Karne tatili nasıl değerlendirilir? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
10.06.2019 13:34

Karne tatili nasıl değerlendirilir?

Milyonlarca öğrenci karnesini aldı ve tatil hesapları yapmaya başladılar. 3 ay sürecek eğlenceli yaz tatili için farklı farklı planlar yapan çocuklara yardımcı olabilir, onların tatilini çok daha verimli şekilde geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Haber: Karne tatili nasıl değerlendirilir?

Karne tatilini çocuklarınız için keyifli bir zaman dilimine dönüştürmek ve çocuğunuzla beraber kaliteli zaman geçirmek için yaz tatilini etkin şekilde değerlendirebilirsiniz. Ev ve bahçe ortamında etkinlikler yapabileceğiniz bu dönemde doğa ve kulüp etkinleriyle keyifli anlar yaşayabilirsiniz.

MÜZE GEZİLERİ

Yaz tatili boyunca yakın çevrenizdeki müzeleri gezerek çocuğunuzda tarih ve kültür bilinci oluşmasını sağlayabilirsiniz. Kendi şehrinizdeki ve yakın şehirlerdeki müzeleri gezerek hem eğitsel hem de keyifli anlar yaşayabilirsiniz.

DOĞA AKTİVİTLERİNE KATILIN

Çocuğunuzla beraber doğa bahçesine giderek dalında meyve koparabilir, doğal ortamda yetişmiş meyvelerden tadabilirsiniz. Doğal ortam, yıl boyu şehir ortamından bunalan çocuğunuz için terapi etkisi oluşturacaktır.

UÇURTMA ETKİNLİĞİ

Çocuğunuzla yeni ufuklar açmak ve hayal dünyasının genişlemesini istiyorsanız uçurtma uçurabilirsiniz. Maviliklerde uçurtma uçurmak çocuğunuzun hayal dünyasını genişletecektir.

PİKNİKLER

Çocuğunuzla beraber kaliteli zaman geçirmek için yaz tatili boyunca aile piknikleri yapabilirsiniz. Çocuğunuzun toprakla ve doğayla buluşmasını sağlayacağınız pikniklerde tüm yılın stresi atılacaktır.

AİLE ZİYARETLERİ

Çocuğunuz yıl boyu okul ve ev arasında sıkışıp alır ve aile büyüklerini yeterince ziyaret edemez. Yaz tatilinde aile büyüklerini ziyaret ederek ona kültür aktarımını gerçekleştirebilirsiniz.

KİTAP OKUMA SEANSLARI

Yaz tatilini verimli şekilde değerlendirmenin en iyi yollarından biri de kitap okuma seanslarıdır. Kitap okuma aktiviteleri ile çocuklarınızla beraber keyifli ve verimli şekilde vakit geçirebilirsiniz.

BİSİKLET TURLARI

Yaşadığınız şehrin doğal alanlarındaki parkurları yaz tatilinde aktivite alanı olarak kullanabilirsiniz. Bu parkurlarda çocuğunuzla beraber bisiklet turu atabilir, doğanın içinde huzurlu anlar yaşayabilirsiniz.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Yeni haftada burcunuzu neler bekliyor?Yeni haftada burcunuzu neler bekliyor?

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 6-12 Temmuz haftasında burçları neler bekliyor?

 • Diyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulunDiyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulun

  Çoğumuz bu karantina süresi boyunca yaptığı kadar, yemek yapmamıştır. Vaktimiz bol diye en meşakkatli yemekleri bile denedik. Aileyle birlikte sofraya oturmanın keyfini zengin sofralarda çıkarttık. Dizi veya film izlerken, kontrolsüzce abur cubura daldık. Şimdi yaşadığımız o lezzetli anların sonucu fazla yağlarla yüzleşme zamanı.

 • Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!

  Koronavirüs pandemisinin kontrol altına alınmasıyla beraber yeni normalleşme dönemi başlayınca, aile olarak bu bunaltıcı tablodan çıkmak için tatil planları yapmaya başladık. Her ne kadar virüs çocuklarda erişkinlere göre daha seyrek görülüp daha hafif seyretse de, çocuklarımızla nasıl bir tatil planı yapmamız gerektiği hepimizin zihnini kurcalıyor

 • Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!

  Evlere girdiğimizde kıştı, bir çıktık ki yaz olmuş. Şimdi tedbiri elden bırakmadan, hayata kaldığımız yerden devam etmeye çalışıyoruz. Bu süreçte tedbir almamız gereken bir diğer konu da, güneş ışınlarına karşı cildimizi korumak.

 • "Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!"Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!

  COVID-19 pandemisinde kimi zaman stres kimi zamansa can sıkıntısı sebebiyle birçoğumuz mutfakta yemek işlerine ağırlık verdik. Artık kontrollü sosyal hayat sürecinin başlaması ve havaların ısınmasıyla birlikte çoğumuz kendimize şu soruyu sorar olduk: 'Aldığım kiloları nasıl hızlı verebilirim?'