Kemer Sahillerinde Güvenliği Sağlayacak Olan Atlı Jandarma Göreve Başladı Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
11.06.2018 10:18

Kemer Sahillerinde Güvenliği Sağlayacak Olan Atlı Jandarma Göreve Başladı

Antalya'nın Kemer ilçesi sahillerinde devriye gezerek güvenliği sağlayacak atlı jandarma timi göreve başladı.

Antalya'nın Kemer ilçesi sahillerinde devriye gezerek güvenliği sağlayacak atlı jandarma timi göreve başladı.

3 AT VE 2 BİNİCİ SAHİLLERDE DEVRİYE GEZİYOR

Nevşehir Jandarma At Köpek Eğitim Merkezi'nden Kemer'e gelen atlı jandarma timi göreve başladı. 'Prens', 'Tayga' ve 'Üçok' adlı 3 at ve 2 binici, yaz mevsiminde günün belli saatlerinde ilçedeki sahillerde devriye geziyor. Tekirova Mahallesi'ndeki Phaselis Antik Kenti'nde atlı jandarma timini gören tatilciler ve turistler, atların yanına gelerek fotoğraf çektirdi. Atlı jandarma timi çocuklara özel ilgi gösterirken, onları atlara bindirdi.

"TUHAF BİR DENEYİM OLDU"

10 yaşındaki Asya Yükseloğlu, "Atlı jandarmalar buraya geldi ve bundan dolayı da çok mutluyum. Özellikle de jandarmaların atların üzerinde olması beni çok mutlu etti. Çok değişik geldi. Normalde jandarmaları atın üzerinde görmemiştim. Tuhaf bir deneyim oldu" dedi.

"TURİSTLER İÇİN ENTERESAN BİR DURUM"

Rusya'nın Nijne Novgorod şehrinden tatil için Kemer'e gelen ekonomist Elena Abrosnova, "Çok güzel bir olay, tarihi bir yerde atların ve güvenlik güçlerinin olması. Turistler için de çok enteresan bir durum bu" diye konuştu.

"ÇOK GÜZEL BİR PROJE, ŞAHANE BİR DUYGU"

Antalya'dan ziyaret için motosikletiyle Phaselis'e gelen Yeliz Köse de "Kesinlikle çok güzel bir proje. Hayvanlarla iç içe olmak, özellikle atlarla yan yana olmak şahane bir duygu. Onları bu kadar yakından sevebiliyor olmak çok güzel. Bundan dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.