Kelt mitolojisine göre burcunuzun özellikleri! Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
29.08.2019 08:18

Kelt mitolojisine göre burcunuzun özellikleri!

Her kültürde burç tarihleri ve burç özellikleri farklılaşıyor. Kelt mitolojisinde burçların tarihleri ve isimleri farklılaştığı gibi sayıları da farklılaşıyor. Kel mitolojisinin 13 burcu içinden burcunuzu bularak özelliklerinize yakından bakabilirsiniz.

Haber: Kelt mitolojisine göre burcunuzun özellikleri!

13 burca sahip olan Kelt mitolojisi haritasına bakarak burcunuzun özellikleri hakkında bilgiler edinebilirsiniz. İşte Kelt mitolojisi ve burçları…

YEŞİL EJDERHA (21 OCAK / 17 ŞUBAT)

Yeşil Ejderha, güçlü ve dişli bir karaktere sahiptir. Ruhsal gelişimi simgeleyen Yeşil Ejderha burcunda sadakat ve güven birinci plandadır.

DENİZATI (18 ŞUBAT / 17 MART)

Su elementiyle yakından ilişkili olan Denizatı, becerikli ve esnek yönü ile öne çıkar. Aile ilişkilerine önem veren Denizatı, sevmekten ve sevilmekten çok hoşlanır.

ŞAHİN (18 MART / 14 NİSAN)

Çevresindeki en ufak değişimi bile fark edebilen Şahin burcu, hedefe ulaşana adar bıkmaz, yorulmaz. Başarıya odaklı olan bu burç, mantığını ön planda tuttuğu sürece başarıyı elde eder.

DENİZ YILANI (15 NİSAN / 12 MAYIS)

Gelişmenin ve ilerlemenin sembolü olan deniz Yılan, hitabet, ikna ve koruyuculuk konusunda beceriklidir.

TİLKİ (13 MAYIS / 9 HAZİRAN)

Kurnaz yönü ile dikkat çeken Tilkiler, sosyal ilişkilerde kuvvetli ve zeki yapıya sahiptir. Macerayı sever, hareketli bir yaşam tarzına sahiptir.

BEYAZ AT (10 HAZİRAN / 7 TEMMUZ)

Manevi yönü kuvvetli, saf ve iyi kalpli özellikleri olan Beyaz At burcu, dayanıklı, güçlü ve iyilikseverdir.

TEK BOYNUZLU AT (8 TEMMUZ / 4 AĞUSTOS)

Dengeyi temsil eden Tek Boynuzlu At, geniş bir ruh dünyasına sahip olan Tek Boynuzlu At, güneş, ay, karanlık aydınlık, su ve ateş özellikleri vardır. Sağlam karakterli olan bu burç, anaç, sadık ve merhametlidir.

SOMON (5 AĞUSTOS / 1 EYLÜL)

İnsanlara göre oldukça uzun süre yaşayan somonlar,bilge kişiliğin timsalidir.Yol gösterici olan Somon burcu, çevresi tarafından sevilir, sayılır.

KUĞU (2 EYLÜL / 29 EYLÜL)

Sadakat timsali Kuğular, sevgili ve eş olma konusunda benzersizdirler. Ne istediğini bilen Kuğular bu doğrultuda emin adımlarla ilerlerler.

KELEBEK (30 EYLÜL / 27 EKİM)

Göz kamaştırıcı ve karizmatik yapıları olanKelebekler, sosyalleşir ve dikkatleri üzerine çeker. Çok fazla iyi niyetli olması onların zaafıdır, denebilir.

TAZI (28 EKİM / 24 KASIM)

Gözü pek ve güvenilir burç olan Tazı, olayları derinlemesine inceler. Kuvvetli hislere sahiptir. İyi bir öğretmen ve danışman olurlar.

KARA AT (25 KASIM / 23 ARALIK)

İş hayatına uyumlu yapıları olan Kara Atlar, askerlik, spor ve pazarlamacılık gibi alanlarda maharetlidir.Her adımını düşünerek atarlar.

GEYİK (24 ARALIK / 20 OCAK)

Farkındalıkları yüksek olan Geyikler,insanları kolayca çözer. İnandığı yolda dönmeden yürür. Başarıya odaklanan geyiklerin olumsuz yönü çabuk sıkılmasıdır.Güvenilir ve doğru olma konusunda taviz vermezler.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Son yılların birbirine en yakışan dizi çiftleri
  Son yılların birbirine en yakışan dizi çiftleri

  Televizyon dizilerinin hikayeleri, dekorları ve müzikleri bizim için her zaman etkileyici olmuştur. Bunlar kadar diziyi dikkat çekici kılan diğer bir önemli detay ise dizideki uyumlu başrol çiftler. Bazı dizilerde oyuncuların kimyaları birbirine o kadar uyuyor ki hikayenin ve yapımın da önüne geçerek efsaneleşip yıllar yılı akıllara kazınıyor.

  19.11.2019 15:00
 • Bebek banyosu hakkında merak edilen her şey!
  Bebek banyosu hakkında merak edilen her şey!

  "Vücudumuzun en büyük organı sayılan cildimizin bebekler için önemi, bir örtü olmaktan çok daha fazlasıdır. Yeni doğan bir bebeğin derisi; duyarlı, ince ve kolay zedelenir yapıdadır. Bu nedenle; yıkanması ve bakımı da ayrı bir özen gerektirmektedir" diyen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Musa Bostancıoğlu açıkladı...

  18.11.2019 10:09
 • 11-17 Kasım haftalık burç yorumları
  11-17 Kasım haftalık burç yorumları

  Haftaya yüz yılda 13 defa olan Merkür Tutulması ile başlıyoruz. Bu hafta iletişim ve internet sorunları artabilir. Ancak gökyüzündeki koruyucu bir etki sebebiyle, olaylar geçen haftaya göre daha yumuşak geçişli olabilir.

  11.11.2019 09:30