli aldığımızdan daha fazlasını vermenin rahatsız edici stresine sokar. Arkadaşlığınıza sınır koyma vaktinin gelip gelmediğini ve bu sınırları nasıl uygulamanız gerektiğine dair 9 ipucu ile arkadaşlıklarınızı daha tatmin edici ve zevkli hale getirin.

  25.5.2018 18:15
 • Tatil İçin Valiz Nasıl Hazırlanır?
  Tatil İçin Valiz Nasıl Hazırlanır?

  Sonunda seyahat planınızı yaptınız ve heyecanla beklediğiniz tatil zamanı geldi çattı. Ülke sınırlarından çıkıp başka maceralara atılmak için can atıyorsunuz. Peki, ama ya valiz hazırlama kısmı? Tatil valizi nasıl hazırlanır sorusunun cevabı biraz karmaşık gelebilir. Ancak size vereceğimiz ipuçları ile tatil valizi nasıl hazırlanır sorusunu bir daha sormayacaksınız. Tatil valizi hazırlamak gözünüzde büyüyor ise sizin için derlediğimiz tatil valizi nasıl hazırlanır sorusunun aşağıda vermiş olduğumuz cevaplardan yardım alabilirsiniz. İşte tatil valizi nasıl hazırlanır sorusunun cevabı…

  25.5.2018 16:45
 • Maya Takviminde Bugün
  Maya Takviminde Bugün

  Galaktik ton 9/Timsah Eksik kalan koşulları tamamlamaya bakalım.

  25.5.2018 16:30
 • İlişkilerimizi Geliştirebiliriz
  İlişkilerimizi Geliştirebiliriz

  Bugün ne yapılabilir ? Bugün Ay Terazi burcunda ilerlerken bize fayda sağlayabilecek görüşmeler yapabilir ve başkalarının desteğini arayabiliriz.

  25.5.2018 16:15