Kelimelerin Gücünü Keşfet Haberi - yenikadin.com
10.12.2018 14:35

Kelimelerin Gücünü Keşfet

İnsanoğlu ağzından çıkan cümlelerin, beyninden geçen düşüncelerin bütün evreni dolaşıp tekrar onlara geri döndüğünü bilse eminim çok daha dikkatli olurdu. (Albert Einsteine)

Haber: Kelimelerin Gücünü Keşfet

Düşüncelerimiz bizim hayattaki gerçekliğimizi oluşturur. Bir kişinin kelimelerine bakarak düşünceleri hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Aynı durumda/şartlarda olan insanlar, düşünceleri ve bakış açıları ile hayatlarını farklı tanımlayabilirler. Neye inanmayı seçiyorsanız o sizin gerçekliğiniz olur.

Dış dünyamızda gerçekleşen her şeyin içsel bir nedeni bulunuyor. Theta healing – ruh şifası -enerji çalışmalarında sözcükler ve düşünceler çok önemlidir. Odak noktamıza hangi düşünceleri koyarsak onların büyümesine izin vermiş oluyoruz. Günlük hayatta kullandığımız olumsuz cümleler bizim negatif yönde etkilenmemize sebep oluyor.

Bunlara birkaç örnek vermek gerekirse;

Yapamam

Tüm yapabilme imkanlarınızı kısıtladınız. Başaracak güce sahip olsanız da artık başaramazsınız. Kendi hayatınızı olumsuz yönde etkilediniz.

Olmaz

Olabilecek olan tüm olasılıkların önüne bir set çekmiş oldunuz. Olabilecek olasılıkları da devre dışı bırakarak bloke ettiniz. Artık ne yaparsanız ne kadar çabalarsanız çabalayın sistem devre dışı. Bilinç düzeyinde istediğinizi söyleseniz de artık yapamazsınız.

Değişmez

Böyle geldi böyle gider zihniyetinde olmak. Yapacak hiçbir gücünüz de kalmadı. Böyle diyerek olabilecek olumlu değişimleri yok ettiniz.

Şansızım

Talihsizlikler yakanızı bırakmaz. İşleriniz ters gider, olacak işleriniz bir anda olmaz, her şey bozulur da bozulur. Şanssızım diyerek kötü şansı da kendinize çekersiniz.

Hep kötüler beni bulur

Yeni insanların ve yeni işlerin hayatınıza girmesini bloke ettiniz. Ve tabi sizi olumsuz etkileyecek özellikte insanları hayatınıza davet etmiş oldunuz.

İnsanlara güven olmaz

Size güven vermeyecek insanları hayatınıza davet ettiniz. İnsanların siz aldatıp kandıracağı inancını zihninizi işgal etti.

Hemen hastalanırım

İşte yine kendi kendinizi hasta etmek için bağışıklık sisteminizi bloke ettiniz. İlaç şirketleri için potansiyel biri oldunuz.

Korktuğum şey başıma gelir/Aklıma gelen başıma gelir

Ben medyum gibiyim. Falanca zaman kötü bir rüya gördüm. Bak işte çıktı. Korkularınızın gerçekleşmesi için onu güçlendirdiniz.

Bıktım usandım

Olumsuz her şey sürekli olarak üstünüze üstünüze gelmeye başlayacak. Hayattan bıkma mesajı verdiğiniz içinde ağır hastalıklara yakalanma potansiyelinizin artmasına sebep olacaksınız.

Neye elimi atsam kurur

Bereket kapılarını kapattınız. Hayatınızda olmasını istediklerinizin önünü kapatmış oldunuz. Olmasını istediğiniz konular gerçekleşmesin diye yolları kapadınız.

İmkansız:Ben asla başaramam

Ne kadar çalışırsanız çalışın başarılı olamazsınız. Olabileceğine dair inancınız olmadığı için bu yönde durumları kendinize çekeceksiniz. Fırsatlar size uğramaz.

Bunu asla affetmeyeceğim

Geçmişe takılı kaldınız. Ve aynı zamanda affetmediğiniz kişilere benzer insanları ve durumları da hayatınıza çekmeye devam edersiniz. Kendi özgürlüğünüzü kısıtlamış olursunuz.

Buna param yetmez

Hiçbir zaman karşılayacak miktarda bolluk hayatınıza gelmeyecek.

Kilo veremiyorum

Su içsem yarıyor inancını zihninize kazıdınız. Ne kadar az da yeseniz vücudunuz kilo almaya devam edecek. Kilo vermekte zorluk çekeceksiniz.

Bu örnekler daha çoğaltılabilir. Günlük konuşmalarımıza dikkat etsek ne kadar olumsuz kelimeler, cümleler kullanarak olumsuzlukları hayatımıza bile isteye davet ettiğimiz görebiliriz. Bunun tam tersini yapmak yine bizim elimizde.Kötücül, olumsuz cümlelerimizi olumlularda değiştirerek hayatımızda pozitif dönüşümlere sebep olabiliriz.

Theta şifa tekniği ile tanışmadan önce ben de farkında olmadan birçok olumsuzluğu kendime çektiğimi fark ettim. Bilinçaltımda hayata dair çok fazla olumsuz kalıp cümle vardı. Bu kayıtlar bana ait olmamalarına rağmen hayatımı etkiliyordu. Theta şifa tekniği ile tüm negatif kayıtlarımı temizledim.

Siz de sorunlarınızın dış koşullardan kaynaklandığını düşünüyorsanız ve iç sesinizle olan konuşmalarınız sürekli olumsuz cümleler içeriyorsa, theta şifa terapisini denemenizi öneririm.

Genelde sorunun kökeni bir düşünce kalıbında yatıyor ve düşünce kalıpları değiştirmek mümkün.

Hayatınızdaki dönüşümlere çok şaşıracaksınız.

Yüksek enerjili bir hafta dilerim.

Sevgiler…

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Probiyotikli cilt maskesi ile gençleşin!Probiyotikli cilt maskesi ile gençleşin!

  Sağlıklı,güzel ve genç bir cilde sahip olmayı herkes ister.Ancak birçok faktör cilt sağlığını olumsuz yönde etkiler.Dr.Fevzi Özgönül,cilt gençleşmesi ve güzelliği için Probiyotikli cilt maskesi tarifi konusunda bilgiler verdi.

 • Bu hafta burcunuzu neler bekliyor?Bu hafta burcunuzu neler bekliyor?

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 26 Ekim - 1 Kasım haftasında burçları neler bekliyor?

 • Online eğitimde çocukları tehdit eden 10 sorunOnline eğitimde çocukları tehdit eden 10 sorun

  Covid-19 ile mücadele sürecinde halen çoğu öğrenci evden online eğitim görmeye devam ederken, özellikle ilk ve ortaokul çocuklarının evde geçirdikleri uzun saatler ebeveynlere başlı başına sorumluluklar yüklüyor. Zira bu süreçte çocuklarda bazı kurallara dikkat edilmezse ileride çok ciddi sağlık sorunlarıyla karşılaşılabilir!

 • Mamografi hakkında 10 soru 10 cevapMamografi hakkında 10 soru 10 cevap

  Anadolu Sağlık Merkezi Radyoloji Uzmanı Dr. Muhittin Mümtaz Özarar, Ekim ayı Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında mamografi ile ilgili sık sorulan 10 soruyu şöyle yanıtladı...

 • Kadınlar hangi alışverişlerden sonra pişman oluyor?Kadınlar hangi alışverişlerden sonra pişman oluyor?

  Kredi kartı hesap kesim tarihinden hemen sonra ya da yüklü bir taksidin sona ermesinin ardından yapılan alışverişler, en fazla pişmanlık duyulanlar oluyor.