KAPTİD Başkanı, İnternet Fenomenlerinin, Fenomenliğini Kullanarak Otellerde Kaldığını Söyledi Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
3.09.2018 10:11

KAPTİD Başkanı, İnternet Fenomenlerinin, Fenomenliğini Kullanarak Otellerde Kaldığını Söyledi

KAPTİD Başkanı Yakup Dinler, son zamanlarda ortaya çıkan blogger ve instagram fenomenlerinin, fenomenliğini kötüye kullandığını söyledi. Dinler, otelcilerin kötü niyetli fenomenlere prim vermemesini talep etti.

Kapadokya Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği Başkanı Yakup Dinler son zamanlarda ortaya çıkan blogger ve instagram fenomenlerinin, fenomenliği kötüye kullanmaya başladıklarını söyledi. Dinler, "Turizmciler olarak bunlara dikkat etmeliyiz" derken, otelcilerin bu tür fenomenlere prim vermeme çağrısında bulundu.

''TURİZMCİLER OLARAK BUNLARA DİKKAT ETMELİYİZ''

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinde Kapadokya bölgesini ziyarete gelen milyonlarca turist sosyal medya hesaplarından bölgenin güzelliklerini paylaşırken internet fenomenleri olarak tabir edilen kişilerin ise bu fenomenliklerini artık kötü yönde kullandıklarını ifade eden KAPTİD Başkanı Yakup Dinler "Turizmciler olarak bunlara dikkat etmeliyiz" dedi.

''OTELCİLERİN FENOMENLERE PRİM VERMEMESİ LAZIM''

KAPTİD Başkanı Dinler, "Tabi şimdi sosyal medya günümüz çok önemli bir gerçeği oldu. Hepimizin cebinde, bilgisayarında her yerde her anımızı, yediğimizi ve her gittiğimiz yeri paylaşıyoruz. Kapadokya'da doğal görüntüsü ve sıcak hava balonlarıyla fotojenik fotoğraf veren bir bölgedir. Son 2, 3 yıl içerisinde özellikle instagram üzerinde çok güzel fotoğraflar paylaşılıyor ve bölgeye katkısı oluyor. Fakat son dönemlerde blogger olarak veya instagram fenomeni olarak tabir ettiğimiz kişiler bunu kötüye kullanmaya başladı. Artık bölge tanıtımı yapacağım diye burada iki haftasını, üç haftasını geçiren fenomenler var. Bunlara oteller tarafından prim verilmemesi gerekiyor. Otelcilere burada düşen görev ise bu tür kötü niyetli kişilere prim vermemek bununda diyalogla olacağına inanıyorum." şeklinde konuştu.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Tatil Haberleri

 • 22-28 Haziran haftalık burç yorumları22-28 Haziran haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 22-28 Haziran haftasında burçları neler bekliyor?

 • Diyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulunDiyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulun

  Çoğumuz bu karantina süresi boyunca yaptığı kadar, yemek yapmamıştır. Vaktimiz bol diye en meşakkatli yemekleri bile denedik. Aileyle birlikte sofraya oturmanın keyfini zengin sofralarda çıkarttık. Dizi veya film izlerken, kontrolsüzce abur cubura daldık. Şimdi yaşadığımız o lezzetli anların sonucu fazla yağlarla yüzleşme zamanı.

 • Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!

  Koronavirüs pandemisinin kontrol altına alınmasıyla beraber yeni normalleşme dönemi başlayınca, aile olarak bu bunaltıcı tablodan çıkmak için tatil planları yapmaya başladık. Her ne kadar virüs çocuklarda erişkinlere göre daha seyrek görülüp daha hafif seyretse de, çocuklarımızla nasıl bir tatil planı yapmamız gerektiği hepimizin zihnini kurcalıyor

 • Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!

  Evlere girdiğimizde kıştı, bir çıktık ki yaz olmuş. Şimdi tedbiri elden bırakmadan, hayata kaldığımız yerden devam etmeye çalışıyoruz. Bu süreçte tedbir almamız gereken bir diğer konu da, güneş ışınlarına karşı cildimizi korumak.

 • "Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!"Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!

  COVID-19 pandemisinde kimi zaman stres kimi zamansa can sıkıntısı sebebiyle birçoğumuz mutfakta yemek işlerine ağırlık verdik. Artık kontrollü sosyal hayat sürecinin başlaması ve havaların ısınmasıyla birlikte çoğumuz kendimize şu soruyu sorar olduk: 'Aldığım kiloları nasıl hızlı verebilirim?'