Kilo Vermenizi Hızlandıracak 8 Öneri Haberi - yenikadin.com
1.02.2019 09:04

Kilo Vermenizi Hızlandıracak 8 Öneri

Kilo vermeye karar verdiyseniz kilo vermenizi hızlandıracak 8 yöntem size yardımcı olacak.

Haber: Kilo Vermenizi Hızlandıracak 8 Öneri

1. AKLINDA OLSUN

Kilo vermeye başlamadan önce aklında olması gereken ilk husus, kilolu olmadığındır. Unutma, kilolu değilsin, sadece biraz faz yağ dokun var, o kadar. Kilo vermeye başlamak çekinilecek, utanılacak bir durum değildir. İstikrarlı bir süreçle amacına ulaşabilirsin.

2.EGZERSİZLERE DEVAM

Kilo verme sürecinde en büyük yardımcın egzersizler olacaktır. Harcadığın kalorinin aldığın kaloriden fazla olması, kilo vermen anlamına geliyor. Bu yüzden egzersizlere devam etmelisin.

3.UYKUSUZLUK VE STRES SENDEN UZAK OLSUN

Stres ve yorgunluk vücudun kortizol salgılamasına yol açar. Kortizol salgılanması demek, canının karbonhidrat istemesi demektir. Bu da kilo verme sürecini sekteye uğratacak sonuçları doğuracaktır. Bunun iyi dinlenmeye, uykunu almaya ve stresten uzak olmaya dikkat etmelisin.

4.TAKİP ET

Doğru yolda olup olmadığını anlaman için ilerlemeni takip etmen gerekir. Düzenli aralıklarla tartılarak kilo verme sürecinin ne durumda olduğunu anlayabilirsin. Kilo verme çizelgen seni motive edeceği gibi neyi ne zaman yapacağını da bilmeni sağlayacak.

5.DOĞRU BESİNLERİ SEÇ

Kilo verme sürecinde lifli besinleri seçerek daha etkili şekilde kilo verebilirsin. Besleyici özelliği de olan lifli besinler yanında avokado yağını da çekinmeden tüketebilirsin.

6.SAĞLIKLI BESLEN, DİYET YAPMA

Kendini diyet programlarına mahkum etme. Sağlıklı beslenme alışkanlığı ile kendini zorunluluklara hapsetmeden kilo verebilirsin. Zaman zaman kendini şımartabilirsin. Ama sınırları fazla aşmak yok.

7.KAÇ KALORİ YAKTIN

Kilo verme sürecini bilinçli şekilde yönetebilmek için hesap tutmalısın. Yaktığın kalorini hesaplayarak günlük performansını takip etmelisin. Sadece kalori odaklı değil ya ve şeker olarak de hesaplama yapman gerekir. Yaktığın kalori ve aldığın kalori eşit olsa da aldığın besinlerdeki şeker ve yağ oranının yüksek olması kilo ve sürecini baltalayabilir.

8.NEYİ NASIL YİYORSUN?

Yemekleri oturarak tüketmek sağlıklıdır. Oturarak yemek yediğin zaman daha çabuk doygunluk hissi yaşayacaksın. Böyle fazladan egzersiz yapmana da gerek kalmayacak.Yeni Yenikadın Haberleri