Karaciğer Yağlarını Eriten Mucizevi Sebze Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
10.05.2019 17:10

Karaciğer Yağlarını Eriten Mucizevi Sebze

Genellikle çiğ şekilde tüketilen ve şeker üretiminde hammadde olarak kullanılan pancar kökünün sağlık üzerindeki mucizevi etkilerini çok az insan biliyor.

Haber: Karaciğer Yağlarını Eriten Mucizevi Sebze

Zengin bir vitamin ve mineral deposu olan pancar kökü, kan dolaşımından anksiyeteye, karaciğerdeki yağ birikimini gidermeden enerji vermeye kadar birçok yönden olumlu etkiye sahiptir.

PANCAR KÖKÜNÜN FAYDALARI

Pancar kökü karaciğerde biriken yağın oluşumunu ve bağırsak tıkanıklıklarını engeller. Karaciğerin tam olarak temizlenmesine yardım eder.

Kan dolaşımını rahatlatarak kalp ve damar hastalıkları oluşumunu engeller.

Enerji kaynağıdır.

Tripofan ve betain içeren pancar kökü anksiyeteyi engeller.

Antioksidan özellikleri ile serbest radikallerle savaşır.

Tansiyonu dengeler.

Cilt hastalıklarına iyi gelir.

PANCAR SUYU TARİFİ

Akşamdan suda beklettiğiniz pancarı ve zencefili dilimleyin. 7 dakika boyunca zencefili ve pancar kökünü bekletin. Daha sonra içine 2 tatlı kaşığı bal ekleyip soğumaya bırakın. Elde ettiğiniz karışımı süzün ve dolaba koyun. Günde 3 defa yemeklerden 1 saat sonra tüketebilirsiniz.Yeni Sağlık Haberleri

 • Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!

  Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, bu yaz tatili döneminde nelere dikkat etmemiz gerektiğini açıkladı.

 • Gebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemiGebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemi

  Koronavirüsün özellikle hamilelik ve emzirme sürecinde etkilerine yönelik birçok bilinmezlik olduğunu belirten Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Elif Meşeci, kontrollü sosyal hayat dönemine geçildiği 'yeni normal'de de hamilelerin ve emziren annelerin çok dikkatli olmaları gerektiğini söylüyor.

 • A'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklarA'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklar

  Avrasya Hastanesi'nden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nurcan Dalan hamilelik sürecinde uygulayabileceğiniz bakım sırlarını ve hamilelikle ilgili aklınıza takılan birçok konuya ilişkin bilgileri anlatıyor.

 • Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?

  İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, dışarıdan evimize gelen paketlerin hijyenini nasıl sağlamamız gerektiğini açıkladı.

 • Korona sürecinde ve sonrasında gelinlik alışverişiKorona sürecinde ve sonrasında gelinlik alışverişi

  Koronavirüs (Covid -19) gündelik hayatımızı olumsuz etkilerken düğün gibi bazı önemli günleri de bu süre zarfında ertelemek zorunda kalabiliyoruz. Gelinler düğünlerini yaz sonu, sonbahar / kış ve hatta 2021 için yeniden planlarken, gelinlik seçimi bu süreçten nasibini aldı.