Kayseri Pastırmasına Ramazan Öncesi Zam Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Kayseri Pastırmasına Ramazan Öncesi Zam

Kayseri'nin pastırma ve sucuğa az bir zaman kalan Ramazan ayı öncesi zam geldi. Pastırmanın dilimi 2 lira oldu. Pastırmanın kilosu 1 yılda 85'ten 108 liraya çıktı.

Haber: Kayseri Pastırmasına Ramazan Öncesi Zam

Kayseri'nin lezzetleri arasındaki pastırma ve sucuğa yaklaşan Ramazan ayı öncesi zam geldi. Zam ile bir dilim pastırma 2 lira oldu.

PASTIRMANIN KİLOSU 1 YILDA 85'TEN 108'E ÇIKTI

Kentin en önemli lezzetlerinden olan pastırma ve sucuğa zam yapıldı. Geçen yıl kilosu 85 TL'ye sattıkları pastırmayı bu yıl son gelen zamla birlikte 108 TL'ye sattıklarını belirten sucuk pastırma satıcısı İlhan Tan, şöyle dedi:

SUCUK DA ZAMLANDI

"Pastırma ve sucuğa zammın nedeni; et fiyatının pahalı olmasıdır. Geçtiğimiz yıl kesim fiyatı 18 TL iken şimdi kesim fiyatı 24 lira, bundan dolayı da et fiyatlarında yükselme oluyor. Bu yükselme sucuk fiyatına 3 TL, pastırma fiyatına ise 5 TL yansıyor. Pastırma sucuk satışları her Ramazan bir önceki yılı aratıyor. Son zamla birlikte en kaliteli pastırma 108 TL oldu. Tek dilimi 2 gram olan pastırmanın satışı fiyatı da 2 TL oldu."


(Doğan Haber Ajansı) 28.5.2016 09:49 [8477420]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.