Kapılara Asılan Süslere Sakın Para Vermeyin! Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Kapılara Asılan Süslere Sakın Para Vermeyin!

Son zamanlarda trend olan kapı süsü modelleri günümüzde herkesin kendi yapabileceği aksesuar haline geldi. Özellikle kapı süsü modelleri arasında kapı boncukları, ev içindeki tüm oda kapılarında sıklıkla kullanılmaya başlandı.Evinize girmeden sizi hoş bir şekilde karşılayacak olan bu süsleri nasıl yapacağını ve nerelerde kullanabileceğinizden bahsettik. Peki kapı süsü modelleri nasıl yapılır? Kapı boncuğu yapımı nasıl olur? İşte tüm ayrıntılar...

Haber: Kapılara Asılan Süslere Sakın Para Vermeyin!


Kapı süsü modelleri son yılların en trend aksesuarları arasında yerini almış durumda. Bu modeller arasında en popüler olanlar ise; kapı boncukları, bebek kapı süsü modelleri, pleksi kapı süsü modelleri, dış kapı süsü gibi modeller görünüyor. Bu modelleri kullanarak ister evinize girmeden dış kapı süsü ile hoş bir karşılama oluşturun, isterseniz de çocuk ve bebek odalarının kapısı için bu süslerden hazırlayın... Evde kapı süsü modelleri ve yapımı için gerekli olan malzemeleri kolaylıkla isteğiniz zaman her yerde bulabilirsiniz. Bu modeller için belirli bir malzeme listesi yoktur. Belirttiğimiz kapı süsü modelleri için istediğiniz her tür malzemeyi kullanabilirsiniz. Şimdi gelelim kapı süsü modelleri nasıl yapılır? sorusunun cevabını vermeye... 

Bebek kapı süsü modelleri

Yenidoğan bebek odası için özel bir kapı süsü yapmak isterseniz bu tarz kapı süsü modelleri kullanabilirsiniz. Özellikle bulut şeklindeki kapı süsü molelini yapmak oldukça basittir.Bulut şeklinde yapacağınız kapı süsü için birkaç parça renkli keçe, bulut şeklinin içini doldurabilmek için bir parça elyaf ve sonrasından kenarlarından dikebilmek için iğne ve iplik gerekiyor. Öncelikle bulut şeklinde bir kalıp çıkararak, beyaz renkteki keçeyi dikme payı kalacak şekilde kalıba uygun olarak kesmeniz gerekiyor. Daha sonra bir tarafı açıkta kalacak şekilde, içerisine elyaf doldurarak dikim işlemine başlayabilirsiniz. Bulutunuzdan aşağıya sarkması için uçan balonlar veya yağmur damlaları şeklinde yer alan kalıplardan faydalanarak yine aynı işlemleri uygulayabilirsiniz. Son olarak bulutun alt tarafına doğru sarkıtacağınız ipliklerin ucuna yağmur damlası veya uçan balonlardan oluşan şekilleri dikebilirsiniz.

Yenidoğan bebeğinize özel olarak farklı ve tasarım kapı süsleri yapabilirsiniz. Özellikle kağıttan fil ve bebek arabasışekilleri çizip, kesebilir ve süsleyebilirsiniz. 

Pleksi kapı süsü modelleri

ileksi kapı süsü modellerini özellikle nişan ve davet gibi günlerde kullanabilirsiniz. Pleksi aynasını her yerde bulabilirsiniz. Aldığınız yerde üzerine isimleri ya da istediğiniz yazıyı yazdırıp üzerini kurdale ya da farklı aksesuarlar ile süsleyebilirsiniz. Bu kapı süsü pleksi sayesinde kapınızda daha modern görüntü yaratabilirsiniz. 

Dış kapı süsü modelleri;

Dallardan kapı süsü

Dallardan ve süs bitkilerinden kapı süsü yapmaya ne dersiniz. Son derece basit ve şık bir görünüme sahip olan dallardan yapacağınız kapı süsü ile evinize vintage bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Deniz kabukları ile kapı süsüDeniz kabuklarından oluşan bu şık kapı süsü ile evinizin dekoruna farklı bir hava katmaya ne dersiniz? Bunun muhteşem kapı süsü için ihtiyacınız olanlar esneyebilen dal parçaları, biraz file parçası ve bolca deniz kabuğu ve yapıştırıcı. Eğer balık figürleri veya deniz yıldızı gibi objelerden hoşlanıyorsunuz bunlarıda tasarımınıza son dokunuş olarak ekleyebilirsiniz.

Keçeden kapı süsü

Keçe ile son zamanlarda yapılan birbirinden farklı objelere bir yenisi olarak kapı süsü eklendi. Yapımı açısından son derece kolay olan bu kapı süsü için ihtiyacınız olanlar; farklı renklerde keçeler, küçük boncuklar, vereceğiniz şekle bağlı olarak kalıp kağıtları, iğne ve iplik.

Tüm bu kapı süsü modellerinden sonra sıra kapı boncuğu yapımına geldi. Kapı boncukları değişik şekillerden oluşabilir, hatta dekoratif olanları da vardır. Boncuklar belli şekillerde dizilir ve bir şekil oluştururlar. Adeta bir tabloyu yansıtan bu boncuklar en çok kullanılan modellerdir. Kapı boncuğu yapmak için öncelikle bazı malzemelere ihtiyaç vardır. Hangi renkleri kullanmak istediğinize karar verdikten sonra boncukları tuhafiyelerden ve ya internet üzerinden sipariş verebilirsiniz.

Kapı boncuğu yapımı

Gerekli olan malzemeler;

-Renkli boncuklar

-Aynı renkten çiçekler

-Misine ipi

Nasıl yapılır?

İlk olarak kapının enine göre bağlanma payı bırakılarak misine kesilir. Daha sonra sık sık yine kapının boyu kadar misine kesilir ve en boyutunda kesilene düğümlenir. Ardından önce 5 tane boru boncuk, 1 çiçek boncuk geçirilerek bütün sıralar aynı şekilde tamamlanır ve her biten sıra alttan düğümlenir. Boncuk kapı süsünü hazırdır.

Bunların dışında dekoratif kapı perdeleri oldukça günümüzde popüler. Peki dekoratif kapı perdeleri nelerdir?

Bambu kapı perdesi

Ahşap kapı perdesi dediğimiz bambu kapı perdesi, kapı boncukları yerine sıkça kullanılan aksesuarlar arasındadır.Bambukapı perdesini kendiniz yapmak istiyorsanız, gerçek bambu yerine kullanabileceğiniz bambular satın alabilir, aralarından

ip geçirerek bambu kapı perdesi oluşturabilirsiniz.
.Kaynak: Pembenar

7.9.2018 18:30 [11214006]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Sigarayı Bırakmanıza Yardımcı Olabilecek Tavsiyeler
  Sigarayı Bırakmanıza Yardımcı Olabilecek Tavsiyeler

  Sigara akciğer kanseri riskini artıran faktörlerin başında gelmektedir. Biorezonans Terapisti Neslihan Baykal Yakışan, "Sigarayı bırakmak için tüm yöntemleri deneyin ve asla vazgeçmeyin" diyerek konu hakkında bilgiler verdi.

  27 dakika önce..
 • Kış Makyajının Öne Çıkan Renkleri
  Kış Makyajının Öne Çıkan Renkleri

  Bu kış makyajımızda ön plana çıkan sıcak renkler, soğuk havayı dağıtıyor. Son dönemin öne çıkan makyaj trendleri arasında yer alan, doğal görünümlü makyajlar halen popülerliğini koruyor. Pürüzsüz bir ten, mat dudaklar, dolgun kirpikler ve aydınlatıcılar ile bu kışın makyaj trendini yakalamanız çok kolay olacak.

  3 saat önce..
 • Hafta Sonunu Klein'da Dansla Karşılayın
  Hafta Sonunu Klein'da Dansla Karşılayın

  Bu hafta sonu Klein'da dansa doyabilirsiniz. 16 Kasım Cuma gecesi Dj Detlef, 17 Kasım Cumartesi ise Generic Music işbirliğiyle, elektronik müziğin kalıplara sığmayan Dj ve prodüktörlerinden Armen Miran setin başına geçecek.

  3 saat önce..
 • Maya Takviminde Bugün
  Maya Takviminde Bugün

  Galaktik ton 1/Kartal Yenilenen koşullar var.

  3 saat önce..
 • Bugün Gayretliyiz
  Bugün Gayretliyiz

  Bugün ne yapılabilir ? Bugün (17:54) Saka burcunda ilk dördün gerçekleşiyor.

  3 saat önce..