Kelt mitolojisine göre burcunuzun özellikleri! Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
29.08.2019 08:18

Kelt mitolojisine göre burcunuzun özellikleri!

Her kültürde burç tarihleri ve burç özellikleri farklılaşıyor. Kelt mitolojisinde burçların tarihleri ve isimleri farklılaştığı gibi sayıları da farklılaşıyor. Kel mitolojisinin 13 burcu içinden burcunuzu bularak özelliklerinize yakından bakabilirsiniz.

Haber: Kelt mitolojisine göre burcunuzun özellikleri!

13 burca sahip olan Kelt mitolojisi haritasına bakarak burcunuzun özellikleri hakkında bilgiler edinebilirsiniz. İşte Kelt mitolojisi ve burçları…

YEŞİL EJDERHA (21 OCAK / 17 ŞUBAT)

Yeşil Ejderha, güçlü ve dişli bir karaktere sahiptir. Ruhsal gelişimi simgeleyen Yeşil Ejderha burcunda sadakat ve güven birinci plandadır.

DENİZATI (18 ŞUBAT / 17 MART)

Su elementiyle yakından ilişkili olan Denizatı, becerikli ve esnek yönü ile öne çıkar. Aile ilişkilerine önem veren Denizatı, sevmekten ve sevilmekten çok hoşlanır.

ŞAHİN (18 MART / 14 NİSAN)

Çevresindeki en ufak değişimi bile fark edebilen Şahin burcu, hedefe ulaşana adar bıkmaz, yorulmaz. Başarıya odaklı olan bu burç, mantığını ön planda tuttuğu sürece başarıyı elde eder.

DENİZ YILANI (15 NİSAN / 12 MAYIS)

Gelişmenin ve ilerlemenin sembolü olan deniz Yılan, hitabet, ikna ve koruyuculuk konusunda beceriklidir.

TİLKİ (13 MAYIS / 9 HAZİRAN)

Kurnaz yönü ile dikkat çeken Tilkiler, sosyal ilişkilerde kuvvetli ve zeki yapıya sahiptir. Macerayı sever, hareketli bir yaşam tarzına sahiptir.

BEYAZ AT (10 HAZİRAN / 7 TEMMUZ)

Manevi yönü kuvvetli, saf ve iyi kalpli özellikleri olan Beyaz At burcu, dayanıklı, güçlü ve iyilikseverdir.

TEK BOYNUZLU AT (8 TEMMUZ / 4 AĞUSTOS)

Dengeyi temsil eden Tek Boynuzlu At, geniş bir ruh dünyasına sahip olan Tek Boynuzlu At, güneş, ay, karanlık aydınlık, su ve ateş özellikleri vardır. Sağlam karakterli olan bu burç, anaç, sadık ve merhametlidir.

SOMON (5 AĞUSTOS / 1 EYLÜL)

İnsanlara göre oldukça uzun süre yaşayan somonlar,bilge kişiliğin timsalidir.Yol gösterici olan Somon burcu, çevresi tarafından sevilir, sayılır.

KUĞU (2 EYLÜL / 29 EYLÜL)

Sadakat timsali Kuğular, sevgili ve eş olma konusunda benzersizdirler. Ne istediğini bilen Kuğular bu doğrultuda emin adımlarla ilerlerler.

KELEBEK (30 EYLÜL / 27 EKİM)

Göz kamaştırıcı ve karizmatik yapıları olanKelebekler, sosyalleşir ve dikkatleri üzerine çeker. Çok fazla iyi niyetli olması onların zaafıdır, denebilir.

TAZI (28 EKİM / 24 KASIM)

Gözü pek ve güvenilir burç olan Tazı, olayları derinlemesine inceler. Kuvvetli hislere sahiptir. İyi bir öğretmen ve danışman olurlar.

KARA AT (25 KASIM / 23 ARALIK)

İş hayatına uyumlu yapıları olan Kara Atlar, askerlik, spor ve pazarlamacılık gibi alanlarda maharetlidir.Her adımını düşünerek atarlar.

GEYİK (24 ARALIK / 20 OCAK)

Farkındalıkları yüksek olan Geyikler,insanları kolayca çözer. İnandığı yolda dönmeden yürür. Başarıya odaklanan geyiklerin olumsuz yönü çabuk sıkılmasıdır.Güvenilir ve doğru olma konusunda taviz vermezler.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Kadınlarda görülen bu belirtiler kanser habercisiKadınlarda görülen bu belirtiler kanser habercisi

  Söz konusu kadınlar olduğunda birçok belirti bazı kadın hastalıklarına işaret edebiliyor. Özellikle de günlük hayatın yoğunluğu içinde gözden kaçırılan bu belirtiler çoğu zaman önemsenmese de ciddi bir hastalığın habercisi olabiliyor.

 • Evliliklerde aile müdahalesine dikkat!Evliliklerde aile müdahalesine dikkat!

  Günümüzde çekirdek aile sayısı giderek artmaktadır. Ancak buna rağmen, aile büyüklerinin de aynı evi paylaştığı aile tipleri devam etmektedir. Çocukların bakımı için alınan aile büyükleri desteği de ailedeki kişi sayısını artırmaktadır.

 • Yeni haftada burcunuzu neler bekliyor?Yeni haftada burcunuzu neler bekliyor?

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 6-12 Temmuz haftasında burçları neler bekliyor?

 • Diyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulunDiyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulun

  Çoğumuz bu karantina süresi boyunca yaptığı kadar, yemek yapmamıştır. Vaktimiz bol diye en meşakkatli yemekleri bile denedik. Aileyle birlikte sofraya oturmanın keyfini zengin sofralarda çıkarttık. Dizi veya film izlerken, kontrolsüzce abur cubura daldık. Şimdi yaşadığımız o lezzetli anların sonucu fazla yağlarla yüzleşme zamanı.

 • Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!

  Koronavirüs pandemisinin kontrol altına alınmasıyla beraber yeni normalleşme dönemi başlayınca, aile olarak bu bunaltıcı tablodan çıkmak için tatil planları yapmaya başladık. Her ne kadar virüs çocuklarda erişkinlere göre daha seyrek görülüp daha hafif seyretse de, çocuklarımızla nasıl bir tatil planı yapmamız gerektiği hepimizin zihnini kurcalıyor