Kendini Sev Dünyan Değişsin Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Kendini Sev Dünyan Değişsin

"Sevgiden acılar tatlılaşır; sevgi yüzünden bakırlar, altın olur; sevgi yüzünden tortular durulur,arınır; sevgiden dertler şifa bulur; sevgi yüzünden padişah kul kesilir." (Mevlana)

Haber: Kendini Sev Dünyan Değişsin

Sürekli düşündüğünüz ve söylediğiniz şeyler, beden yapınızı, şeklini, sağlığını ve hastalığı oluşturur.Asık görünüşlü bir surata sahip kişi, bu görünüşünü sevecen ve mutlu düşüncelerle oluşturmamıştır.Yaşlı insanların yüz ve bedenleri açık bir biçimde hayat boyu sürdürdükleri düşünce kalıplarını yansıtır.

Gün içinde kendinize en çok neler söylüyorsunuz?

Kendinize sevgi dolu cümleler mi kuruyorsunuz yoksa azarlar gibi sert bir dille konuşuyorsunuz?

Peki hiç düşündünüz mü siz yaşlandığınızda nasıl görüneceksiniz?

"İnsanın en iyi dostu da, en iyi düşmanı da yine kendisidir" derler. İnsan, iyi ya da kötü ne yaparsa kendine yapar. Bazen bilerek-isteyerek; bazen de bilmeden, farkında olmadan.

Her durumda hayat kalitemizi içimizdeki dostumuzla olan ilişkimiz belirler.

Kimileri içindeki iyi dostunu pek sevmez. Sürekli kızar, bağırır, azarlar, aşağılar ve kötü davranmayı seçer. Genel olarak mutsuz ve asık suratlı olmalarından onları fark edersiniz. Bu tip insanlar bulundukları ortamın enerjisini de düşürürler. Mutlu, neşeli insanlarla birlikte olmaktan hoşlanmazlar.

Kimileri sever, içindeki dostunu. Her durumda, anlayışlı olur, şefkat gösterir, nazik davranır. Bu insanlar girdikleri ortamda yüksek enerjileriyle etrafa ışık yayarlar. Kendi iç dünyalarında huzurlu oldukları tavırlarından hemen belli olur. Genelde neşeli ve iyimserdirler. Hayatı severler.

Peki sizin en iyi dostunuzla aranız nasıl? Hangi grupta olmayı seçiyorsunuz?

Kendinizle olan iletişimin kalitesi çevrenizle olan iletişimin kalitesini de belirler! İçinizdeki dostunuzla aranız iyi olmadığı sürece çevrenizde, ilişkileriniz de sorun yaşamaya devam edeceksiniz!

Çünkü enerji yasaları gereği içte ne varsa dışta o olur. Dış dünyamız, iç dünyamızın bir yansımasıdır.

Seansa başlarken danışanıma, "Mutlu musun?" diye soruyorum. Durup düşünüyor. Mutsuzum demek istemiyor ve gözlerini kaçırıyor. Aslında ile başlayan bir kaç cümle kurabiliyordu.

Mutlu olması için gereken şeylere/ koşullara henüz sahip değildi. İstediği şartlar oluştuğunda mutlu olabileceğine inanıyordu.

Theta çalışmasıyla bilinçaltında bulunan ve bu inanca sebep olan hikayeye ulaşıyoruz. Küçük bir çocukken çevresindeki gözlemleri sonucu oluşturduğu anıları hatırlayınca şaşırıyor. Bilinç düzeyinde aklına gelmeyecek eski kayıtları hatırlıyor. Negatif kök inancın yerine pozitif inanç ve hisleri yüklüyoruz. Böylece yepyeni bir bakış açısına kavuşması mümkün oluyor.

Mutlu olmak isterken kendimizi mutsuz ediyor olabilir miyiz?

Mutlu olmak için illa bir eşya, bir durum ya da bir insanla bağlantı kurmak zorunluluğuna ne gerek var? Bunu bize kim öğretti?

Mutlu olmanın, mutlu bir hayat yaşamanın en önemli kuralı; kendini sevmektir. Kendini koşulsuz seven insanlar gerçekten mutlu olabilir. Bazen kendi önümüzde ki en büyük engel kendimiz olabiliyoruz.

Doğru soruları sorarsak doğru cevaplara ulaşabiliriz. Kendimizle ilişkimiz iyi değilse şöyle sorabilirsiniz; kendime böyle davranmak bana ne kazandırıyor? Bu davranışın bana sağladığı ikincil kazanç nedir?

Biz kendimizi olduğumuz gibi kabullenip sevdiğimiz zaman içimizdeki dostumuzla olan ilişkimiz de düzelir. Biz değişince de dünyamız da değişmeye başlar.

Kendini sevmek demek; şartlar ne olursa olsun kendini unutmamak demektir. Kendi biricikliğimizin hakkını verdiğimiz, her durumda kendimizden yana olmayı seçtiğimiz, yüksek enerjili, güzel bir hafta dilerim…

26.11.2018 12:03 [11474884]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.