Kilden gelen güzellik: Ev yapımı kil maskesi Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
8.07.2019 09:20

Kilden gelen güzellik: Ev yapımı kil maskesi

Parlak ve canlı bir cilt için ev yapımı kil maskesi uygulamasını tercih edebilirsiniz. Cildin en derin tabakalarına nüfuz eden kil maskesi, gözenekleri açar, kirleri çıkarır ve cildi sıkılaştırarak cilde genç bir görünüm kazandırır.

Haber: Kilden gelen güzellik: Ev yapımı kil maskesi

Cildinizin temiz ve esnek bir yapıya kavuşmasını sağlayan kil maskesi, cildi besleyip onarır, sıkı ve parlak bir yapıya kavuşmasını sağlar.

KİL MASKESİ YAPARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Yağlı ciltler yeşil kiki tercih etmelidir.

Normal ve karma ciltler beyaz kili tercih etmelidir.

Maske yapmaya başlamadan önce cildinizi temizleme jeli ile yıkamalısınız.

Kili plastik ürünlerle temas ettirmemeye özen gösterin. Cam kapları kullanın.

KİL MASKESİ UYGULAMASI

4-5 yemek kaşığı suyun içinde iki yemek kaşığı balı kili karıştırın. Akışkan kıvamı kaybeden kadar karıştırıp içine 1 çay kaşığı bal ekleyin. Son kez homojen hale gelene kadar malzemeleri karıştırıp yüzünüze uygulayın. Maske kuruduktan sonra yüzünüzü durulayın.

ALTERNATİF KİL MASKESİ UYGULAMASI

4 yemek kaşığı suyun içinde 2 yemek kaşığı kili karıştırın.Karışıma birkaç damla gerçek limon suyu damlatıp karıştırmaya devam edin. Karışım akışkan kıvamını kaybedip koyu hale gelince yüzünüze uygulayın. Maske kuruduktan sonra yüzünüzü durulayın.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

 • 40 yaş sonrası hamileliklerde bilinmesi gereken 9 şey40 yaş sonrası hamileliklerde bilinmesi gereken 9 şey

  40 yaşından sonra bebek sahibi olmak, çiftlere ebeveynlik için daha duygusal ve finansal olarak hazır olana kadar bekleme şansı verebilir. Bununla birlikte, doğurganlık yaşla birlikte azaldığından hamile kalma konusunda zorluklar yaşanabilir. Özellikle kadınlar için doğurganlık durumu 40 yaş sonrasında önemli ölçüde azalabilmektedir.

 • Regl dönemi hakkında bilinmesi gereken 5 şeyRegl dönemi hakkında bilinmesi gereken 5 şey

  Pepapp kadınların regl dönemi hakkında bilgi sahibi olmalarına ve kendilerini daha iyi hissetmelerine yardımcı olmak için 5 önemli bilgiyi paylaştı.

 • Yanlış sütyen seçimi yaşam kalitenizi bozmasın!Yanlış sütyen seçimi yaşam kalitenizi bozmasın!

  Meme sağlığı açısından sütyen seçimi büyük önem taşırken, birçok kadın doğru göğüs ölçülerini bilmediğinden hatalı tercih yapıyor. Yanlış sütyen seçimi sonucu göğüslerin vücut hareketine bağlı olarak sürekli çok yönlü olarak yer değiştirmesi ise göğüsleri destekleyen bağ ve cilt/cilt altı dokuyu uzatarak, hem ağrıya hem de sarkmaya neden oluyor.

 • Ev işlerinde 50 dakika temizlik 10 dakika molaEv işlerinde 50 dakika temizlik 10 dakika mola

  Fizyoterapist Birgül Elmas Bodur, "Basit ama etkili tüyolarla sakatlanmalardan uzak durmak mümkün. Örneğin ev işleri sırasında mutlaka dinlenme molası verin.Her 50 dakikalık çalışma sonrasında 10 dakika dinlenin" ifadelerini kullandı.

 • Kadınlarda görülen bu belirtiler kanser habercisiKadınlarda görülen bu belirtiler kanser habercisi

  Söz konusu kadınlar olduğunda birçok belirti bazı kadın hastalıklarına işaret edebiliyor. Özellikle de günlük hayatın yoğunluğu içinde gözden kaçırılan bu belirtiler çoğu zaman önemsenmese de ciddi bir hastalığın habercisi olabiliyor.