Kırılan tırnak sorununa pratik çözüm Haberi - yenikadin.com
6.07.2019 15:01

Kırılan tırnak sorununa pratik çözüm

Evde yapılabilen pratik uygulamalarla tırnak kırılması sorunundan kurtulabilir, güçlü ve sağlıklı tırnaklara kavuşabilirsiniz. Üstelik bu uygulamalar her evde bulunan basit malzemelerle yapılabiliyor.

Haber: Kırılan tırnak sorununa pratik çözüm

Kadınların kabusu olan tırnak kırılmaları, doğal ve pratik yollarla çözülüyor. Özel uygulamalarla güçlenen tırnaklar, kırılmaya direnç kazanarak sağlıklı yapıya kavuşuyor.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI MASKESİ

Kan dolaşımını artırma ve tırnakları güçlendirme etkili özelliği olan Hindistan cevizi yağı maskesi, zeytinyağlı formülü ile etkili sonuçlar veriyor. Zeytinyağını ve Hindistan cevizi yağını bir kasede karıştırın. 10 dakika boyunca tırnaklarınızı bu karışımın içinde tutun. Daha sonra ellerinizi nazikçe durulayın. Haftada 1 defa bu uygulamayı yaparak tırnaklarınızı güçlendirebilirsiniz.

ELMA SİRKESİ UYGULAMASI

Bir kaseye bir miktar elma sirkesi ve ılık su ekleyin. Karışıma bir yemek kaşığı toz şeker ilave edip karışımı iyice karıştırın. Hazırladığınız suyun içine elinizi batırın ve 10 dakika bekleyin. Tırnaklarınızın güçlendiğini göreceksiniz.

LİMON UYGULAMASI

Oldukça basit ve zahmetsiz olan bu yöntemle tırnaklarınızdaki kırılma sorunundan kurtulacaksınız. Yarım limonu tırnaklarınıza sürerek uygulayın. Bu kadar basit.

Not: Tırnaklarınızın güçsüz olduğunu düşünüyorsanız bu durumun farklı hastalıkların belirtisi olabileceğini unutmayın. Bu yüzden doktora başvurmanız tavsiye edilir.Yeni Sağlık Haberleri