Kilo vermenizde size yardım edecek 5 öneri Haberi - yenikadin.com
4.07.2019 15:35

Kilo vermenizde size yardım edecek 5 öneri

Diyetlerinizi sık sık bozuyor ve egzersizlerinizi düzenli şekilde yapamıyor musunuz? Tüm bunlar kilo vermenizi zorlaştırıyor. Ancak pratik yöntemlerle sağlıklı ve istikrarlı şekilde kilo verebilirsiniz.

Haber: Kilo vermenizde size yardım edecek 5 öneri

Kilo vermenizde size yardımcı olan 5 öneri ile egzersizler ve diyetler daha kolay hale geliyor. Forma girmeniz için önünüzde artık engel yok. İşte yapmanız gerekenler.

1.EGZERSİZLERİ BİRAZ HAFİFLETİN

Kilo vermek için uyguladığınız egzersiz programı, belki de size uygun olmadığı için sizi zorluyordur. Egzersizlerin yoğunluğu artırılarak daha etkili sonuçlar alınmaya çalışılsa da bıkkınlığa yol açarak süreci yarıda kesmenize neden olabilir.

2.DAHA FAZLA PROTEİN

Diyet boyunca beslenmenizde protein almaya dikkat etmelisiniz. Besinlerinize baklagiller ve yağsız et ekleyerek daha uzun süre tok kalabilir ve açlığınızı kontrol altına alabilirsiniz. Yediklerinizi günlük olarak takip etmelisiniz. Bu da zayıflama sürecinde ipin ucunu kaçırmamanızı sağlayacak.

3.SPORU SALON DIŞINA TAŞIYIN

Egzersizleri sadece salon ve belirli aletlerle sınırlı tutmak zayıflama sürecinizi da kısıtlayacaktır. Bu yüzden sağlıklı beslenme ve spor düzeninizi hayatınızın geneline yaymak zayıflama sürecinizde istikrar sağlayacak ve hedefinize ulaşmanıza yardım edecektir.

4.SEBZEYE HER ÖĞÜNÜNÜZDE BULUNDURUN

Düşük kalorili ve sağlıklı yiyecekler öğünlerinizin vazgeçilmezi olmalıdır. Sebzelere öğünlerinizde yer vererek yüksek lif alacak ve uzun süre tok kalacaksınız. Bu da zayıflama sürecinizde size yardımcı olacak.

5.SUYU YANINIZDAN AYIRMAYIN

Kilo verme sürecinde en büyük yardımcılarınızdan biri olan su, devamlı yanınızda bulunmalıdır. Susuz hissetmeseniz bile yanında su bulundurmalı ve vücudunuzun susuz kalmaması için tedbirli olmalısınız.Yeni Sağlık Haberleri