Karatay Yine Ezber Bozdu: Tansiyonu Yükselten Tuz Değil, Şekerdir Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Karatay Yine Ezber Bozdu: Tansiyonu Yükselten Tuz Değil, Şekerdir

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, yine ezber bozdu. Karatay, "Tansiyonu yükselten şekerdir tuz değildir." dedi.

Prof. Dr. Canan Karatay, Gaziosmanpaşa'da katıldığı seminerde kaya tuzunun önemine dikkat çekerek "Tansiyonu yükselten şekerdir tuz değildir. Kaya tuzu sağlık kaynağıdır" dedi.

"TANSİYONU TUZ DEĞİL, ŞEKER YÜKSELTİR"

Prof. Dr. Canan Karatay, Gaziosmanpaşa'da katıldığı seminerde sağlıklı beslenme ile ilgili açıklamalarda bulundu. Karatay, tuzun değil şekerin tansiyon yaptığını vurguladı. Verdiği seminerde ezber bozan Karatay önemli bilgiler sundu. Seminer sonunda vatandaşa çiğköfte ve lahmacun ikramı yapıldı. Karatay'ın "Gerçek Tıbbın 10 Şifresi" adlı kitabı da vatandaşlara hediye olarak dağıtıldı.

"SOFRA TUZU TEHLİKELİDİR"

Kaya tuzunun önemine değinen Karatay, "Kaya tuzu sağlık kaynağıdır. Asırlardan beri insanların kullandığı kristal kaya tuzu sağlıklıdır. Sofra tuzu ise tehlikelidir. Fabrikalarda endüstrinin kullanımı için yapılmıştır. Tuz tansiyonu yükseltmez. Tansiyonu yükselten şekerdir tuz değildir" dedi.

7.4.2018 23:09 [10735185]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri