Karbonat ile Diş Beyazlatma Yöntemi Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
14.09.2018 18:30

Karbonat ile Diş Beyazlatma Yöntemi

Haber: Karbonat ile Diş Beyazlatma Yöntemi


Karbonat ile diş beyazlatma dişleri kolay yoldan beyazlatan en pratik yöntemlerden bir tanesidir. Karbonat ile diş beyazlatma yöntemi,  diş üzerinde yer alan kahve ve çay lekelerinin kısa süre içerisinde giderilmesine yardımcı olmaktadır. Sararmış dişlerden şikayetçiyseniz ve doğal yöntemleri denemekten yanaysanız size vereceğimiz karbonat ile diş beyazlatma yöntemini deneyebilirsiniz. İşte karbonatla diş beyazlatma nasıl olur diyenlere, karbonatla diş beyazlatma yöntemi…

Karbonatla diş beyazlatma 

Dişlerinizi karbonatla beyazlatmak için, bir kaç damla limon suyu veya su ile bir çay kaşığı karbonatı karıştırın. Daha sonra, parmağınızı veya bir diş fırçanızı kullanarak karışımı dişlerinizin üzerine sürün. 2 dakika karışımı dişlerinizde beklettikten sonra dişlerinizi normalde yaptığınız gibi fırçalayın.

Daha sonra ağzınızı çalkalayın.  En iyi sonuç için her gün tekrarlayın.

Temel yöntem

Küçük bir kapta, birkaç damla su veya limon ile yarım çay kaşığı kabartma tozu karıştırın. Macun kıvamına geldiğinden emin olun, bu şekilde uygulanması daha kolay olacaktır. Karbonatlı macunu dişlerinize uygulamak için diş fırçası veya sadece parmaklarınızı kullanabilirsiniz. Kaldırmak istediğiniz kötü bir leke varsa, macunu doğrudan leke uygulamanız ve yaklaşık iki dakika için ayarlamanız önerilir. 

•    Daha iyi sonuç almak için,  karbonatlı macunu kullanmadan önce diş yüzeyini bir bezle kurutabilirsiniz.

•    Genel bir beyazlatma etkisi istiyorsanız, diş fırçanızı kabın içine batırın, kabartma tozu tozuyla  diş fırçası kıllarını örtün ve fırçalamaya başlayın.

•    Alternatif olarak, ıslak bir diş fırçasını doğrudan bir miktar kabartma tozu içine daldırırsınız  kabartma tozu direk diş macunu kıllarına yapışır ve etkili olur.  Ancak, bu yöntemi kullanırsanız karbonat tadını ağzınızda güçlü bir şekilde hissedersiniz.

Dişlerinizi iki dakikadan fazla fırçalamayın

Kabartma tozu yöntemini kullanırken dişlerinizi 2 dakikadan fazla fırçalamamaya gayret edin. Çünkü karbonatın aşındırıcı etkisi dişlerinizin çürümesine ve çatlamasına neden olabilir. Karbonatı dişlerinizde kullanırken yumuşak bir diş fırçası ve düşük fırçalama gücü kullandığınızdan emin olun.

İyice duruladığınızdan emin olun

Kabartma tozu ile dişinizi fırçaladıktan sonra ağzınızı iyice çalkaladığınızdan emin olun. Aksi durumda dişleriniz aşınabiir ve zarar görebilir.

Her gün tekrarlayın 

Dişlerinizi bir veya iki hafta boyunca her gün kabartma tozu ile fırçalama işlemini tekrar etmelisiniz. Sadece birkaç gün sonra dişlerinizin beyazlığını göreceksiniz. 

.

Karbonatı diş macunu ile de karıştırabilirsiniz

Karbonat ile diş beyazlatma yöntemini denerken karbonatı diş macununun üzerine serperek de kullanabilirsiniz. Bu şekilde de karbonat diş beyazlatmaya yardımcı olacaktır.
.Kaynak: Pembenar

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.