Kas Ağrısı Şikayetiyle Gitti Aort Yırtığı Çıktı Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
13.09.2018 12:41

Kas Ağrısı Şikayetiyle Gitti Aort Yırtığı Çıktı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, kas ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede aort damarında 10 santimetrelik ölüm riski oluşturan genişleme ve yırtık bulunduğu ortaya çıkan hasta, başarılı bir operasyonla sağlığına kavuştu.

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, kas ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede aort damarında 10 santimetrelik ölüm riski oluşturan genişleme ve yırtık bulunduğu ortaya çıkan hasta, başarılı bir operasyonla sağlığına kavuştu.

İki çocuk babası Mehmet Sarıtaş (43) göğüs ağrısı şikayetiyle hastaneye başvurdu. Buradaki tahlillerin ardından taburcu edilen Sarıtaş, ağrılarının devam etmesi üzerine başka bir hastaneye gitti.

Aort damarında (kalpten çıkan, vücuttaki en büyük atardamar) her an ölüm riski oluşturan 10 santimetrelik ciddi genişleme ve yırtık tespit edilen Sarıtaş'ın, bugüne kadar yaşaması bile "mucize" olarak değerlendirildi.

Sarıtaş, vakit kaybedilmeden ameliyata alındı. Yaklaşık 10 saat süren ameliyatın ardından Sarıtaş, sağlığına kavuştu.

Sarıtaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, göğsünde yaşadığı dayanılmaz ağrı sonrası gittiği hastanede gözlem altında tutulduğunu söyledi.

"Gittiğim hastanede 'kas ağrısı' denilerek taburcu edildim. Akşama kadar ağrı çektim. Ağrım devam edince gittiğim başka hastanede aort damarımdaki yırtığı öğrenince şaşırdım." diyen Sarıtaş, durumunun aciliyetini öğrenince çok şaşırdığını dile getirdi.

Kendisini bir anda Muğla'da ameliyat masasında bulduğunu aktaran Sarıtaş, doktorların "Mucize eseri yaşıyorsun" ifadelerini kullandığını kaydetti.

Ameliyatı gerçekleştiren kardiyoloji uzmanı Fikret Mert Acar da hastanın dayısının sebebi bilinmeyen bir nedenle genç yaşta öldüğünü öğrenince aort damarına baktıklarını belirtti.

Aortta bir genişleme ve yırtılma olduğunu gördüklerini anlatan Acar, "Büyük bir operasyon olduğu için ekibimizi hemen topladık. 100 hastadan 75'i için ölümcül olan bu kadar ciddi bir hastalık hepimizi seferber etti. Hastamızın durumu gayet iyi." diye konuştu.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

 • Kışın evde çocuklarınızla oynayabileceğiniz 7 oyun
  Kışın evde çocuklarınızla oynayabileceğiniz 7 oyun

  Kış mevsimin gelmesi ve havaların soğumasıyla birlikte çocuklar parklardan ve yazın oynadıkları açık alanlardan uzaklaşarak evde daha çok zaman geçirmeye başlar. Günün büyük bir bölümünü evde geçiren çocuklara alternatif oyunlar sunulmadığı takdirde tüm zamanlarını ekran (TV, tablet, bilgisayar, telefon) karşısında geçirme eğiliminde olurlar.

  9.12.2019 10:52
 • Sorunsuz bir cilt için yapmanız gerekenler
  Sorunsuz bir cilt için yapmanız gerekenler

  Cildimiz bedenimizin dışarı açılan penceresidir. Durum böyle olunca hiçbirimiz penceremizi kirli göstermek istemeyiz. Cildin hem içten hem de dıştan temizliği bu yüzden oldukça önem teşkil eder.

  3.12.2019 14:56