Kesme Tahtası Nasıl Temizlenir? Haberi - yenikadin.com
3.05.2019 15:01

Kesme Tahtası Nasıl Temizlenir?

Mutfağınızda devamlı tezgahın üstünde duran kesme tahtaları gün boyu besinlerle ve farklı nesnelerle temas ederek kirleniyor. Kesme tahtaları düzenli ve doğru şekilde temizlenmediği takdirde ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir.

Haber: Kesme Tahtası Nasıl Temizlenir?

Kesme tahtası temizliğini maden suyu, sirke, deniz tuzu ve limon gibi malzemelerle gerçekleştirebilirsiniz. İşte yapmanız gerekenler.

Nemliyken temizleyin: Kesme tahtası nemliyken bulaşık deterjanı ile ovun. Sonra 2 dakika mikrodalga ısıtın.

Doğal maden suyu: Kesme tahtasının üzerinde doğal maden suyu gezdirin. 5 dakika bekleyip kesme tahtasını durulayın.

Deniz tuzu limon karışımı: Deniz tuzu ve limon karışımını kesme tahtasının üzerine sürün. 5 dakika bekleyip kesme tahtasını durulayın.

Leğende temizleyin: Kesme tahtasını yarısına kadar ılık su dolu leğene batırın. Suyun içine limon ve sirke ekleyin. Kesme tahtasını leğenin içinde yaklaşık 5 dakika bekledikten sonra durulayın.

Karbonat limon karışımı: Kesme tahtasının üzerine karbonat limon karışımı sürün: 5 dakika bekleyip kesme tahtasını durulayın.Yeni Yenikadın Haberleri

  • Pandemide bebeğinizi emzirmenin 10 kuralı!Pandemide bebeğinizi emzirmenin 10 kuralı!

    Her geçen gün daha fazla kişide görülen Covid-19 enfeksiyonunun yüksek bulaş riski özellikle hamileleri ve emziren anneleri bir başka endişelendiriyor.

  • 100 gebeden 90'ı koronavirüsü hafif atlatıyor100 gebeden 90'ı koronavirüsü hafif atlatıyor

    Koronavirüs salgını nedeniyle birçok gebe, düzenli muayenelerini olmak için hastaneye gitmekten çekiniyor. Anne adayları, kovid-19 pozitif olmaktan endişe duymanın yanı sıra virüsün bebeğe bulaşma ve tedavide kullanılan ilaçların bebeği etkileme riski ile ilgili birçok soruya cevap arıyor.